W czym pomoże konsultant ślubny?

13 Maja 2014

Jeśli masz dylemat, czy organizować ślub i wesele na własną rękę, czy może skorzystać z pomocy fachowca, sprawdź, w czym pomoże ci wedding planner.

ślubne zdjęcie

Od paru lat trwa boom na konsultantów ślubnych. W Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii pomoc fachowca tego typu jest czymś zupełnie naturalnym – korzysta z tego większość par. W Polsce branża ta szybko się rozwija, a popyt na wedding plannerów rośnie. I trudno się dziwić – dziś rynek ślubny jest tak ogromny, że w gąszczu ofert naprawdę można się pogubić.

Wedding planner zajmuje się organizacją wesela od A do Z. Rozwiązuje wszystkie problemy, np. jeśli w trakcie ślubu dzieje się coś, co nie powinno się wydarzyć. Często państwa młodych nawet o tym nie informuje, żeby po prostu się nie denerwowali. Zdarzają się sytuacje, kiedy na weselu zabraknie lodu, to my wsiadamy w samochód i jedziemy. Jeśli którejś z cioć, pannie młodej czy druhnie obluzuje się czy naderwie sukienka, to my to zszywamy – tłumaczy agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Alicja Bartkowiak z firmy Wedding Designers.

Wielomiesięczne przygotowania

Brak lodu czy naderwana sukienka to jednak sytuacje, które mogą wydarzyć się dopiero na ślubie. Tymczasem wedding planner ma ręce pełne roboty na wiele miesięcy przed tym wydarzeniem. Do zadań konsultanta należy zorganizowanie całego ślubu, co zaczyna się od zarezerwowania terminów w urzędzie stanu cywilnego lub w kościele. Następnie fachowiec zajmuje się wyborem sali, szuka – o ile życzą sobie tego narzeczeni – motywu przewodniego wesela, ustala menu, zapewnia oprawę muzyczną, umawia makijażystkę i fryzjerkę, zajmuje się dekoracjami i ustawieniem sali, dogrywa kwestie związane z sesją fotograficzną itp.

Wedding plannera powinno się zatrudnić najlepiej 7-8 miesięcy przed planowaną uroczystością. – Taka data daje nam bardzo duże pole manewru, jesteśmy w stanie z dużą swobodą to wszystko zorganizować. Jeśli ślub jest w sezonie ciepłym, zaczynamy najczęściej współpracę z młodymi parami w styczniu, lutym. Jesteśmy też w stanie zrealizować ślub, który się okaże nagle np. w dwa miesiące czy w miesiąc. Wiadomo jednak, że nie będzie to tak przemyślane, jak gdyby był to ślub planowany w ciągu roku, bo terminy u wielu dobrych podwykonawców są zajmowane dużo wcześniej – mówi Alicja Bartkowiak.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

meija
(Ocena: 5)
2017-10-01 20:48:03

my mieliśmy konsultanta slubnego z agencji agaya, przeprowadził nas przez to wszystko od podstaw, nie narzucał nic ,przedstawiał pomysły...wszystko super sie odbyło, wesele o jakim nie śniliśmy. Dziękuje http://agaya.eu/oferta/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-13 11:30:43

re: W czym pomoże konsultant ślubny?

My korzystaliśmy z usług konsultanta ślubnego, sami chyba nie ogarnęlibyśmy wszystkiego, bo wesele było bardzo duże, na dodatek poza miejscem zamieszkania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasik
(Ocena: 5)
2014-05-13 11:19:18

re: W czym pomoże konsultant ślubny?

Ślub niczym luxusowi.pl... Marzenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-13 11:15:55

re: W czym pomoże konsultant ślubny?

Dziękuję, ale sponsorowanie całego wesela i jeszcze odpalenie 7-10 tys. zł dla wedding planera, to za dużo... Nie ma nic bardziej przyjemnego niż samemu organizowanie uroczystości :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-13 08:42:00

re: W czym pomoże konsultant ślubny?

Bardzo bym chciała Żeby taki konsultant ślubny odwalił za mnie całą robotę. Chętnie bym z tego skorzystała ale na szczęście robie bardzo bardzo małe przyjęcie może nawet za dużo powiedziane. Obiad prędzej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1