Polskie gwiazdy, którym nie udała się kariera zagraniczna

23 Sierpnia 2016

Buńczucznie zapowiadają, że zamierzają rzucić świat na kolana, ale często okazują się tylko gwiazdami własnego podwórka…

zagraniczna kariera polskich gwiazd

Dla wielu polskich gwiazd prawdziwą „ziemią obiecaną” są Stany Zjednoczone. Nic dziwnego, że wiele z nich lubi chwalić się zawodowymi wizytami za oceanem, które mają być początkiem wielkiej kariery zagranicznej. Jednak zwykle te zapowiedzi okazują się klasyczną burzą w szklance wody.

Najlepszym przykładem są amerykańskie przygody Dody. Kilka miesięcy temu piosenkarka dzieliła się na portalach społecznościowych wrażeniami z trasy koncertowej po USA. W Las Vegas gwiazda spotkała się nawet z legendarnym gitarzystą zespołu Guns N` Roses, Slashem, którego przedstawiała jako dobrego znajomego. Na koncertach Doda pojawiała się w krótkich i seksownych strojach, jak zawsze podkreślających jej największe atuty. Nie wspominała jednak, że były to występy dla polonijnej publiczności, ponieważ przeciętny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wciąż nie ma pojęcia, kim jest Doda.

Musi być to przykre dla piosenkarki, która od dawna zapowiada, że zamierza zaszokować świat swoim talentem. „Poważnie myślimy o Stanach Zjednoczonych. To najważniejszy światowy rynek. Najpierw musimy jednak nagrać świetną płytę” – mówił kilka lat temu menadżer Dody, współpracującej rzekomo z najlepszymi amerykańskimi producentami muzycznymi.

ZANIM STAŁA SIĘ SŁAWNA: Zdjęcia, o których Kylie Jenner bardzo chciałaby zapomnieć

Kolejne albumy gwiazdy przechodzą jednak bez większego echa, zarówno w Polsce, jak i USA. Jedną z przyczyn nieudanej kariery zagranicznej Dody może być kiepska znajomość języka angielskiego. Już kilka lat temu jej znajoma zdradzała w magazynie „Takie jest życie”: „Górniak mówi po angielsku perfect, a Dorota ma straszny kompleks na tym punkcie. Planuje jechać jesienią do Anglii na kurs języka”. Chyba jednak niewiele z tego wyszło, skoro kilkanaście miesięcy później ówczesna menadżerka Dody, Małgorzata Leitner, zamierzała wysłać podopieczną na kurs językowy. Gwiazda podobno nie chciała o tym słyszeć.

Ameryki nie zawojował również aktor Tomasz Karolak, który kilka lat temu chętnie chwalił się pracą na planie hollywoodzkiego dramatu „Get Low”. „Poznałem i długo rozmawiałem z Billem Murrayem. Robert Duvall zapraszał mnie do swojego busa w przerwach kręcenia filmu, bym opowiadał mu o Polsce” – wspominał polski gwiazdor.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

normxcoreq
(Ocena: 1)
2016-08-23 11:25:31

Drogie re*aktorki, nauczcie się, kiedy używamy apostrofów, bo chyba pominęłtyście tę lekcję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1