Wasze wyznania: „W prezencie ślubnym zażyczyliśmy sobie...” (PRZESADA?)

19 Kwietnia 2017

Czy te listy prezentów ślubnych są już przesadą?

państwo młodzi

Takie uroczystości jak chrzest, Pierwsza Komunia Święta czy ślub nastręczają zaproszonym gościom dwóch poważnych problemów. Po pierwsze, co dać w prezencie, a po drugie, za ile. To nie te czasy, że na chrzest i Komunię wybierało się przeważnie symboliczne podarunki, nawiązujące do religii, a na ślub komplety srebrnych sztućców lub pościel. Można powiedzieć, że obecnie prym wiodą pieniądze oraz ekskluzywne gadżety. Dawniej główni bohaterowie ceremonii raczej nie mieli w zwyczaju zgłaszać uwag co do prezentów czy robić całej listy. Obecnie staje się to coraz bardziej powszechne. Zresztą sami goście czasami pytają ich wprost, co kupić. Z jednej strony przemawia za tym zdrowy rozsądek. Dlaczego dziecko miałoby dostać kilka medalików, a państwo młodzi kilka zestawów garnków? Jednak z drugiej zaproszeni są postawieni pod ścianą. Muszą bowiem szukać takiego prezentu, jaki ktoś sobie zażyczył. Nie wypada wybierać czegoś na własną rękę.

Zwyczaj robienia listy prezentów należy do przyszłych nowożeńców. Znajdują się na niej zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i bardziej wyszukane drobiazgi. Zapytałyśmy kilka naszych znajomych, czego zażyczyły sobie od gości w ślubnym prezencie. Ich wybory zdziwiły nawet nas.

Czy Wy również uważacie, że niektóre z tych żądań są przesadą?

Zobacz także: Ta suknia podoba się... wszystkim. „Jeśli mam wziąć ślub, to tylko w niej!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 20:17:59

Masakra.. jesteś na czyimś ślubie po czym dostajesz za to rachunek..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
5
(Ocena: 5)
2017-04-21 18:31:41

koza

prawidłowo! gratuluję pomysłów! w końcu ślub jest dla gości anie pary młodej! powinni się zrehabilitować i ułatwić start młodej parze, a nie przychodzić na darmową wyżerkę i picie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 21:35:18

Rany... co za plebs. Jak kogos nie stac, niech nie robi wielkiego wesela. Niech kazdy robi takie wesele na jakie ich stac, a goscie niech daja rowniez tyle na ile ich stac. Listy prezentow, czy zyczenie sobie kasy to chamstwo. Najwyzej goscie m9ga wyjsc z ta propozycja i spytac, co chcieliby. Ale nigdy gospodarz, nie ma prawa mowic co chce dostac!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 21:46:27

Akurat listy prezentów to całkiem fajna sprawa, bo potem para dostaje na przykład 4 odkurzacze, dwie pełne zastawy stołowe dla kilkunastu osób i nie wiadomo co z tym robić. Ale z drugiej strony wszystko trzeba robić z głową i zazwyczaj na takich listach są rzeczy z niższej i wyższej półki, żeby każdy dostosował to do swoich możliwości finansowych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 22:04:50

Chociaż jedna tutaj normalna osoba. :) Wesele teraz to zbiórka dla wielce potrzebujących państwo młodych, którym nie chce się ruszyć dupska do roboty, tylko wyprawiają wielki balet i oczekują od wszystkich spłaty i jeszcze wykupienia połowy wyposażenia domu, bo przecież "im tak się ciężko żyje". Bo zaproszenie na wesele to taka wielka łaska i powinieneś się w ogóle cieszyć, że zaklepano ci ten talerzyk. Co z tego, że jesteś dla pary młodej zbędnym śmieciem. Ale ktoś musi zrobić sztuczny tłum, bo to wstyd będzie, gdy tylko 200 osób przyjdzie. Tylko zapłać, młodzi wylądują na ulicy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 21:34:59

w d.pach się poprzewracało widze. Chcecie sobie jechać na wycieczkę to ruszać du.ska i pracować. Paranoja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 21:33:36

Prezenty typowo do domu fajna sprawa ale samochód , wycieczki czy dodany rachunek to gruba przesada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 11:53:50

co do artykułów agd uważam, że to świetny pomysł. My na nasze wesele zdecydowaliśmy, że wolimy dostać kasę bo wiadomo, że młodym zawsze się przyda. ale na szczęście nasi chrześni kupili nam prezenty tego typu jak piękna zastawa stołowa, odkurzacz piorący, stacja parowa itp. i muszę przyznać, że my sami nigdy nie kupilibyśmy sobie tych rzeczy bo zawsze znajdą się ważniejsze wydatki. ale życzenia typu samochód czy drogie wycieczki to już trochę przesada..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
alibyss
(Ocena: 5)
2017-04-19 09:13:33

Z rachunkami przegięcie, ale myślę że reszta pomysłów nie jest zła. Ja sama wolałabym wiedzieć co Państwo młodzi chcieliby dostać niż kupić prezent na oślep lub wręczać pieniądze bo z tym drugim wiąże się problem: za mało albo za dużo. ;) Ponadto chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wesele to kosztowna impreza i raczej organizowane jest głównie dla gości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 09:08:47

Ja tam wystawię RW dla każdego gościa a co :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 07:41:48

W tylkach sie poprzewracalo, hit to jednak racjhunki za wesele dla gosci zeby zaplacili:D skad sie biora tacy ludzi?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz