11 znaków, że nie powinnaś WYCHODZIĆ ZA MĄŻ

23 Listopada 2017

Zapomnij, jak bardzo tego chcesz. Samo pragnienie nie wystarczy, jeśli na ślub i małżeństwo nie jesteś gotowa.

panna młoda

Ślub może być wspaniały, a małżeństwo najlepszą decyzją w życiu, pod warunkiem, że jesteś (jesteście) do tego gotowi. I nie o zrzucenie 10 kilogramów tutaj chodzi. Chodzi o gotowość mentalną i życiową. Sytuacje opisane w dalszej części tego artykułu powinny dać ci do myślenia.

Prowokujecie kłótnie, żeby było ciekawiej
Małżeństwo jest, a przynajmniej powinno być dla poważnych ludzi. Takich, którzy potrafią wypracować kompromis, dogadać się w trudnych sprawach i dla których kłótnia to sygnał alarmowy, że coś się dzieje. Tymczasem są pary, które celowo prowokują kłótnie, żeby… coś się działo. Na przykład on może uznać, że interesuje go tylko seks po karczemnej awanturze (patrz: Perry z „Wielkich kłamstewek”). Z kolei ona może uznać, że kłótnie wypełnią nudę i ożywią związek. Awantury mogą też oznaczać, że nie potraficie normalnie ze sobą rozmawiać.

3 podstawowe błędy, które prowadzą do ROZWODU (na przykładzie par ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia”)

Suknia jest dla ciebie ważniejsza od tego, jak on cię traktuje
Dzisiaj rano znowu podniósł na ciebie głos. Wczoraj przez cały dzień się nie odzywał. Przedwczoraj nazwał się głupią świnią. Tydzień temu odrobinę zbyt mocno ścisnął cię za rękę. Dwa tygodnie temu skrupulatnie przejrzał twój telefon i komputer. Ale pomiędzy tymi incydentami jest wspaniałym facetem, a ty wmawiasz sobie, że nic się nie dzieje, i jedyne, o czym myślisz, to wasze wesele. I sukienka, która musi powalić wszystkich na ziemię. Dziewczyno, ocknij się! Nikt nie ma prawa źle cię traktować, a już na pewno nie teoretycznie najbliższa osoba. Nie może być gotowy na małżeństwo ktoś, kto utrzymuje zły związek tylko dlatego, że szczegółowo zaplanował ślub i wesele.

Bierzesz ślub, bo czujesz, że czas cię goni
Czy czujesz się staro? Albo bardziej dobitnie: stara? Czy wydaje ci się, że jesteś ostatnią starą panną na świecie? Czy wszystkie twoje koleżanki są mężatkami? Czy mają już dzieci, a ty ciągle jesteś niezamężna? Czy wizja zostania na lodzie przeraża cię bardziej niż cokolwiek innego? To nie są wystarczające powody, by brać ślub (dziewczyno, ślub!). Presja, jaką nakładają na siebie kobiety, jest ogromna, a już szczególnie gdy słyszą tykanie pędzącego zegara i dostrzegają coraz więcej zmarszczek na swojej twarzy. Niestety, myśląc takimi kategoriami, nietrudno o życiowy błąd. Pamiętaj: gdy w grę wchodzi małżeństwo, coś takiego jak „czas mnie goni” nie istnieje.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

DianaNaWozku
(Ocena: 5)
2017-11-23 14:26:40

W końcu jakiś artykuł który nie dość ze sensowny, to nie poniża kobiet i nie robi z facetów wyroczni absolutnej. Brawo!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-23 11:47:24

mam 30 lat i jestem starą panną. Są tu inne w moim wieku?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-23 16:20:01

Ja w dodatku nieszczesliwa i samotna..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1