10 książek, które trzeba przeczytać przed ślubem!

06 Sierpnia 2017

Dzięki tym historiom, radom oraz wskazówkom unikniesz poważnych kryzysów i będziesz szczęśliwsza w małżeństwie.

książka dla narzeczonej

Półki w księgarniach dosłownie uginają się od poradników dotyczących tego, jak być kobietą przyciągającą uwagę mężczyzn, silną czy też samowystarczalną. Wśród nich znajduje się wiele pozycji (nie tylko poradników), które mogą się okazać pomocne w życiu małżeńskim. Są to fikcyjne historie kobiet, ale równie dobrze mogłyby się wydarzyć. Ostatnio zwróciły naszą uwagę. Ale nie tylko one.

Na uwagę zasługują także bezcenne rady naszych przodkiń. One również zastanawiały się, jak sprostać obowiązkom żony. Nie chodziło im wcale o bycie perfekcyjną panią domu, ale o sposób postępowania, który ułatwia funkcjonowanie w codzienności, zapobiega małżeńskim konfliktom i zapewnia niegasnące zainteresowanie męża. To mit, że nie są już aktualne. Wiele z tych zasad jest uniwersalnych. Co najlepsze, zostały one opisane i opublikowane.

Chciałybyśmy skierować Waszą uwagę na książki, które powinna przeczytać przed ślubem każda kobieta. Jeżeli chcesz, możesz potraktować ten artykuł z przymrużeniem oka, ale naszym zdaniem wyciągniesz z poniższych lektur niejedną życiową mądrość. Niewykluczone, że zapobiegnie ona rozpadowi Twojego małżeństwa. Na warsztat wzięłyśmy popularne bestsellery, poradniki, a nawet stary artykuł.

Nieważne, czy jesteś singielką, dziewczyną, narzeczoną czy mężatką. Każda z Was może podczas czytania wyciągnąć odpowiednie wnioski, a nawet znaleźć rozwiązanie problemu. Zatem do dzieła!

„Dziesięć przykazań dla mężatek”, Dziennik Bydgoski, 1929 r. (Znajdziecie go w wydaniu archiwalnym)

Oto dwie z dziesięciu rad, które możesz znaleźć w artykule.

„Po ślubie nie powinnaś ubierać się gorzej niż przed zamążpójściem. Pamiętaj bowiem, że choć polowanie zakończone, to jednak zdobycz – trzeba zatrzymać”.

„Jeżeli mąż ma kilka dni wolnych od pracy, nie zatrzymuj go przy sobie, lecz raczej ułatwiaj mu wyjazd i wypoczynek. Powróci odświeżony na duchu, wypoczęty i w dobrym humorze”.

(Źródło: http://nadjakseruje.blox.pl)

 Zobacz także: Historia Gosi: „Na widok mojego męża kobiety dziwnie reagują”

„Sztuka bycia kobietą, czyli o kobiecych sposobach wpływania na mężczyzn”, Margaret Hardisty

Trudne sytuacje małżeńskie, w których mąż nie interesuje się potrzebami swojej żony czy rodziny, lecz zamyka się w swoim "męskim" świecie wymagają specjalnego postępowania i użycia całego kunsztu kobiecej mądrości i bogactwa wrażliwości. Jest wprost zadziwiające, jak w dzisiejszych czasach wielu kobietom brak tej, czasami wprost elementarnej, życiowej mądrości. Nawet nie wiedzą, na czym ona polega, nie mówiąc o subtelnym jej stosowaniu.

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz