Jak znaleźć męża?

27 Listopada 2009

Gdzie ukrywa się twój przyszły mąż? W najbliższym sąsiedztwie, a może na drugim końcu świata? Sprawdź, jak i gdzie szukać, żeby znaleźć!

Jak znaleźć męża?

Biała suknia, welon, miesiąc miodowy… Nasze mamy i babcie marzyły o tym całe dzieciństwo, rzadko decydując się na życie w pojedynkę. Dzisiaj, gdy nasze priorytety drastycznie się zmieniły, zamążpójście nie jest, jak jeszcze pół wieku temu, sprawą życia i śmierci. Szczególnie sceptyczne wobec instytucji małżeństwa są współczesne trzydziestolatki, które jako niezależne, wykształcone i samowystarczalne kobiety z decyzją o ślubie czekają tak długo, aż osiągną sukces zawodowy i materialny. Zupełnie inne podejście w tej kwestii mają z kolei dzisiejsze dwudziestolatki.

Według badań przeprowadzonych w 2008 roku przez Stratosferę, młode, dopiero wkraczające na rynek pracy dziewczyny deklarują, że najważniejsza jest dla nich rodzina oraz dziecko i nie chcą z tym zwlekać do magicznej granicy 28 lat. Wbrew pozorom, nie myślą tak jedynie kobiety z małych miast, ale również te z metropolii, gdzie studia, praca i kariera są na wyciągnięcie ręki. Polskie dwudziestolatki, w przeciwieństwie do swoich starszych koleżanek z poprzedniej dekady, nie cenią ani wysokich stanowisk, ani sukcesów zawodowych, ani nawet imprezowania. Coraz więcej młodych kobiet woli spokojne życie u boku męża niż pieniądze czy stres. Po raz pierwszy od lat przyznają, że  okres szaleństw do białego rana mają dawno za sobą, a najważniejsze jest dla nich… rodzenie dzieci i znalezienie dobrego męża!

Tu jednak sprawy zaczynają się komplikować, bo poszukiwania drugiej połówki mogą być nie lada problemem… Z obserwacji Andrzeja Rutkowskiego, terapeuty rozwiązującego związkowe problemy, w XXI wieku nadal aktualna jest zasada obowiązująca kilka, a nawet kilkanaście stuleci temu, aby wiązać się z osobami o podobnym statusie społecznym i majątkowym. Aż 80% małżonków może się pochwalić takim samym lub zbliżonym poziomem wykształcenia, a w efekcie - podobnym rodzajem pracy i zarobków. Analogiczną regułę zauważa się, jeżeli chodzi o deklarowaną religijność małżonków oraz ich przywiązanie do tradycji. W Polsce ponad 75% ślubów to śluby kościelne, ale powodem większości z nich jest nierzeczywista wiara, a uroczysta oprawa katolickiej ceremonii, chęć zrobienia przyjemności bliskim oraz szacunek do staropolskiej obrzędowości.  

Wybór życiowego partnera nie może być przypadkowy i składa się na niego szereg istotnych czynników, będących gwarancją wzajemnego porozumienia. Specjaliści tłumaczą, że pokrewna wrażliwość intelektualna i emocjonalna oraz wyrastanie w podobnej kulturze pomagają małżonkom odnaleźć tak zwany wspólny kod kulturowy – niezbędny w komunikacji społecznej, również tej międzypłciowej.  

O tym, jak tragiczne w skutkach może być niestaranne dopasowanie się małżonków, co roku przekonuje się ponad 20 tysięcy polskich par, które biorą rozwód, argumentując swoją decyzję niezgodnością charakterów. Najczęściej okazuje się, że każdy z partnerów ma inne potrzeby i zapatrywania na wspólne życie – jeden z nich oczekuje spokojnego relaksu w rodzinnym gronie, a drugi ciągłych zmian, skoków adrenaliny, szaleństwa. Wtedy lekarstwem na małżeńskie problemy może stać się kompromis, który jednak jest niemożliwy do osiągnięcia, jeśli obie osoby w związku chcą dominować…

Lilka Tylman

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

Odpowiedz na kilka pytań, by dowiedzieć się, czy twój związek należy do zdrowych, czy może wręcz przeciwnie – jest destrukcyjny?

 „Kobieta, której nie prawi się komplementów, jest jak ryba wyrzucona z wody”

O naturze kobiety raz jeszcze. Czy to prawda, że komplementy są nam tak potrzebne? Być może. Na ile ciepłych słów powinnyśmy pozwolić mężczyznom i co wspólnego z tym problemem ma rada Jerozolimy? Przekonaj się sama.

<!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]-->

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (95)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-05 17:24:51

re: Jak znaleźć męża?

Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-26 15:26:47

ja nie moge, co za temat. dziś męża trudno znaleść. szkoda czasu na marzenia, które trudno spełnoić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-04 14:52:25

Jeśli oboje nie chcą dziecka to nic złego...:) A nie warto przypuszczać najgorszego że się rozwiodą :) Wiesz nie każdy może mieć dziecko:)) i żyją bez niego... Pewnie wiele związków przetrwało:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-29 17:21:11

nie jest;

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-29 10:00:06

Kurde, a miłość??? Czy to nie jest najważniejsze?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 19:56:21

mam 22 lata i męża. jestesmy 4 miesiące po ślubie. pobralismy się z miłosci. dzieci nie planuje przed 30 w zadnym razie a mozliwe ze w ogole! nie mam zamiaru siedziec w domu i byc kurą domową! studiuje i do 30 roku zycia mam zamiar rozwinac kariere zawodową. uwazam ze małżenstwo w niczym mi nie przeszkadza. no chyba ze ktos wyznaje poglądy ze małżęństwo=dzieci=kura domowa. ja tak nie uwazam. małżenstwo to jest po prostu sformalizowanie kilkuletniego związku i nie oznacza odrazu przymusu pieluch,prania i sprzatania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-29 18:44:14

jeżeli teraz was dziecko nie połączy to prędzej czy później sie rozwiedziecie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-30 17:01:01

hahahaaha powodzenia z takim przekonaniem. jasne jak nie ma dzieci to od razu rozwód i nie wiadomo co !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-30 22:54:37

rozwiodą się jeśli TERAZ nie połączy ich dziecko?! nie wiem co bierzesz ale mocno kopie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-04 14:49:36

Może nie każdy chce dziecko:)) Jeśli obydwoje nie chcą go mieć to przecież nic w tym złego... nie warto przypuszczać najgorszego:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 15:41:44

co tytuł ma spólnego z treścią?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 15:40:31

hmmm jak tytuł artykułu ma się do jego treści?!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 15:28:00

wziąśc=wziąc, "protęsie" ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-28 15:01:19

uważam , ze nie ma się co spieszyć ze ślubem. może jestem staroświecka ale myślę ze wcześniej trzeba się przede wszystkim ustatkować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz