Równouprawnienie poszło o krok za daleko? Oto pierścionki zaręczynowe dla… mężczyzn

08 Marca 2018

Twój facet powiedziałby im „tak”?

Pierścionki zaręczynowe męskie

Choć mamy XXI wiek, nierówność między kobietami a mężczyznami wciąż jest wyczuwalna. Szczególnie mocno uwidacznia się w sferze życia zawodowego. Panie wciąż nie mogą liczyć na takie same zarobki, jak ich koledzy zajmujący podobne stanowisko. Przedstawicielki płci pięknej mają również znacznie mniejsze szanse wykazania się w polityce. Do rządzenia państwem dopuszczane są tylko nieliczne z nas. Podobnie jest z zarządzaniem firmą. Na czele większości olbrzymich korporacji stoją oczywiście mężczyźni.

Mimo że jesteśmy temu przeciwne i całym sercem popieramy równouprawnienie, w pewnych sferach życia bliżej nam jednak do tradycyjnego podziału ról. Zwłaszcza jeśli chodzi o związek i oświadczyny.

Ostatnio coraz głośniej mówi się o tym, że kobiety mają prawo zrobić pierwszy krok i poprosić o rękę swoich partnerów. Nawet niektóre z naszych Czytelniczek poważnie się nad tym zastanawiały.

Przypomnijmy: Czy poprosić faceta o rękę?

Co ciekawe, do przejmowania „oświadczynowej inicjatywy” zachęcają kobiety producenci biżuterii. W sklepach jubilerskich coraz częściej można się bowiem natknąć na pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn. Tak, dobrze przeczytałaś.
Biżuteria zaręczynowa dla panów oczywiście znacznie różni się od tej, którą zazwyczaj noszą na dłoni kobiety. Czym? Otóż bardziej przypomina obrączkę niż pierścień z diamentem.

Zobaczcie kilka propozycji. Wasz facet powiedziałby im „tak”?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Justyna
(Ocena: 4)
2018-03-22 12:38:25

Moment, moment.. Przeciez w Irlandi Kobiety maja tradycje oswiadczania sie facetom w dniu Swieta Sw. Patryka? Wiec dlaczego uwazacie ze to hanbionce?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-09 02:00:44

To akurat jest dla mnie fajne zwykle dziewczyna chca sie zareczyc w miare szybko wiec to fajny pomysl moim zdaniem tak naprawde :) pozdrawiam Aga 25

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-09 01:43:30

Jestem staromodna i raczej nie oświadczyłabym się facetowi nigdy, dla mnie to nie jest równouprawnienie tylko poniżenie dla kobiety. Dziękuję za uwagę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 21:31:22

Mieszkam w Brazylii i tutaj funkcjonują takie pierścionki (obrączki) dla par, które jeszcze się nie zaręczyły. Oznaczają one, że ktoś jest w związku (mniej lub bardziej poważnym). Nosi się je na prawym palcu serdecznym (w BR obrączkę nosi się na lewej dłoni). Jest to norma i żadna ujma dla faceta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-10 00:30:00

Tu nie chodzi o ujmę dla faceta, raczej dla kobiety. Bo niby dlaczego kobieta ma się ,,płaszczyć,, przed facetem, padać na kolana i prosić jaśnie księcia o zostanie jej mężem ? Przecież to jakieś nienormalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-10 14:40:33

Hola, hola - jeśli dla ciebie zaręczyny są uwłaczającym godności płaszczeniem się przed drugą osobą, to dlaczego tak nie jest jeśli oświadcza się mężczyzna? A może jest, tylko skoro "płaszczy się" facet to już ok? Coś albo dziurawa ta teoria, albo ktoś ma strasznie wypaczoną wizję zaręczyn

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-10 14:58:30

Bo od wieków to mężczyzna prosi swoją damę o rękę, a nie na odwrót. Dlaczego niby mamy to zmieniać ? Facet się nie poniża prosząc swoją ukochaną, bo jemu bardziej po prostu wypada, tak się przyjęło i taka jest norma.Zresztą to każdego indywidualna sprawa. Jak któraś chce się wybić ponad normę to proszę bardzo, ja na pewno nie mam zamiaru tego robić. Jak już napisałam jestem staromodna i uważam, że to facet powinien starać się o rękę kobiety, a nie na odwrót.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-10 19:33:35

No i właśnie - co kto lubi. Ale teoria, że coś jest 'od wieków' to trochę śmieszna jest, bo przez wieki ludzie byli niepiśmienni, nie mieli wiedzy na wiele tematów, przez wieki mieliśmy niewolników i podział klasowy, przez wieki kobiety nie miały praw wyborczych... trzeba myśleć logicznie i praktycznie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 19:05:15

Dla Ciebie kochana i dla Twojej elity GwiazdeczkoPielegniareczlo jestem nie dostepny, ale w swiecie wirtualnym pozwole Ci sie cieszyc z gry. Master. Ups.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 16:04:11

A to już nie przejdzie na tym równość się kończy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 18:11:51

A co ma do tego równość? Kolejny młot pomylił pojęcia. Nikt nikomu nie zabrania się oświadczać - może to zrobić i kobieta i mężczyzna i co więcej znam pary, gdzie to ona to zrobiła - po prostu nie każda ma syndrom księżniczki, która sie upiera że musi być jak w bajce. Natomiast jak ktoś ci zabrania głosować, pracować w zawodzie i za dane stanowisko masz płacone mniej niż facet, wtedy prawa są nierówne. Łapiesz czy raczej będzie ci trudno zrozumieć rzecz oczywistą nawet dla dzieci?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 23:16:41

Nazywasz ksiezniczka kobiete, ktora sie nie upokarza i nie kleczy przed mezczyzna, proszac go o slub? Masz cos z glowa. Powaznie. Masz ewidentny problem ze swoja kobiecoscia i wszystko co kobiece, mierzi Cie. Ale to mozna leczyc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-09 02:13:12

:D No widzę, że ktoś NIC nie zrozumiał. Kto powiedział, że kobieta klęka? :D Kto w ogóle powiedział, że odbywa się to tak ceremonialnie na zasadzie 'czy wyjdziesz za mnie? ' - po prostu kobieta mówi; jesteśmy ze sobą x czasu, myślę że powinniśmy to zalegalizować. Taki przykład :) I idąc twoim tokiem myślenia to facet się upokarza klękając? :> hmm... przemyśl sobie parę spraw zanim wyślesz kogoś mądrzejszego od siebie na leczenie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 15:50:13

Nie wiem kto napisał te głupoty, mieszkam w USA i tutaj takie OBRĄCZKI, nie pierścionki zaręczynowe funkcjonują od lat. Złote, platynowe, czarne, z diamentami, bez diamentów... Co komu się podoba i tyle, a nie że od razu pierścionek zaręczynowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-08 23:19:49

Przeciez w Polsce, tez sa rozne rodzaje obraczek dla mezczyzn z brytantami. To nie te czasy, kiedy nasi rodzice i dziadkowie nie mieli wyboru, bo byl jeden rodzaj obraczek. Teraz jest ogromny wybor wzorow, kamieni i surowcow. Tyle, ze obraczka zareczynowa dla mezczyzny to smieszne. Bo co, po slubie bedzie nosil dwie obraczki? Poza tym, to kobiety sa prozne i lubia swiecidelka. Mezczyzne ktory lubi swiecidelka, nazywamy zniewiescialym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz