Po czym poznasz, że Ty i on nie jesteście jeszcze gotowi na ślub?

27 Września 2014

Zwykle lepiej zaczekać, niż narażać się na... rozwód.

bride vogue

Wiele zakochanych par ze szczegółami planuje dzień swojego ślubu. Nierzadko wbrew zdrowemu rozsądkowi. Gdy marzenie o małżeństwie staje się bardzo silne, na drodze do ołtarza łatwo o falstart. Zwykle jest jednak tak, że wystarczy posłuchać intuicji i prawidłowo zinterpretować sygnały, aby zdać sobie sprawę, że na ślub jest jeszcze za wcześnie. Czego nie wolno zbagatelizować?

Kwestie do rozważenia

Bez miłości nie ma związku, ale samo uczucie nie wystarczy, by relacja była trwała – szczególnie gdy pojawi się proza życia, pierwsze zauroczenie minie, a na wasze barki spadną przyziemne problemy. Z badań TNS OBOP wynika, że zdaniem Polaków recepta na udane małżeństwo to również wierność, zaufanie, szacunek czy udane życie seksualne. Niektórzy wymienili także podobne wykształcenie małżonków oraz pochodzenie społeczne. Ale i to nie zapewni harmonii po ślubie, jeśli pobierzecie się za wcześnie, nieprzygotowani do zmian, jakie was czekają. Dlatego zanim zaczniecie poważnie myśleć o małżeństwie, poszukaj odpowiedzi na pytania:

Dlaczego jesteście razem? Czym chciałabyś zajmować się za 10 lat? A czym za 10 lat chciałby zajmować się twój partner? Czy macie wspólne priorytety? Jeśli tak, to jakie? Co was interesuje? Jak często się kłócicie i o co? Co najbardziej irytuje cię w partnerze? Czy on wie o tym i pracuje nad sobą? A co irytuje w tobie twojego partnera? Jak radzicie sobie z sytuacjami kryzysowymi? Czy masz wątpliwości dotyczące waszego ślubu? Czy jesteś gotowa usamodzielnić się na tyle, aby żyć wyłącznie u boku partnera? Po co chcecie wziąć ślub?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

agnieszka
(Ocena: 3)
2014-09-29 20:45:19

re: Po czym poznasz, że Ty i on nie jesteście jeszcze gotowi na ślub?

Kochane, jeśli chcecie poznać kogoś nowego, odmłodzić się umawiając się znów na randki polecam Wam darmowy portal dyskoteka.co

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1