Który miesiąc jest najlepszy na ślub?

18 Czerwca 2017

Wybór daty ma wbrew pozorom ogromne znaczenie.

data na ślub

Nie bez powodu sezon ślubny rozpoczyna się w maju, a kończy we wrześniu. To w tym okresie możemy liczyć na najpiękniejszą pogodę. Nie bez znaczenia jest fakt, że trwa sezon urlopowy, więc właśnie wtedy najlepiej wyjechać w podróż poślubną. Wybór miejsc, w które warto się wybrać, jest większy ze względu na wysoką temperaturę. Liczą się też koszty – w miesiące zimowe trzeba zainwestować w ogrzewanie sali bankietowej.

Nigdy jednak nie ma stuprocentowej pewności, że trafimy na ładną pogodę. Latem niejednokrotnie przywita nas burza, a zimą zaskoczy słońce i piękny, biały krajobraz. Niezależnie od wyboru miesiąca, dzień ślubu to wyjątkowa, niezapomniana chwila. W zależności od tego, czego oczekujecie, powinniście wybrać datę. Podpowiadamy, które miesiące są najkorzystniejsze i dlaczego, oraz które jednak lepiej pomijać. Przesąd mówi, aby koniecznie zdecydować się na miesiąc mający w nazwie literkę „r”. Inaczej w małżeństwie pojawią się problemy...

Styczeń

To dobry okres, jeżeli chodzi o zorganizowanie wesela. Pomijając koszty z ociepleniem sali, właśnie wtedy można liczyć na najniższe ceny. W tym miesiącu bardzo mało par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Plusem z pewnością będzie nietuzinkowa sesja fotograficzna oraz świąteczne dekoracje w kościele. Minusem z kolei jest to, że wcześnie robi się ciemno. Z drugiej strony dla osób, które nie lubią być w centrum uwagi, mrok będzie dobrą osłoną. Poza tym wprowadza tajemniczy, bajkowy klimat.

Luty

Jeżeli 14 lutego przypadnie na sobotę, trudno o bardziej romantyczny dzień na ślub. Oprócz tego można liczyć na te same szczegóły co w styczniu. Odpada jedynie świąteczna dekoracja w kościele.

Zobacz także: REPORTAŻ: Moi goście weselni ubrali się fatalnie. Najgorzej wyglądała teściowa...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kinn
(Ocena: 5)
2017-06-19 14:04:18

maj

Braliśmy w maju. "R" nie było, ale za to pięknie kwitnący ogród :) Jakby ktoś szukał fajnej lokalizacji z wielkim ogrodem to w Jordanowie jest fajny hotel. Generalnie wszystkie te r, czy bez r mają małe znaczenie. Albo pasujecie do siebie, albo nie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-18 20:42:46

Ja brałam w ostatni tydzień września, pogoda była piękna ,słoneczna w sam raz;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-18 12:11:16

Ja brałam ślub w maju i było super. Pogoda idealna, ciepło ale nie za gorąco. POLECAM

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1