H&M i Zara rezygnują z produkcji moherowych rzeczy

10 Maja 2018

Powód? Nieludzkie traktowanie kóz angorskich.

moherowe ubrania

Coraz więcej osób walczy o prawa zwierząt. Do akcji przyłączają się nie tylko osoby prywatne i organizacje, ale także marki modowe. H&M i Zara postanowiły zrezygnować z produkcji moherowych ubrań. Mówi się też, że przyłączy się do nich Top Shop oraz inne sieciówki. Powodem jest nieludzkie traktowanie kóz, z których sierści tworzony jest moher - rodzaj wełny.

 Faceci wydali wyrok. Oto 5 damskich ubrań, których najbardziej nie znoszą

Portal noizz.pl podaje, że organizacja PETA wyjawiła ostatnio zatrważające informacje na temat obchodzenia się hodowców z kozami angorskimi. Zwierzęta, których wełna jest wykorzystywana do produkcji, przeważnie pochodzą z Republiki Południowej Afryki. Właściciele traktują je niczym przedmioty, o czym można się przekonać dzięki filmikom zamieszczonym w Sieci. Ich treść jest przerażająca.

W tym kontekście tym bardziej zasługuje na pochwałę decyzja H&M. Oto oświadczenie wystosowane przez szwedzką sieciówkę: „Traktowanie zwierząt z należytym szacunkiem jest dla nas bardzo istotną kwestią. Nie zgadzamy się na brutalność wobec kóz, dlatego też na stałe rezygnujemy z produkcji moherowych elementów garderoby. Zmiany mają zostać wprowadzone w życie do 2020 roku”.

Czas pokaże, co zrobią inne firmy.
 

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-24 23:03:17

Bardzo dobrze. Ludziom sie w dupach.poprzewracalo od dobrobytu. Chca wiecej i wiecej, a planeta ma ograniczone zasoby. Nigdy w historii, wiekszosc spokeczenstwa nie miala takich wygod i dobrobytu jak obecnie. A ludziom ciagle zle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1