Dlaczego warto wziąć ślub?

01 Lipca 2010

Poznaj najlepsze strony małżeństwa i dowiedz się, przed jakimi dolegliwościami chroni bycie czyjąś żoną...

Dlaczego warto wziąć ślub?
> -->

Ślub – tak czy nie? To pytanie stawia sobie wiele młodych par, które spotykają się na tyle długo, żeby przejść na wyższy poziom związku, ale jednocześnie na tyle krótko, żeby bać się dozgonnego „zaobrączkowania”. Nie jest tajemnicą, że rośnie liczba wolnych związków, a Polki ani myślą wychodzić za mąż. Coraz więcej osób uważa, że dokument z Urzędu Stanu Cywilnego nie jest do niczego potrzebny. Mówią, że liczy się miłość, oddanie, zaufanie... I trudno się z tym nie zgodzić. Co więcej, panuje seksualna swoboda i cenimy sobie erotyczne urozmaicenie. Kobieta, która ma kilku partnerów, już dziś nikogo nie dziwi. Z kolei facet, który nie ma się czym pochwalić, zwykle uważany jest za dziwoląga. Dlatego zmyśla – więc siłą rzeczy każdy mówi tylko o tym, z kim, gdzie i jak uprawiał seks.

Bez depresji

Nic zatem dziwnego, że młodym nie jest w głowie małżeństwo. Ale okazuje się, że w ten sposób bardziej sobie szkodzą niż pomagają. Dlaczego? Według badań opublikowanych w magazynie „Psychological Medicine”, małżeństwo zmniejsza ryzyko występowania depresji. Mało tego – dzięki ślubowi rzadziej miewamy stany lękowe. I dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa, życiowego zabezpieczenia, spełnienia, a także wsparcia psychicznego, tak ważnego przy dzisiejszym zawrotnym tempie życia.

Kasa dla małżonków

Ale ślub opłaca się zwłaszcza tym partnerom, którzy pochodzą z konserwatywnych rodzin. Parom, które są małżeństwem, rodzina przywiązana do tradycji chętniej pomoże. Bez zbędnych komentarzy młodzi mogą liczyć wtedy na pomoc materialną, w tym przede wszystkim finansową. Oczywiście, są rodziny, dla których nie ma najmniejszego znaczenia, czy zakochani są małżeństwem, czy żyją w wolnym związku. Pamiętaj jednak, że np. dla banku może być to bardzo istotne – coraz chętniej udziela się kredytów małżonkom w ramach programu „Rodzina na swoim”. Pieniądze zwykle przeznaczone są na zakup pierwszego mieszkania.

Harmonia na wagę złota

Udane małżeństwo przede wszystkim jest gwarantem równowagi psychicznej i poczucia spełnienia. Tak bliska, wyjątkowa, dozgonna więź między małżonkami, którzy zobowiązali się do tego, że do końca życia będą razem, sprawia, iż zakochani są szczęśliwi i czują się bezpieczni. Świadomość posiadania drugiej osoby, która pomoże nam w każdym momencie, znacząco wpływa na nasze życie. Pozwala również wyzbyć się takich lęków, jak staropanieństwo, późne macierzyństwo (szerzej na ten temat przeczytasz w osobnym tekście), rozstanie czy zdrada. A spokój w życiu uczuciowym pozwala skoncentrować się na innych ważnych dziedzinach życia, takich jak np. rozwój zawodowy, pasje czy pielęgnowanie przyjaźni.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (33)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-05 17:10:57

re: Dlaczego warto wziąć ślub?

Nie ma nic tragiczniejszego niż to że mężczyzna którego kochasz mówi Ci po 4 latach wspólnego mieszkania że już nie chce z Tobą być. I to wszystko z dnia na dzień. A robiłam dla niego wszystko, sprzątałam, gotowałam i wspierałam go jak tylko mogłam. Świat mi się zawalił. Mimo wszystko czułam że muszę go mieć. Zamówiłam rytuał ze strony urok-milosny.pl i na całe szczęscie udało się. Znowu mieszkamy razem a ja jestem przeszczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pawel.rozmowy@interia.pl
(Ocena: 5)
2014-05-02 16:56:47

re: Dlaczego warto wziąć ślub?

Spotykacie się kilka lat? A może dopiero od paru miesięcy? Uważacie, że warto czy nie warto brać ślubu? Chcecie porozmawiać o tym z nami na antenie? Chętnych zapraszam do zgłaszania się z numerem telefonu pod adres pawel.rozmowy@interia.pl ODDZWONIMY!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-14 14:17:30

to moj kotek i bede go walil kiedy chce hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 21:42:52

osobiście uważam że śluby powinny nie być udzielane w stanie zakochania. Trzeba być z sobą przynajmniej 2 lata, przeżyć wszystkie smutki i poznać przyszłego męża z każdej strony, bo niestety ludzie się zakochują, patrzą na ukochanego przez różowe okulary, chajtają się a potem wielkie bum bo on juz nie jest taki perfect

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-20 23:20:23

PAMIETAJ MALZENSTWO DOCIERA SIE CALE ZYCIE ! 2 lata to glupia teoria. ja z moim chodzilam 4 m-ce jak zamieszkalismy po 11 m-ach jak zaczelismy chodzic wzielismy slub. dzis jestesmy 7 mcy po slubie. mamy po 20 lat. i nie mamy zdania ze patrzymy przez rozowe okulary. zeby nie bylo ani nie jestem ani nie bylam w ciazy;] wiec zlosliwych komentarzy nie bedzie " bo wpadli " :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 20:45:41

Jaką przyjemność z seksu będzie można brać po ślubie???Przecież podobno katolicy mają współżyć tylko dla prokreacji, żeby płodzić potomstwo, seks dla samej przyjemności jest grzechem. Ale motacie. A poza tym seks przed ślubem też jest grzechem, a najwięcej nieślubnych dzieci jest wśród katolików. Więc skompromitowaliście się tym artykułem katolicy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 17:51:55

Ślubu w większości przypadków nie bierze się dla korzyści z niego wynikających...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 17:03:52

na pierwszym miejscu podkreślone powinno być, iż ślub bierze się z miłości, dopiero po tym można wymieniać te wszystkie korzyści. zgadzam się z nimi, ofc. ale bez miłości nie byłoby ślubu i tego wszystkiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 13:31:23

mnie sie podoba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-04 09:50:21

Myślałam że ślub powinno brać się z miłości, ale widać myliłam się... Żegnajcie złudzenia, witaj prawdo papilota!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-02 17:23:16

no takie sranie w banie ten artykuł, lanie wody itp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz