Francuski "Vogue" wyśmiewa PETA

26 Lipca 2008

W sierpniowym wydaniu magazynu "Vogue Paris" pojawiły się kontrowersyjne zdjęcia, na których modelka, ubrana w naturalne futra, ostentacyjnie szydzi z obrońców praw zwierząt.

Francuski

Do historii przeszła już naczelna amerykańskiego "Vogue'a", Anna Wintour, która, ignorując ataki PETA, nadal nosi prawdziwe futra i wykorzystuje je do stylizacji zdjęciowych w swoim piśmie. W 2000 roku w Paryżu, podczas pokazu Chloe, została uderzona ciastem tofu przez działaczy tej organizacji. Wielokrotnie podrzucali jej do biura zabite norki. W rewanżu, w czasie manifestacji PETA, wraz z wydawcą "Vogue'a", Ronem Galottim, Wintour rzucała w nich świeżo smażonymi stekami.

Pod obstrzał ekologów trafiła ostatnio stylistka francuskiej edycji pisma, Carine Roitfeld. Na szokujących zdjęciach z sierpniowego wydania "Vogue'a" widnieje modelka (Raquel Zimmerman) ubrana w naturalne futra. Edytorial, zatytułowany „Reality Show”, manifestuje ignorancję świata mody na ataki PETA. modelka wyśmiewa działaczy organizacji - ostentacyjnie pokazuje środkowy palec, wymierzając go w tablicę z napisem „Fur is dead”. Na kolejnym zdjęciu w tę samą planszę Raquel uderza torebką. Autorem zdjęć jest słynny Mario Testino.

Wraz z wydaniem sierpniowego "Vogue Paris" wybuchła zacięta dyskusja na temat stosowności edytorialu. Większość uznaje ten incydent za rażące nadużycie. A co wy sądzicie na ten temat?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (187)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-08 10:37:38

A aj uwielbiam prawdziwe futra i za każde zniszczone przez tych psycholi z peta kupiłabym sobie 3 nowe...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-27 10:35:54

Jest tyle sztucznych futer, które są wysokiej jakości i wyglądają jak prawdziwe... Wiem, że to nie to samo, co prawdziwe, ale należy chyba trochę przystopować z tym zabijaniem fok czy norek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-29 13:06:39

Jestem cywilizowanym człowiekiem który wie, ze stworzono na dzień dzisiejszy setki tysięcy tkanin sztucznych, nawet te imitujące skórę czy futra. Wiem też że by przeżyć nie muszę wyciągać dzidy i ganiać po lesie, wystarczy że pójdę do sklepu po warzywa, owoce, pieczywo i kotlety sojowe... nie mam problemów z nadwagą, nie mam problemów z jelitami, robię badania krwi co jakiś czas i mam wyniki bardzo dobre, żadnych anemii itp. i cieszę się z tego! lubię modę, lubię się ubierać nieprzeciętnie. Nie zmuszam nikogo do przejscia na wegetarianizm, raczej zachwalam ten tryb życia mając nadzieję że mogę czegoś nauczyć innych ludzi,popieram PETA, mimo tych kontrowersji, bo jak widać - czasem nie da się po dobroci. Wiem że nie mieszkam w jaskini, więc nie zachowuję się jak jaskiniowiec!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-30 22:49:04

a ja popieram Ciebie ; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 19:21:17

Moim zdaniem mordowanie zwierząt dla własnej potrzeby i wyglądu jest egoistyczne gdyż myślenie o sobie jest egoizmem a noszenie futer to właśnie myślenie tylko o siebie czyli - egoistyczne . Nie wiem po co niektóży ludzie noszą te szpetne ciuchy . Gdyż teraz są dużo ładniejsze i seksowniejsze ciuchy , i są one nie tylko ładne ale i zwierzęta na nich nie cierpią ! Wiecie ile trzeba lisów na porządne futro z lisa ! Ludzie pomyślcie sobie czasem co czują te zwierzęta . Gdyby to was tak zabijano i obdzierano ze skóry dostalibyście nauczkę i nigdy futra nie założyli !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-05 10:57:52

"Myślenie o sobie jest egoizmem" - to jak nakładasz makijaż - jesteś egoistką, kupujesz ciuch który ci się podoba - jesteś egoistką. Rok szkolny się zaczął, spakuj tornister i przyłóż się do lekcji zamiast bzdury wypisywać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-24 19:16:51

Niezupełnie rozumiem Twoją wypowiedź co do 'nakładasz makijaż - jesteś egoistką [...]"osoba, która przytoczyła, że na rynku zbytu można dostać wiele produktów, jakie nie szkodzą w egzystencji zwierząt moim zdaniem ma poniekąd rację. Sama jestem wegetarianką od 4 lat. I naprawdę bawi mnie podejście ludzi, którzy uważają, że jedzenie mięsa jest szczególnie potrzebne w rozwijaniu się organizmu u osoby, która wbrew pozorom nie rozwija się już tak jak małe dzieci, którym białko pochodzenia zwierzęcego co jak co jest ponoć potrzebne. Dziwi mnie, że ludzie nie reagują na kampanię PETU, które dość odważnie pokazując swoje pomysły. Ale uświadamia mnie to jedynie, że społeczeństwo jest nadzwyczaj zamknięte na krzywdę zwierząt. Dla polaków zabijanie psów na mięso jest wykroczeniem ponad normy. Nie zastanawiamy się jednak, że codziennie je się krowy, które w Indiach uważane są za zwierzęta święte. Przeraża mnie, że ludzie wykazują się jedynie swoim zacofaniem, które wynika przez wpajane nam od młodości racje życiowe. Mięso jest potrzebne. Ale mięso możemy zastąpić produktami, które nie konkurują z życiem ssaków czy ptaków. Nie jadam mięsa, a wbrew pozorom jestem zdrowa - szokujące? Nie namawiam do wegetarianizmu bo wiem, że to i tak wśród większości ludzi nie miałoby sensu. Pozostaje mi jedynie przekonywać ludzi, że będąc wegę pracujemy nie tylko na własną korzyść ale i korzyść innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 12:06:05

Iziss nic nie zrozumiałaś z komentarza który cytujesz, echhh. Potrzeby seksualne są próżne, no cóż nie każdy je odczuwa, ale większość ludzi jednak tak. I żaden hodowca nie "skalpuje żywcem". I nie wyginą, bo po to są hodowle. Komentarze od 8:57 do 11 potwierdziły niestety smutną prawdę o przeciwnikach futer (tej większości)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 11:58:09

ludzie ! jesteście beznadziejni. Przecież bóg stworzył zwierzęta po to żebyśmy mieli co jeść :P a także ubierać, kiedyś jaskiniowcy z ich skór robili ubrania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 18:37:59

najśmieszniejszy tekst, który udało mi się tu przeczytać! człowieku, zlituj się!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 23:29:18

Czemu? W sumie to ma rację, chociaż ja osobiście jestem przeciwna zabijaniu zwierząt w 21 wieku jak możemy ubrać się w co innego - za bardzo je kocham. Ale nie rozumiem natomiast obsesji PETY namawiającej na przejście na wegetarianizm....;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-08 10:38:29

POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 11:00:41

kiedyś kiedy norki czy fretki bedą zagrożone wyginięciem (nie mówie że to będzie niedługo ale kiedyś) to ludzie nagle zaczną je chronić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 10:58:48

człowiekowi się wydaje ze wszystko może, jak można czuć przyjemność z tego że się nosi na sobie coś martwego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 10:40:03

Jezu,ale ta modelka to zimna s*ka . . . . . . . ;//////////

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-18 14:01:33

chyba twoja stara

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-28 09:22:03

ciekawe jak oni by się czuli, gdyby ktoś chodził w ich skórze ? ;( oo przepraszam, oni już nic by nie czuli.. no właśnie ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz