Ślub last minute

25 Czerwca 2011

Nieprawda, że sprawy związane z organizacją wesela trzeba załatwiać co najmniej rok, dwa lata wcześniej. Wystarczy ci nawet... miesiąc.

suknia ślubna

Oczywiście, jeśli wymarzysz sobie jedną, konkretną salę, konkretny zespół i konkretnego kamerzystę, ze znalezieniem odpowiedniego terminu może być problem. Co innego, jeśli nie masz na oku żadnej sali czy orkiestry. Wtedy zorganizowanie ślubu okaże się prostsze niż myślisz, choć nie zawsze wesele jest konieczne.

Zacznijcie od miejsca. Zanim pojedziecie za miasto, żeby zarezerwować wielki dom weselny na kilkaset osób, odwiedźcie hotele i restauracje w swojej miejscowości. Niewykluczone, że znajdziecie tutaj piękną, dużą salę, w której z powodzeniem urządzicie wesele (w hotelach są to zazwyczaj sale konferencyjne przerabiane w miarę potrzeby na sale weselne). Przede wszystkim nie są tak oblegane, jak typowe domy weselne. Koniecznie przejrzyj również fora internetowe, na których można przeczytać o salach, które niedoszli małżonkowie chcą odstąpić. To świetny sposób na „przechwycenie” interesującego miejsca, ponieważ bardzo często wiąże się ono z zarezerwowanym terminem w kościele.

Co powie duchowny?

Kiedy już ustalicie menu, dogracie szczegóły i wpłacicie zaliczkę, biegnijcie do kościoła. Dokumenty do ślubu konkordatowego, co prawda, trzeba zanieść do kancelarii kościelnej przynajmniej trzy miesiące przed uroczystością, ale jeśli szczerze porozmawiacie z księdzem, wszystko uda wam się załatwić znacznie szybciej. Ustalcie datę i godzinę ślubu w kościele, a potem dostarczcie do kościoła metryki chrztu (z uwzględnioną informacją o sakramencie bierzmowania), zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego oraz dowody osobiste do wglądu. Potrzebny będzie również dokument potwierdzający odbycie nauk przedmałżeńskich. Jeśli ksiądz pójdzie wam na rękę, zgodzi się na zaświadczenie o takim kursie z liceum (o ile takie mieliście) albo nawet na pozytywną ocenę z religii (świadectwo szkolne). W przeciwnym wypadku czekają was nauki weekendowe, które zazwyczaj trwają cztery dni i kosztują 50-100 zł. Pamiętajcie również o (dość wysokiej) opłacie za sam ślub.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (35)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-08 16:06:49

a ja mam ustalony termin i... nie wiadomo czy dojdzie do ślubu... :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 22:52:26

nienawidzę religii katolickiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 11:01:26

Mój ukochany oswiadczył mi się dwa miesiące temu i ustaliliśmy termin na 13 sierpnia;) I bez problemu wszystko załatwiliśmy. No ale my nie bawimy się w szopki kościelne. Baliśmy się tylko o gosci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 08:27:54

a ja ślub biorę we wrześniu, właśnie wybieramy się do kancelarii kościoła ogarnąć szczegóły :]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 15:11:34

Jeśli już jest taki temat to chciałabym sie o coś spytac, jeżeli ktoś wie - chciałabym w przyszłosci organizować m.in sluby ale nie wiem na jakie studia powinnam isć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 17:12:57

Po to nie trzeba iść na studia. Trzeba mieć początkowo troszkę pieniędzy, zainteresować się formalnościami i stworzyć firmę zajmującą się organizacją imprez ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 09:01:28

UWAGA !! Zwracamy się z wielką prośbą ZAGINĘŁA KATARZYNA KOBIELA 20 lat brunetka, kręcone włosy, szczupła 184 cm wzrostu. Ostatnio widziano ją we wtorek 21.06.2011 na peronie w Sieradzu czekającą na pociąg do Wrocławia ( Pociąg TLK, wyjazd o 12:49, dojechał do Wrocławia z ok. jednogodzinnym opóźnieniem ) Na razie nie ma informacji o tym, żeby ktoś widział jak wysiadała. Postronne osoby mówią, że nie widziały aby wysiadła w Ostrowie Wielkopolskim ( gdyż tam był 1.5 h postój ) Zabrała ze sobą niewiele rzeczy jedynie torbę na ramię i książkę. Policja została powiadomiona i toczą się działania, aby pozyskać bilingi z telefonu(który obecnie jest wyłączony). Podejmowana jest także próba uzyskania nagrań z monitoringu na dworcu. Na koncie w banku miała max 200zł więc rodzinie wydaje się, że to NIE JEST UCIECZKA. Z myślą wyjazdu do koleżanki rodzina przeszukała historię przeglądarki, archiwum rozmów w komunikatorach, portale społecznościowe, konta pocztowe, przeprowadzono odzyskiwanie danych na komputerze, nie przyniosło to poszlak nic co mogło wskazywać na to, że Kasia rzeczywiście postanowiła opuścić dom na dłużej. Czeka na nią zmartwiona rodzina bardzo prosimy o prawdziwe informacje oraz o nagłośnienie sprawy jak tylko się da. Telefon pod który można dzwonić o każdej porze 798 798 722

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 20:52:27

sukienkę ślubną można również wypożyczyć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 19:31:17

Owszem, można wesele zorganizować przez miesiąc. Ale w moim mieście np. jeśli chcę mieć najlepszą salę (czyt. dość tanią, ładną i z przepysznym jedzeniem), a nie chcę mieć ślubu we wtorek lub w piątek, 13-tego, to trzeba zamówić salę co najmniej rok wcześniej. Ja zamawiałam salę 2 lata przed ślubem i miałam termin idealny. Inna sprawa, że nam się ze ślubem nie spieszyło, bo gdy się zaręczyliśmy, to oboje byliśmy jeszcze na studiach. Wolne sale są, zwłaszcza tam gdzie jedzenie jest niedobre, lokalizacja niezbyt fajna, albo jest drogo. Podobnie jest z zespołami. Dobre zespoły mają zarezerwowane terminy na najbliższy rok, te kiepskie są wolne. Wszystko można zorganizować w krótkim czasie, ale ja bym tak nie chciała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 17:35:42

To co moze lepiej się nie żenić i mieć różne profity i przywileje z bycia samotną mama, a siedzieć na kocią łapę???? to co piszesz to obciach!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 14:26:30

zorganizowałam własne wesele w 10 dni. i nie było to byle co. termin ślubu zaklepany był tylko miesiąc wcześniej, bo tak ustawa wymaga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 18:10:15

jaaaasne, a świstak siedzi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-25 20:20:11

ja tez tak zrobilam tylko bez wesela bo nam zalezalo tylko na slubie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz