Problemy w związku: odwołać ślub czy zacisnąć zęby?

15 Września 2017

Ślub za pasem, a ciebie nie opuszczają wątpliwości? Ten artykuł nie daje gotowej recepty na życie, ale z pewnością ci się przyda.

czy odwołać ślub

Hania (imiona bohaterek zostały zmienione) prawie uciekła sprzed ołtarza – odwołała ślub tydzień przed ceremonią. To było sześć lat temu. Dziś jest sama, ma 26 lat i lubi sobie „pogdybać”, co by było, gdyby jednak tego ślubu nie odwołała. Czasem żałuje. Już nawet nie jest pewna, dlaczego to zrobiła. Miała 20 lat, pewnie się przestraszyła. Jeszcze nie ułożyła sobie życia.

Monika ślubu nie odwołała, choć wahała się do ostatniej chwili. Mężatką jest prawie od trzech lat. Układa im się średnio. Dzieci nie mają. Ona by chciała, on – niekoniecznie (mają po 28 lat). Monika czasem myśli, że trzeba było iść za głosem serca i odwołać lub przynajmniej przesunąć ślub. Przypuszcza, że dzięki temu teraz mogłaby być szczęśliwsza.

Zobacz także: Jak otyłe kobiety kupują suknie ślubne? (VIDEO)

Wątpliwości przed ślubem

Te dwie sytuacje dowodzą, że decyzja o małżeństwie jest najważniejszą w życiu. Jeśli ślub jest ukoronowaniem szczęśliwego związku i obie strony z optymizmem patrzą w przyszłość, mają dużą szansę, że stworzą udane małżeństwo. Co innego, jeżeli jeszcze przed ceremonią wątpliwości się mnożą.

Czy to ten moment? Czy jesteś gotowa być żoną i pewnie również matką? Czy to jednak ten jedyny? Czy chcecie razem iść przez życie? Czy jesteście dobraną parą? Czy jesteście gotowi pracować nad związkiem? Czy warto ulegać presji otoczenia?

Może się również okazać, że nie tyle wątpliwości, co prawdziwa bomba postawi na szali na waszą wspólną przyszłość. Zdrady podczas wieczoru kawalerskiego bądź panieńskiego częściej zdarzają na filmach, ale się zdarzają. Albo zupełnym przypadkiem w jednym z was tuż przed ślubem odezwą się uczucia do byłej sympatii – tak silne, że dalsza relacja z obecnym partnerem stanie pod wielkim znakiem zapytania. Lub pojawi się coś, co stworzy między wami przepaść, np. gdy na tydzień przed ślubem dowiesz się, że twój narzeczony nie chce mieć dzieci. Nigdy.

Nie chce mieć dzieci.
Ty tak.

Co wtedy?

Cóż. Macie problem.

Stres przed ślubem, czyli normalka

O jednym musisz pamiętać: ludzie odwołują śluby z różnych powodów. Choć oczywiście przedślubna panika i stres nie są niczym szczególnym. Opowiada o tym Joasia, mężatka od półtora roku. „Przed ślubem strasznie panikowałam. Chyba nigdy się tyle nie kłóciliśmy, co wtedy. Im bliżej było terminu, tym więcej było sprzeczek, kłótni, a kilka dni przed ślubem mieliśmy wielką awanturę – myślałam, że naprawdę wszystko odwołamy! Ileż ja wtedy płakałam… Ale usiedliśmy i wszystko sobie wyjaśniliśmy. Po prostu zżerał nas stres. Dziś nie żałuję ani jednego dnia, który przeżyliśmy jako małżeństwo”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz