Publikujemy oburzający list, który pewien facet wysłał do naszej redakcji

26 Marca 2018

„W Prima Aprilis chcę nabrać moją dziewczynę. Żart będzie polegał na oświadczynach”. Mężczyzna pyta się, czy to dobry pomysł.

żart

Prima Aprilis to taki dzień, w którym bezkarnie robimy sobie żarty. Pomysły bywają różne. Niektórzy decydują się na małe oszustwa, a inni na trochę większe. 1 kwietnia nikt nie powinien mieć pretensji, w końcu to taka tradycja. Ale czy na pewno możemy sobie pozwolić na wszystko? Gdzie leży granica dobrego smaku?

Marek wpadł na oryginalny żart primaaprilisowy. Bardzo chciałby go zrealizować, ale nie wie, czy nie będzie on przesadą. Dowcip dotyczy jego partnerki życiowej – Marzeny. Marek pyta się was, czy to na pewno dobry pomysł.

- Wśród znajomych jestem znany z robienia żartów. W Prima Aprilis zawsze staram się przejść samego siebie. W tamtym roku nabrałem rodziców, że straciłem pracę i muszę się do nich znowu wprowadzić. Potrzymałem ich w napięciu przez kilka godzin i dopiero wieczorem poinformowałem o psikusie. Powiedzieli, że trochę przesadziłem. Na szczęście ostatecznie uzyskałem przebaczenie.

W ubiegłym roku powiedziałem też znajomym, że spodziewamy się dziecka z Marzeną, ale nie uwierzyli mi. Już za dobrze mnie znają i wiedzą, że 1 kwietnia jestem zdolny do wszystkiego. Poza tym dopiero zacząłem się z nią spotykać.

Zobacz także: Oto aktualnie najbardziej pożądany pierścionek zaręczynowy świata

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (49)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 17:48:46

Ktos tu zostanie singlem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 20:41:10

Ile Ty masz lat ? Pomysł delikatnie pisząc głupi . Jak by mi tak facet zrobił to by był definitywny koniec. Z takich rzeczy się nie żartuję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 16:50:54

A ja jestem kobieta i mnie to bawi , wyluzujcie. Rozumiem nawet foch ale zrywanie odrazu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 12:49:20

Chyba po 1 kwietnia będziesz singlem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 12:46:36

Serio? Zerwalabym. Idiota z Ciebie!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 00:02:03

Zacznijmy od tego że skłonności do żartów które budzą tak skrajne emocje, mogą świadczyć o zaburzeniach emocjonalnych. Ty się uśmiejesz z tego co piszę ale psycholog miałby co nieco do powiedzenia w tej sprawie. Po drugie taki żart może trwale uszkodzić psychikę tej dziewczyny. Pewnie znów się śmiejesz. Jednak ja nie żartuję. Kobieca percepcja i inteligencja emocjonalna skrajnie różni się od męskiej. Dlatego taki żart może doprowadzić do problemów w samopoczuciu, a w skrajnym wypadku do depresji. Weź pod uwagę ten komentarz, bo jestem psychiatrą i różne przypadki widziałam. Do tego jestem kobietą, więc pojęcie empatii też jest mi znane. Dla pocieszenia dodam że jeśli dziewczyna po tak krótkim czasie naciska na ślub, moze to świadczyć o potrzebie szerszego rozwoju osobistego i poświęcenia większej ilości czasu samej sobie. Z psychologicznego punktu widzenia oboje powinniscie choć raz odwiedzić specjalistę psychologa. Od strony życiowej powiem tylko: nie rób tego żartu. A z dziewczyną porozmawiaj krótko i konkretnie. Zimny prysznic jaki mozesz jej zapewnić to ultimatum, np. że do ewentualnych planów co do ślubu wrócicie za 3 lata, a jeśli ona nadal będzie naciskać to powiedz że odejdziesz. Takie postawienie sprawy jest dosyć trudne do zakceptowania dla wielu kobiet ale jest to lepsze wyjście niż żart opisany w liście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 05:18:10

A jakie zaburzenia ewentualnie byś podejrzewała? Osobowości? Niedojrzałość emocjonalna? Może żarty to objaw regresji? Jak myślisz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 14:18:43

Po części regresja i niedojrzałość emocjonalna powinny być wzięte pod uwagę. Choć wzielabym pod uwagę paradoks polegający na tym, że tego typu zachowanie moze brać się z okresu dojrzewania, w którym ten facet mógł być często wyśmiewany. Teraz gdy jest dorosły może odczuwać pewien rodzaj władzy ktory prowadzi do takiego zachowania. Mozna to przyrównać do sytuacji gdy ktoś był ofiarą przemocy i w dorosłym życiu poprzez przemoc wobec innych bedzie próbował sie bronić. Jednak taki paradoks w zachowaniu mozna stwierdzić tylko na podstawie rozmowy i ewentualnego wywiadu środowiskowego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 09:13:23

Nie wiemy czy jego żarty zawsze są okrutne. Może lepiej postawić na psychoanalizę? Żart w stosunku do ukochanej jako mechanizm obronny, sublimacja agresji. Nieświadomie chce ją ukarać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-26 23:40:40

mam nadzieję, że ona cię nabierze, że chyba złapałeś od niej wenerę albo w ogóle, że ma hiv i ty pewnie też - mam nadzieję, że się zesra.sz ze strchu :D a żeby potem dowiedzieć się, że to żart

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-26 23:18:14

To dowcip na poziomie jak np ona by ci powiedziała że cię zdradziła albo jakby ktoś by cię poinformował że twoja mama zmarła. Ubaw po pachy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-26 23:16:18

Jesteś głupi czy tylko głupi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-26 22:18:56

Idiota!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz