Cała prawda o polskich weselach: Kiedy pobieramy się najczęściej i ILE TO KOSZTUJE?

22 Marca 2017

Nie uwierzysz, jak kosztowna jest to impreza!

wesele w polsce

Jesienią i zimą branża weselna przeżywa zastój. Wiosna i lato to szczyt sezonu ślubnego. Chociaż badania wykazują, że coraz później i rzadziej stajemy na ślubnym kobiercu, większość z nas marzy o hucznej uroczystości. W Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że akurat na tej okazji nie można oszczędzać. Każda para młoda chce zorganizować imprezę, której goście nie zapomną do końca życia. A to oczywiście kosztuje…

Ile? Sprawdził to największy serwis z ogłoszeniami w naszym kraju, OLX.pl. Portal przeprowadził ankietę wśród swoich użytkowników. Jej wyniki mówią nam m.in. w jakim miesiącu najczęściej pobierają się Polacy, ile wydają na to pieniędzy, jak finansują wesele, a nawet - ile kosztuje wymarzona suknia ślubna.

Badani to w większości ludzie młodzi (18-30 lat), planujący ślub jeszcze w tym roku oraz z wykształceniem wyższym lub średnim.

Zobacz również: Kontrowersyjny plan Magdy: „Moi goście weselni dali w kopertach ZA MAŁO. Wymyśliłam, jak się zemszczę!”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kamila
(Ocena: 5)
2018-04-25 21:35:25

Nie ma co oszczędzać na weselu, bo to jeden z najważniejszych dni w życiu. My zaprosiliśmy sporo gości i zorganizowaliśmy imprezę w Best Western Premier w Krakowie. Sala okazała się idealna i ogólnie byliśmy bardzo zadowoleni z organizacji. Mimo wszystko myślę, że jak na ten poziom cenowo wyszło bardzo w porządku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
(Ocena: 5)
2018-04-19 10:47:25

Wiadomo, że organizując wesele trzeba sie liczyć z tym, że będzie to trochę kosztowało. My zorganizowaliśmy wesele w Chacie z Zalipia w sarnowie. Okazało się, że nie było tak drogo, a zabawa była super.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
(Ocena: 5)
2018-04-10 09:56:41

To zależy jakie atrakcje dodatkowo się bierze. My zdecydowaliśmy sie tylko na dodatkowy catering na weselu. Zatrudniliśmy firme Catering Arts, która przygotowala dla nas wiejski stół w kształcie wozu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 5)
2018-04-10 09:32:55

My też wydaliśmy na wesele podobną kwotę, ale nie żałujemy, bo wesele ma się raz w życiu. Orrganizowaliśmy je w hotelu best western efekt express w krakowie i przyjęcie było mega udane, a wszyscy goście zadowoleni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hania
(Ocena: 5)
2018-04-10 09:30:50

Teraz wesela to bardzo droga impreza i tak naprawdę każdy organizuje ja tak, jak go stać. My zorganizowaliśmy spore wesele w restauracji instalacje art bistro w zamku ujazdowskim. Sporo wydaliśmy, ale nie żałuję, bo było warto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julka
(Ocena: 5)
2018-04-05 10:49:44

Różnie to jest. My nie liczylismy się z kosztami, bo dla nas był to najważniejszy dzien w naszym życiu. Zarezerwowaliśmy sale w Chacie z Zalipia w sarnowie i tam zorganizowalismy nasze wysnione wesele.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marianna
(Ocena: 5)
2018-04-04 10:30:11

Moje wesele również odbyło się w Best Western Premier w Krakowie, przy czym było dosyć spore (ok 250 osób) Nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało jeśli idzie o koszty ale nie wyszło jakoś super drogo jak na taką ilość. Warto czasem dopłacić i dobrze się zorientować co ma dany lokal do zaoferowania. Ja osobiście nie narzekam, bo wesele się udało. Jedzenie było dobre, obsługa miła a goście zadowoleni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
luizka
(Ocena: 5)
2017-03-25 13:26:21

My dopiero się zabieramy za planowanie, nie wiem dokładnie ile wyjdzie. Będziemy mieć wesele w Krakowie w Best Western Premier i też nie będzie to bardzo duże wesele. Zapraszanie gości, z którymi praktycznie nigdy się nie widzieliśmy, albo raz w życiu bo " tak wypada" nie ma większego sensu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2017-03-22 22:19:07

Fajnie byłoby się wymiescic w 40 tys ale to raczej nierealne... mamy ślub w październiku na około 250 osób. Już teraz wiem, że na pewno wesele kosztować nas będzie ponad 70tys, ale nie wiem na ilu się zamknie... oczywiście mówię tutaj bez poprawin, samo wesele. A jeszcze nie zaczęłam wymyślać i nie liczyłam takich rzeczy jak np. Fotobudka czy animatorka dla dzieci. A suknia do 2 tys? Chciałabym, ale obawiam się, że moja wymarzona suknia może kosztować co najmniej dwa razy tyle...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-23 07:51:48

Fajnie, że tyle zarabiacie z narzeczonym i możecie sobie zafundować wesele marzeń... Ja organizuję skromne przyjęcie bo na razie nasza kasa idzie na życie i podróże, ale z drugiej strony swoje zapracowane pieniądze wydaje się rozsądniej i z pomysłem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-22 21:44:40

Ja również się dziwnie skąd taki koszt wesela. Nasze wesele w 2015 roku na 120 osób wyniosło koło 60 tys zł. Teraz ceny jeszcze poszły do góry. Myślę że tamci młodzi jeszcze nie zdają sobie sprawy z faktycznych kosztów wesela i poznają je bliżej ślubu :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz