Z jakimi kobietami żenią się mężczyźni?

01 Maja 2018

Jak to jest, że jedne kobiety zdaniem mężczyzn są dobre do romansu, a z innymi chcą się ożenić? Rozwiewamy wątpliwości.

żona idealna

Jedna z internautek opowiada na forum dyskusyjnym: `Właśnie się dowiedziałam, że nie jestem typem kobiety, z którą faceci się żenią, tylko typem romansowym. Dlatego pytam: czego nie mają kobiety do romansu, a co mają te do związku?` I posypały się odpowiedzi: `do związku: umieją gotować i lubią sprzątać, sypiają tylko ze stałymi partnerami, nie mają temperamentu w nadmiarze, mają raczej standardowe poglądy na kwestie damsko-męskie. Do romansu: nieskrępowane w łóżku, temperamentne i dynamiczne, niekonwencjonalne, niemarzące o małżeństwie i dzieciach`. Tyle internauci. Ile jest w tym prawdy?

Wasze wyznania: „To było najgorsze wesele, w jakim brałam udział”

Liczy się zimna krew

Postanowili to sprawdzić naukowcy z amerykańskiego instytutu Pew Research Center. Na podstawie badań doszli do wniosku, że mężczyźni szukają kobiet, które są… dobrymi matkami. To zresztą zrozumiałe, bo wynika z biologii. Tylko jak to sprawdzić w przypadku kobiety, która nie ma dzieci? I na to panowie znaleźli receptę. Wiedzą, po czym poznać, że będziesz dobrą mamą. Zdaniem mężczyzn jedną z trzech najważniejszych cech, które o tym świadczą, jest umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacjach kryzysowych. Czy faktycznie? Zapytaliśmy o to 39-letniego Rafała. Przyznał, że opanowane twardzielki są pociągające i idealne do roli żony oraz matki. `To świadczy o ich dojrzałości i gotowości do sprostania wielu zadaniom. Zimna krew w dzisiejszych czasach bardzo się liczy` – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

Znacznie empatii

Badacze odkryli również, że dla mężczyzny, który szuka żony, niezwykle istotna jest umiejętność empatii. Idealną kandydatką na żonę będzie zatem czuła kobieta, która potrafi dostrzec zmiany w nastroju i zachowaniu mężczyzny oraz u swoich bliskich. To kobieta, dla której czubek własnego nosa nie jest najważniejszy. Mężczyźni wyczuwają, że w takich partnerkach będą mieli wsparcie. Empatia pozwoli być ci również lepszą matką, co – jak już wiesz – dla mężczyzn ma spore znaczenie. Z innych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że empatia partnera ma bardzo duży wpływ na satysfakcję w związku. Szczególnie dotyczy to mężczyzn, którzy czują się lepiej i pewniej, gdy ich partnerki dostrzegają w nich negatywne emocje. Potwierdziła się zatem hipoteza, że zauważanie wysiłku partnera jest powiązane z wyższym poziomem satysfakcji małżeńskiej.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

www.FederacjaZielonych.pl
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:45:53

Kobiety, nie męczcie się, wyzwólcie się:) Ciąża to nie choroba zobacz film poród doświadczenie orgazmu! Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro zdrowych dzieci! Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) to rekordzistka porodów doczekała się 69 dzieci, w ciąży była 27 razy, czyli przez około 20 lat a tylko dwójka nie wyszła z okresu niemowlęctwa. Pochodząca ze wsi Szui kobieta ani razu nie urodziła jednego dziecka. 16 razy miała bliźniaki, 7 razy trojaczki i aż 4 razy czworaczki. Rosjanka dożyła 75 lat. Ponoć po jej śmierci Fiodor szybko znalazł nową żonę. Nie ma jednak danych, czy urodziła mu kolejne. Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro dzieci! same bez operacji w szpitalu nie na leżąco= wykorzystując grawitację parcie układu mięśni, od kiedy zaczęto zmuszać je do rodzenia na leżąco zaczęły się problemy. Poród jest bolesny trwa dłużej i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia matki i dziecka dziś 95 chce lekarza szpitali leków cesarki itp. patologii a np.cesarka to poważna operacja grozi powikłaniami a pobyt w szpitalach w siedlisku chorób bakterii i zarazków zakażeniem. A w szpitalu wszystko jest zrobione tak aby to lekarz miał wygodniej a nie rodząca kobieta to tak jak by robić kupę leżąc i wypiąć tyłek do góry. Przyrost naturalny był dodatni kobiety rodziły i wychowywały po 10 dzieci a dziś:)? Ale także w Polsce coraz więcej kobiet znowu rodzi naturalnie w kucki (już ok. 25) zamiast np. cesarskiego cięcia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 13:21:35

Z doświadczenia wiem. Ze raczej nie bardzo tak jedt. Mam 31lat i 3 związki za sobą żaden z partnerów mi sie nie oświadczył mimo ze to ja dbałam o dom i gotowałam. Tersz jestem w związku z którego mam dziecko. Mój partner jest po rozwodzie z kobieta która kompletnie sie domem nie zajmowała. Wzięło ślub po roku czasu. My jestesmy juz ponad 2 lata razem i mamy roczne dziecko i on nawet nie myśli zeby mi sie oświadczyć. Także faceci chyba chcą ciągłej akcji a nie sielskiego życia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rozaly
(Ocena: 5)
2018-05-01 11:45:28

Tak??? To dlaczego spotyka się tak wiele zamężnych i mało empatycznych kobiet? A dlaczego jest tak wiele autentycznych rozwodów? Wygląda na to, że mężczyźni są głupi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Poppi
(Ocena: 1)
2018-05-01 11:40:17

To oznacza, że mężczyźni żenią się z zimnymi manipulatorkami, albo beztroskimi, chłodnymi „zołzami” lub „zołzami”, które nie robią planów życiowych a w każdym razie nie planują małżeństwa w określonym czasie i nie nastawiają się na ułożenie sobie życia rodzinnego, za to mają filozofię: „jak będzie to będzie a jak nie to i tak będę się dobrze bawić”. To wskazywałoby, że ci mężczyźni są infantylni, albo neurotyczni lub generalnie wystraszeni życiem. Chyba lepiej więc w tak skomplikowanej sytuacji zamiast mocno kombinować po prostu zafundować sobie dziecko, ułożyć życie w rodzinie dwuosobowej i żyć pełnią życia pozostając sobą, bez konieczności zniżania się do metod manipulacji… A ci mężczyźni z kolei powinni zastanowić się jak może traktować później ich samych w związku i ich rodzinę, kobieta – manipulator.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:10:28

haha no bo tak jest wlasnie :D niestety

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 02:03:06

Nie sposób się nie zgodzić, manipulanctwo,wygodnictwo.Trzeba być bardzo infantylnym i zwyczajnie egoistycznym,taka prawda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do "Poppi"
(Ocena: 1)
2018-05-02 02:40:40

"... ci mężczyźni są infantylni, albo neurotyczni lub generalnie wystraszeni życiem". Święte słowa. Mężczyzna który w obecnych czasach chce się ożenić to przeważnie niedorozwój umysłowo-emocionalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 11:46:35

02:40:40 ty za to jesteś bardzo rozwinięta umysłowo... "emocionalny"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 12:49:13

Święte słowa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lilka
(Ocena: 5)
2018-05-01 10:42:30

Co za bełkot.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1