Rozsądnie czy romantycznie: Ile pieniędzy wydałabyś na własne wesele?

05 Maja 2017

Wspaniała uroczystość w pięknym plenerze, z ostrygami w menu, czy może skromny obiad w gronie najbliższych? Przed takim dylematem stoi wiele par planujących wesele…

ślub

Nie da się ukryć, że wesele to kosztowna uroczystość. Jak wynika z raportu sporządzonego przez serwis olx.pl, w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób odwiedzających kategorię „Ślub i wesele”, Polacy wydają na nie średnio 20-40 tys. zł, choć nie brakuje też młodych par, które znacznie przekraczają te kwoty, czasami nawet kilkukrotnie, czego najlepszym przykładem może być ślub piosenkarki Haliny Mlynkovej i znanego czeskiego producenta muzycznego Leszka Wronki.

Wyznania załamanych narzeczonych: „Zaręczyłam się kilka lat temu, a ślubu nie widać”

Uroczystość odbyła się w Dniu Zakochanych, w przepięknie położonym na wzgórzach Pragi klasztorze benedyktyńskim św. Marcina. „Korytarze klasztoru tonęły w kwiatach. Sukienka z koronki i jedwabiu ozdobiona błyszczącymi brylancikami przygotowana przez Ewę Ciepielewską czekała od kilku dni. U góry była zwieńczona etolą z białego futerka” – opisywała „Gala”.

Po ceremonii goście zjedli obiad w Sali Terezyńskiej, podano przystawki, rosół z kulkami mięsnymi i polędwicę cielęcą z knedlikami w sosie winno-warzywnym, a później wszyscy przenieśli się do klasztornych podziemi, gdzie bawili się przy dźwiękach czeskiej i polskiej muzyki. Królową imprezy była Ewa Farna, która specjalnie dla nowożeńców przygotowała godzinny koncert.

Na tym weselu bawiło się ponad 700 osób, co znacznie jednak przekracza polską normę. Ze wspomnianego już raportu olx.pl wynika, że średnio na uroczystość zaprasza się 50-100 gości, choć według co trzeciego ankietowanego w jego imprezie bierze udział nawet 100-200 osób. W większości przypadków panna młoda i pan młody dzielą się wydatkami. Są jednak takie pozycje w budżecie, za które odpowiada mężczyzna, np. obrączki, alkohol, a także wypożyczenie samochodu.

O hucznym, romantycznym weselu, w stylu uroczystości zorganizowanej przez Halinę Mlynkovą i Leszka Wronkę, marzy wiele kobiet. Nawet, jeśli może to zwiększyć koszty ceremonii. Nic dziwnego, że coraz częściej po wyjściu z kościoła młodej pary w powietrze wzbijają się stada gołębi czy nawet motyli, przyjęcia odbywają się nad brzegami rzek i jezior, a goście bawią się wśród pięknych kwiatów, setek świec lub płonących pochodni.

Lubiąca romantyczny styl panna młoda bywa ubrana  w suknię przypominającą kreację dawnych hollywoodzkich gwiazd, np. Grace Kelly, która wychodząc za mąż za księcia Monako Rainera II miała na sobie dzieło słynnej projektantki  Helen Rose, z koronki, jedwabnej tafty, przezroczystego tiulu oraz drobnych pereł. Nie bez znaczenia jest również weselne menu – powinny w nim gościć ostrygi, szparagi oraz truskawki w czekoladzie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-05 20:16:09

z narzeczonym już niedługo zbieramy się za planowanie wesela. Ktoś brał w Kielcach? Może zna jakieś sale poniżej 200 zł za osobę? Proszę o rady i z góry dziękuje :) i z tego co się orientuje mogę mieć mały problem z suknią bo jestem wysoka 178 cm, co prawda szpilek nie planuje założyć tylko balerinki na lekkim obcasie chyba to dobry pomysł? Skoro narzeczony jest mojego wzrostu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-05 08:05:29

Wydałabym tyle ile kosztuje podpisanie dokumentów w urzędzie stanu cywilnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-05 01:17:56

1,00 zł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1