Dlaczego on nie chce się ożenić?

07 Grudnia 2017

Oto 12 najprawdopodobniejszych przyczyn.

rezygnacja ze ślubu

Kobiety w większości planują zamążpójście, a w mężczyźnach, z którymi się spotykają, od razu widzą przyszłych mężów i ojców dzieci. Nie zawsze, ale bardzo często. Z facetami jest inaczej. Dopiero po pewnym czasie myślą o swoich partnerkach w takiej kategorii. Zdarza się też, że w ogóle odrzucają tę koncepcję. Nie chcą małżestwa i nie można ich do niego przekonać.

Co kryje się za tym podejściem? Portal elitedaily.com zebrał wyznania dwunastu mężczyzn, którzy powiedzieli, dlaczego nie chcą wstępować w związki małżeńskie. Wymienili różne powody.

Jeżeli twój facet nie chce ślubu, być może podziela jeden lub kilka z nich. Przeczytaj i postaraj się lepiej go zrozumieć.

Zobacz także: Imiona, które noszą wierne dziewczyny

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 08:31:07

Zabrakło najczęstszego powodu! Po prostu czekają na lepszą opcję! Wielu mężczyzn nie oświadcza się, bo wierzy, że spotka ich coś lepszego. Tkwią w miłych, przyjemnych związkach, mają regularne i satysfakcjonujące życie erotyczne, wykonują połowę obowiązków domowych, albo i mniej. Dlaczego mieliby z tego rezygnować na rzecz nieznanego? Nie szaleją za swoimi kobietami, nie chcą z nimi spędzić życia, ale przecież nie muszą ich od razu odrzucać. Nie zliczyłabym mężczyzn, którzy tak egoistycznie podchodzą do tematu związków. Z drugiej strony, ilekroć w moim otoczeniu rozpada się długoletni związek partnerski, mężczyzna po krótkim czasie staje na ślubnym kobiercu z inną dziewczyną. Nagle "papierek" zaczyna mieć znaczenie. Tutaj też powody mogą być dwa. Może w końcu poczuł potrzebę ustatkowania się i poznał "tę właściwą opcję", albo po prostu zabrakło innych wielkich gestów dla nowej partnerki. Jeśli z byłą się już mieszkało, jeździło na wakacje, wydawało wspólnie pieniądze na meble, rachunki i tak dalej, razem spędzało święta, znało doskonale jej rodzinę, to co nowego ma do zaoferowania taki facet kolejnej kobiecie? Większość pierwszych razów ma za sobą. Zostaje w sumie tylko ślub, czasem dziecko, ale i to nie zawsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 15:40:54

W 100 sie z toba zgadzam. Bardzo madra wypowiedz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 17:20:28

Dziękuję. Dlatego właśnie myślę, że jeśli kobiecie zależy, a mężczyzna się przed ślubem wzbrania przez lata, to należałoby wymienić mężczyznę. Prędzej czy później się sam wycofa, a straconego czasu nie da się odzyskać. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem fanką szybkich ślubow, ale jeśli para jest ze sobą długo, mają wspólne plany i są już właściwie rodziną, to w czym problem? Nie mówię o wielkich imprezach, nie każdy też musi być wierzący, ale uważam, że miło jest nosić to samo nazwisko, co życiowy partner. Strach przed legalizacją związku jest dla mnie bardzo podejrzany... Jak słyszę tekst "mi to nie jest potrzebne", to zawsze się uśmiechnę pod wąsem. Prezenty na urodziny też nie są potrzebne, pewne rzeczy się robi żeby pokazać drugiej osobie zaangażowanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 23:37:49

Mój twierdzi że nie czuje się gotowy/dojrzały itd., jesteśmy 5 lat ze sobą. Ja mam 23 lata, on 27. Co mam myśleć o tym, bo jestem kompletnie zdezorientowana? Nie mieszkamy razem jeszcze, może na to czeka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-08 21:46:08

Nie martw sie. Statystyka nijak ma się do jednostki. Nawet jeśli w 99 przypadków "nie jestem gotowy" oznacza "jeszcze mam czas, poczekam, może się lepsza trafi", to Twój facet dalej ma szanse być tym jednym procentem, który mówi szczerze. Tylko przypatrz się tym słowom. On Ci mówi, że po 5 latach dalej nie wie, czy chce z Tobą życie spędzić. Spróbowałabym zamieszkać razem i jeśli dalej się nie przekona, to chyba szukałabym takiego, co wie czego chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-12-07 05:47:38

Ja też jestem zdumiony tym, że (podobno) mężczyźni nie chcą się żenić. Przecież sytuacja każdego faceta po zawarciu formalnego związku radykalnie się poprawia. Już ok. 20 procent kobiet zarabia więcej niż facet (czyli), utrzymuje gospodarstwa domowe (statystyka GUS). Sytuacja prawna w przypadku rozwodu też jest coraz bardziej (w tym roku już 12 przypadków) na korzyść faceta (większa część z nich otrzymuje alimenty i opiekę nad dzieckiem/dziećmi), nie wspominając o podziale majątku po rozwodzie, choć w 40 procentach to facet jest inicjatorem rozwodu. Panie są coraz bardziej nie szowinistyczne, niezależne, świadome, wykształcone, kulturalne i potrafią myśleć bardzo logicznie ("... pomimo swojej inteligencji ..."). Poniższe przykładowe fragmenty komentarzy (do innego art."Pap.lota") o czymś chyba świadczą: "... oni są jak zwierzęta, można na nich krzyczeć, obrażać się a i tak nie będą wiedzieli co złego zrobili i o co nam chodzi ..."; "... pisze o zakompleksionych prawiczkach, takich jak ty :)"; "... Zwłaszcza szowinizm jest irytujący ..." i dalej inna pani: " ... A wiesz dlaczego jest teraz tak powszechny ? Bo kobiety się ,,wybijają do góry,,, stają się lepsze od facetów, co widać na co dzień a oni tego nie mogą znieść :) W zamierzchłych czasach kobiety były dyskryminowane i traktowane jak służące swoich facetów, pomimo swojej inteligencji.A teraz kobiety stają się bardziej niezależne, odważne, robią karierę, mają większą pensje niż niejeden facet bo są lepszymi pracownikami, czasem nawet kierowcami. Cieszy mnie bardzo , jak gul skacze j*banym seksistom na widok zaradnej kobiety :D". Jestem zdumiony i mam nadzieję, że kobiety w końcu osiągną to o co tak bardzo walczą. PS.Proszę przyjąć do wiadomości, że komentarze do tego komentarza nie będą czytane (więc można pisać do ....).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 12:09:39

Ojeju, jakie zakompleksione biedactwo. Co trzeba mieć w głowie żeby wchodzić specjalnje na portal dla kobiet tylko po to by poobrażać kobiety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-07 13:21:41

Raczej, co trzeba mieć w majtkach i w portfelu, by poobrażać kobiety. Podpowiadam: niewiele.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1