Zwyczaje ślubne z różnych stron świata. W Chinach panna młoda musi płakać przez tydzień, a w Grecji rzucać owocami

13 Maja 2018

Przyjrzyjmy się innym krajom. Chciałybyście mieć takie wesele?

zwyczaje ślubne

W Polsce jednym ze zwyczajów dotyczących ślubu jest robienie hucznego wesela. Na początku para młoda jest witana chlebem, solą, wodą i wódką. Istnieje przesąd, że ta osoba, która trafi na wódkę, będzie rządziła w domu. Potem pan młody obowiązkowo wnosi żonę na salę. Po obiedzie i publicznym pocałunku ma miejsce pierwszy taniec.

 Śniadania z różnych stron świata. Sprawdź, w którym kraju rano je się... zupę!

Podczas imprezy goście jedzą, tańczą, śpiewają i biorą udział w oczepinach. Można spotkać się z opiniami, że nie każde wydarzenie tego rodzaju mieści się w granicach dobrego smaku. Opowieści o pijanych wujkach, obgadujących ciotkach, rozwydrzonych dzieciach oraz żenujących zabawach podczas oczepin, stwarzają niezbyt pochlebny obraz polskiego wesela. Co nie znaczy, że na każdym dochodzi do kompromitujących sytuacji.

A jak wyglądają zwyczaje ślubne w innych krajach? Zgodnie z życzeniem jednej z naszych Czytelniczek, przygotowałyśmy zestawienie, które pozwala poznać lepiej inne kultury.

Który z nich wydaje się wam najdziwniejszy?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 03:08:38

Ale głupoty. Mieszkam z Brazylii już kilka lat, uczestniczyłam w wielu weselach, byłam też 2 razy druhną i nigdy się nie spotkałam z tymi zwyczajami. Prawdą jest że można mieć wielu świadków, na ostatnim weselu w którym uczestniczyłam, ja i mój mąż byliśmy jedną z 16 par świadków, ale o tym jest się poinformowanym wiele miesięcy przed, bo drudny muszą mieć taki sam kolor sukien, który wybierze wczesniej panna mloda. Co do piasku i Antoniego, to się nie spotkałam i mój mąż też nie, choć to Brazol z krwi i kości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1