Marta Kaczyńska bierze ślub... po raz trzeci!

21 Marca 2018

Kim jest szczęśliwy wybranek?

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska jest znana głównie z bycia córką pary prezydenckiej oraz bratanicą prezesa Prawia i Sprawiedliwości. Głośno bywa też niekiedy na temat jej niektórych wypowiedzi oraz burzliwego życia prywatnego.

Kobieta była mężatką dwukrotnie. Jej pierwszym wybrankiem został Piotr Smuniewski, a drugim Marcin Dubieniecki. Jak donoszą niektóre źródła, obecnie Marta szykuje się do ślubu po raz trzeci. O kandydacie na męża wiemy tylko tyle, że jest biznesmenem, ma na imię Piotr i posiada dzieci z poprzedniego małżeństwa.

„Fakt” donosi, że Kaczyńska uzyskała unieważnienie ślubu z ostatnim mężem. Córce byłej prezydenckiej pary zależało na tym, aby przyjmować sakrament Komunii Świętej.

Co ciekawe, nadchodząca ceremonia ma być nietypowa. Tylko Marta wypowie na koniec słowa „Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci”. To oznacza, że ślub będzie jednostronny. Bierze się go w kilku przypadkach. Na przykład osoby wierzącej z osobą niewierzącą.

Co to oznacza w praktyce?

„W momencie, w którym zawieramy ślub z osobą, która nie może złożyć przysięgi, ponieważ nie jest katolikiem lub po prostu nie wierzy, wtedy faktycznie przysięgę składa wyłącznie katolik. Musi on dodatkowo przyrzec, że zrobi wszystko, aby dzieci były wychowane w wierze. Natomiast druga osoba też ma pewne obowiązki. Musi m.in. zapewnić, że pozwoli stronie katolickiej na życie w wierze, bez żadnych nacisków i lobbowania na rzecz swojej religii. Taka obietnica dotyczy również tego, jak będą wychowywane dzieci. Osoba nie składająca przysięgi małżeńskiej musi mieć świadomość, że dzieci będą wychowane w wierze katolickiej”, informuje na łamach portalu gwiazdy.wp.pl adwokat kościelny - Michał Poczmański.

Co Wy na to?

Zobacz także: Poznajcie nową WAG. To Lana, żona Macieja Rybusa

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gość
(Ocena: 5)
2018-03-21 20:27:32

A rodzice św. pamięci w grobie się przewracają . To co ona wyrabia , przechodzi ludzkie pojęcie. Oj nie udała im się córka nic, a nic !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-21 17:56:26

Jak ta laska z artykułu wcześniej. Dzieciorobka, kazde z innym. Brawo, Marto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-21 15:04:00

Mnie ciekawi ile partnerów ogólnie mają kobiety które biorą ślub po kilka razy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-03-21 15:03:41

Niech sobie żyje jak chce, ale denerwuje mnie, że kobieta, która ma 3 dzieci chyba z trzema różnymi facetami (w dodatku pierwszemu mężowi wmawiała ojcostwo) ma czelność pouczać ludzi zwłaszcza w kwestiach moralnych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-21 16:23:46

to samo chcialam napisac, Marta Kaczyńska to hipokrytka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1