Rewolucja w Kościele: Już niedługo nie dostaniesz tak łatwo ślubu!

03 Marca 2012

Duchowni chcą mocno zaostrzyć rygory związane z zawieraniem małżeństw.

ślub wesele zdjęcia

W obliczu rosnącej w zastraszającym tempie liczbie rozwodów, Kościół katolicki planuje wprowadzić rewolucyjne zmiany. Już niedługo uzyskanie ślubu kościelnego nie będzie takie proste.

Pary, które zapragną wstąpić w związek małżeński będą musiały aż przez pół roku uczęszczać na kursy przedmałżeńskie (do tej pory wystarczyło odbyć zaledwie 10 godzin spotkań i 3 konsultacje w poradni rodzinnej) – informuje Sfora.pl.

Przyszli małżonkowie powinni również spodziewać się większej liczby niewygodnych pytań, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet… przebytych chorób wenerycznych. Sakramentalnego „tak” nie powiedzą sobie także osoby, które są narzeczonymi krócej niż rok lub spodziewają się dziecka.

Decyzja o wprowadzenie tych rewolucyjny zmian ma zapaść ostatecznie 30 maja w Mediolanie podczas zjazdu poświęconego rodzinie. Duszpasterzom chodzi o to, aby decyzja młodych o ślubie wypływała z prawdziwej, głębokiej wiary i była podejmowana bardziej świadomie.

Czy nie sądzicie jednak, że zaostrzone przez Kościół przepisy jedynie zniechęcą wielu ludzi do zawarcia małżeństwa?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pocałunki w małżeństwie - najpierw jest ich 31 tygodniowo, a potem… Sprawdź STATY!

Z każdym rokiem małżeństwa stajemy się mniej czuli. Dlaczego? Już nam na sobie nie zależy?

Jakie kobiety faceci wybierają na swoje żony? (Podpowiedź: Niekoniecznie ładne, ale zaradne i...)

Oto cechy, jakie powinna mieć idealna kandydatka na żonę.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (240)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 13:52:30

Niestety trzeba zmienić mentalność starszego pokolenia, bo ono często naciska na młodych, że musi być ślub kościelny, chociaż przyszła młoda para wcale nie chce czy jej nie zależy. To samo dotyczy się wpadek... Tak więc popieram,postawę kościoła wobec kobiet wciąży, bo ślub z powodu wpadki to wielkie niporozumienie i największa krzywda dla tego dziecka. Gdyby tylko rodzina myślała o szczęściu tych młodych ludzi a nie o własnym wstydzie i o tym co inni powiedzą... Może wtedy kościół nie musiałby wprowadzać takich zmian.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-18 21:52:01

społeczeństwo schodzi na psy.... jestem w związku 2,5 roku, i nie chciałabym wypowiadac sakramentalnego TAK przed Bogiem tylko dlatego że zmusiła mnie do tego sytuacja. Pragnę wyjśc za mąż z prawdziwej miłości, chciałabym szczerze przed Panem Bogiem poślubic mojego mężczyznę. Jestem zdania że zaostrzenie zasad i pewne rygory,dadzą do zrozumienia ludziom ,że małżeństwo nie tylko polega na tym żeby sobie było, bo tak mi sie chce, bo dziecko, bo nie chce zostac starą panną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 14:00:02

najsmutniejsze jest to, że gdyby się spytało o opinie tych osób którym się nie udało, których małżeństwo się rozpadło... Wydaje mi się, że w chwili decyzji o ślubie byli pewni swojej miłości i głęboko wierzyli, że to ta jedyna osoba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-06 17:55:56

Ja uważam że papier nie jest mi do szczęścia potrzebny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-06 12:28:22

głupi pomysł.... jak udowodnią że jestem narzeczoną ponad rok?? nauki przed małżeńskie pół roku?? chyba sobie żartują!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-28 20:27:05

a ja wszystkie podpisy podrobiłąm i jest fajnie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-22 11:45:43

A JA UWAŻAM TO ZA GŁUPOTĘ I BZDURĘ! NICZEGO TO NIE ZMIENI! SPOWODUJĄ TYLKO TYLE, ŻE LUDZIE PO PROSTU OLEJĄ ŚMIESZNĄ INSTYTUCJĘ KOŚCIOŁA I BĘDĄ BRALI ŚLUB W URZĘDZIE~!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-20 15:55:55

A ja uważam że to bardzo dobrze ;). Jestem zaręczona od pół roku, ślub za półtora. Oczywiście ślub kościelny, z miłości i wiary. A nie z ciąży ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-28 20:27:49

to ze ktos bierze slub w trakcie ciazy nie znaczy ze to z przymusu:]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-28 20:29:31

a czym dla Ciebie jest wiara????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-20 08:32:46

Nie róbcie z tego takiej AFERY! komu zależy i chce naprawdę przygotować się do ślubu i jest wierzącym to żaden problem. Jeśli Ci co są tacy przeciwni to niech nie biorą ślubu kościelnego, dla takich zostaje cywilny i problem z głowy. Większość leci na imprezę żeby było uroczyście, pięknie, hucznie i bla bla BLA.... cywilny też można sobie wyprawić. A nie lecieć do kościoła z rączkami złożonymi a za miesiąc rozwód i udawać świętego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-10 02:24:13

Skoro ludzie mają mieć jeszcze więcej problemów z zawarciem małżeństwa będących wynikiem tak zwanej polityki prorodzinnej, proponuje wykastrować wszystkich księży żeby uniemożliwić im gwałty na nieletnich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-07 18:26:27

Ha ha ha ciekawe kto teraz slub bierze....chyba desperaci ....z reszta nie bede brac slubu bo po pierwsze za sakramenty placic nie bede .....Jezus przeciez nie bral kasy za uzdrowienie badz nauczanie wiernych....sam wpadl do swiatyni i rozwalił bazar jaki sobie tam delikwenci uzadzili....po drugie teraz kogo stac na slub....juz nie wspominac o weselu....jak juz to cywilny zeby sie nazywalo i przynajmniej czlowiek nie narzre sie tyle nerwów i zaoszczedzi kupe kasy....uwazam ze kosciól powinien zarabiac sam na siebie a nie kosztem wiernych...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz