16 pytań, które musisz sobie zadać przed ślubem (Uwaga - tylko dla odważnych)

01 Października 2016

Jeżeli nie chcesz się w przyszłości rozczarować, powinnaś poznać odpowiedzi na te pytania.

wątpliwości przed ślubem

Uczucia to jedno, a taki krok, jak małżeństwo, to drugie. Nawet największa miłość nie przetrwa, jeżeli nie będzie pielęgnowana, a zwłaszcza, gdy na jej drodze pojawi się poważna przeszkoda. Decyzji o zawarciu związku małżeńskiego nigdy nie należy podejmować pochopnie. Wbrew pozorom długi staż relacji nie przesądza, że znacie się bardzo dobrze i wszystko o sobie wiecie. Oczywiście przeważnie tak jest, ale nigdy nie można być tego pewną w stu procentach. U niektórych małżonków często nagle okazuje się, że jedno ma długi, nie chce mieć dzieci albo chce zmienić miejsce zamieszkania.

Aby uniknąć późniejszych nieporozumień, które mogą skończyć się nawet rozwodem, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Przyszłość : Gdzie widzisz się za kolejne 10 lat?

To bardzo istotne pytanie. Czy mąż będzie chciał się rozwijać? Czy kariera jest jego priorytetem? A może jest zadowolony z tego, co ma i teraz zależy mu na powiększeniu rodziny?

Finanse: Czy jesteś osobą oszczędną, a może masz tendencję do wydawania pieniędzy? Będziemy mieć wspólny budżet czy oddzielny?

Pieniądze mogą być powodem poważnych kłótni. Wcześniej powinniście ustalić, czy będziecie mieć wspólne pieniądze czy nie i jak podzielicie się wydatkami. Konfikt może wywołać też sytuacja, gdy Ty będziesz chciała oszczędzać, a on nie liczy się z kosztami i potrafi zmieniać samochód co rok.

Zobacz także: Przepraszamy, ślub się nie odbędzie. Najczęstsze powody zerwania zaręczyn

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-02 13:27:23

Fajny artykuł .mój mąż chyba miał nadzieję na podreperowanie swojego budżetu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-02 00:59:11

Naprawdę przemyślane i godne uwagi. Fajny artykuł. Bo ślub to przede wszystkim decyzja o wspólnym życiu razem a nie organizacja wesela.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-02 00:56:22

Błagam, poprawcie te błędy bo trudno to czytać... Mówi się "zapytaj", a nie "zapytaj się"!!! Takie błędy można popełniać w gimnazjum, ale nie później...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-01 15:22:25

Po pierwszym pytaniu mozna pomyslec że chodzi o rozmowę o pracę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1