Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

17 Września 2011

Dziennikarka Papilota zorganizowała fantastyczne wesele dla rodziny i znajomych za 20 tysięcy złotych. W tekście zdradza swoje sekrety!

zakochani

Większość kobiet marzy o pięknym ślubie i jeszcze piękniejszym weselu. Zwykle jednak podstawową przeszkodą są, niestety, pieniądze. Wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych to dla wielu przeszkoda nie do pokonania – sprawdź, ile naprawdę kosztuje organizacja ślubu i wesela. Nie każdy bowiem może liczyć na bogatych krewnych czy chce (lub może) wziąć kredyt na przygotowanie wesela. Zwykle kończy się to rozczarowaniem i obiadem dla najbliższej rodziny. Mamy dobrą wiadomość: wstępowanie w związek małżeński nie musi oznaczać wydania fortuny. Wesele naprawdę można zorganizować za mniejsze pieniądze, oszczędzając na wielu rzeczach, a dopinając wszystko na ostatni guzik. Sprawdzone!

Przede wszystkim z klasą

Podstawowy błąd leży w naszej... mentalności. Wmawiamy sobie, że to jedyny taki dzień w naszym życiu, że wszystko musi być perfekcyjne, że nie warto na niczym oszczędzać. I tym sposobem wydajemy krocie na masę zbędnych rzeczy, na które później absolutnie nikt nie zwraca uwagi. Refleksja przychodzi jednak zwykle po fakcie. Pamiętaj, że aby wesele było udane, nie musi ociekać pieniędzmi. Reguła „zastaw się, a postaw się” w tym przypadku już dawno przestała obowiązywać. Wcale nie musi być za skromnie – grunt, żeby było z klasą.

Sala i jedzenie

Jeśli wesele jest na co najmniej 70-80 osób, zwykle opłaca się zatrudnić kucharki. Sęk w tym, że to wiąże się z bieganiem za produktami i rozliczeniem się co do sztuki za wszystko. Dodatkowo płaci się również za salę. Płacenie od „talerzyka” się opłaca, o ile jest to około 140-180 zł. Zawsze pytaj, czy są zniżki dla dzieci (przeważnie za maluchy płaci się połowę stawki). Negocjuj ceny. Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z kilku posiłków albo skrócenie przyjęcia (np. do godziny 2-3). Nikt z gości nie jest w stanie co dwie godziny zjadać ciepłego posiłku. Zwróć uwagę, ile pyszności się zazwyczaj marnuje. Nie rób tego błędu.

Chcesz zaoszczędzić? Daruj sobie tzw. wiejskie stoły, cukierki porozrzucane między nakryciami czy ogromne ilości ciasta. Te ostatnie zwykle są najmniej chętnie zjadane przez gości. Z wiejskiego stołu mężczyźni skubną kilka kawałeczków mięsa, a wam zostanie jego niewyobrażalna ilość. Podobnie jest z owocami – można porozstawiać kilka symbolicznych pater, nie więcej. I ciasto. W cukierni najprawdopodobniej zaproponują wam kilkanaście kilogramów słodkości. W praktyce jednak nikt tego nie zje. Zamówcie najwyżej kilka placków i ciast. Pamiętajcie, że na weselu będzie jeszcze tort.

Sprawdzone (przez dziennikarkę Papilota): hotel/restauracja, przyjęcie na 74 osoby w godz. 17.30-1, cena 140 zł od „talerzyka”, trzy ciepłe posiłki, zimne przystawki, cztery kostki ciast, 60 babeczek, trzy krążki tortu (za słodycze z tortem około 450 zł), zimne i ciepłe napoje. Efekt: bardzo duża ilość jedzenia, zapasy po skończonej zabawie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (103)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Karolla86
(Ocena: 5)
2016-04-21 17:44:28

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

Nam udało się zaoszczędzić na sali weselnej, postawiliśmy w ogródku wynajęty namiot i to była spora część naszego oszczędzenia na weselnych wydatkach. Namiot wynajęliśmy z firmy T&C z Sopotu. Sukienki nie miałam najdroższej, za to najładniejszą, bo szytą przez krawcową na zamówienie, zdjęcia robił brat itd. Naprawdę da się zaoszczędzić, ale potrzeba czasem kreatywności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tasiemiec
(Ocena: 4)
2016-03-24 11:25:23

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

Fotograf będzie miał do portfolio. Tak się właśnie psuje rynek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jeman
(Ocena: 5)
2015-06-08 00:35:05

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

Wesele za 20 tysięcy można wykonać, trzeba tylko dobrze to rozplanować. Ja znalazłem salę weselną w hotelu Groman, gdzie zaproponowali mi taką cenę, że oszczędzam tysiąc złotych w porównaniu do innych sal :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gosia
(Ocena: 5)
2015-05-06 11:39:54

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

Ślub jest raz w życiu więc można trochę wydać. Oczywiście bez przesady. Ale jeśli ma to być niezapomniana chwila to najlepszą opcją będzie hotel europejski. Cena to 189/os

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-29 15:30:10

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

Ja dla 65 osób zorganizowałam wesele w tej cenie ale z nową sukienką i wypożyczyliśmy samochód retro. Na tym nie oszczędzaliśmy bo te 1500 zł to zaoszczędziliśmy na DJ, kamerzyście, ( szukaliśmy tańszych rozwiązań ale przy tym wiele wymagaliśmy - zainwestowaliśmy w początkujących w branżach ale wyraźnie postawiliśmy wymagania. Fotografki za free bo dopiero rozpoczęły działalność, do tego ślub w katedrze ze skrzypkiem, chórem itp. Moje wesele w Pałacu z całym menu szynka, piękny tort. Wszytko za niespełna 20 tys

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ziuta
(Ocena: 5)
2014-06-26 14:51:01

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

W podobny sposób zorganizowałam wesele za 14 tysięcy ze wszystkim :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-08 23:45:54

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

oszczędzanie najlepiej zaczać od JEDZENIA na każdym prawie weselu jest go o wiele za dużo; tony ciast, owoców których nikomu sienie chce obrac, haldy szynek zawlajace stoły no i totoalna głupota - 5,6 dań gorących - Jedzenia jak na 4 dni a to 10 godzin. !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonimm
(Ocena: 5)
2013-11-22 14:42:26

re: Wesele na 80 osób za 20 tysięcy

w kazdym miescie jest inaczej, sa inne ceny. moje wesele wyniosło cos ponad 100 tys, gdyz wraz z mezem jego rodzina i moja najblizsza wesele zorganizowalismy we Francji. Moja przyjaciółka która wyszła tam za mąz za architekta, zaproponowała mi abym wesele zrobiła u Nich w domku letniskowym na plaży w San Tropez. było nas ok 60 os. Wynajelismy 2 autokary i goscie nie musieli sie o nic martwic. Slub odbył sie w sobote o godz 18 bo chcielismy przy zachodzie słonca pozniej zabawa w ogrodzie tego domku letnikowego ( okrągłe stoły, orkiestra kamerzysta i fotograf) BYŁO MEGAA GOSCIE NIE CHCIELIU WRACAC DO DOMU ;PP

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-27 21:58:51

Na nogach do kościoła? i rozumiem że z kościoła na sale również na nogach? bezsens...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-20 15:01:12

Wesele na Śląsku, widze że troche nie wiecie jak to tu u nas wygląda. Wesele jest wczesniej, serio miedzy 11- 14, ale to nie znaczy ze kończy sie miedzy 1-2 ... jeśli jest jeden dzień to trwa do białego rana. Byłam na kilku weselach które kończyły sie o 5-6. Jeśli są dwa dni to z automatu kończy sie wcześniej, bo każdy chce sie wyspać zeby np na 12 nastepnego dnia jakoś wyglądać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz