"Mam talent" faworyzuje wokalistów?

27 Października 2008

Kolejny odcinek wielkiego show nie zaskoczył. Znowu oglądaliśmy triumf piosenki nad innymi talentami, tak jakby producenci na siłę promowali śpiewające osoby. W efekcie, odpadł utalentowany brzuchomówca – czy sprawiedliwie?

"Mam talent" nadal bije rekordy oglądalności. Jak w każdą sobotę, miliony widzów zasiadły przed telewizorami, aby śledzić przebieg kolejnego odcinka. Do rywalizacji stanęła kolejna półfinałowa ósemka, wyselekcjonowana podczas wakacyjnych castingów.

Niestety, tym razem w "Mam talent" zawiało nudą. I nie chodzi tu o występy uczestników, bo te były fenomenalne. Zawiodła formuła programu – odnosimy wrażenie, że zaczęła upadać cała idea show i producenci na siłę promują śpiewające talenty.

Nie dziwi nas oczywiście fakt, że większość półfinalistów to wokaliści – piosenką bardzo łatwo można oddziaływać na emocje i uczucia odbiorców. Jednak w gąszczu mniej i bardziej profesjonalnych piosenkarzy giną równie cenne, a może cenniejsze (?) talenty, tak jak miało to miejsce w minioną sobotę.

Ku naszemu zaskoczeniu, odpadł jeden z najbardziej uzdolnionych uczestników TVN-owskiego show – brzuchomówca, Piotr Boruta.

Wzruszającym występem zaskarbił sobie wielką sympatię widzów, którzy dali mu miejsce w dwójce ubiegającej się o wejście do finału. Niestety, to nie wystarczyło. Jury postawiło na śpiewający talent Pauliny Lendy i zdecydowało, że to ona powinna wystąpić w kolejnym etapie. Trzeba przyznać, że czarujący brzuchomówca zachował klasę do ostatniej chwili programu. Przyznał, że gdyby to on miał wybierać, również wskazałby na Paulinę. Ani słowem nie wspomniał też o tym, że podczas jego występu zawiodła muzyka i zmuszony był śpiewać bez żadnego podkładu dźwiękowego (mimo tego, poradził sobie jak na profesjonalistę przystało).

Czy aby na pewno publiczność dobrze zdecydowała, pozwalając małej gimnastyczce na dalszy udział w show? Czy Magda Staszewska może pokazać nam coś więcej niż wręcz przerażające wygibasy? Oczywiście, ma talent i to godny podziwu, ale obawiamy się, że z wiekiem zacznie on słabnąć, aż do chwili, gdy mając dwadzieścia kilka lat, dziewczynka przejdzie na gimnastyczną emeryturę. Należałoby postawić sobie pytanie, jak często mamy ochotę chodzić do cyrku? I czy na pewno chcemy zobaczyć moment, w którym Magda zawiąże swoim ciałem supeł, bo chyba to jedyne, czym mogłaby zaszokować publiczność jeszcze bardziej…

Podczas pierwszych odcinków „Mam talent", uczestnicy niejednokrotnie wzruszali i rozśmieszali widownię do łez. Było w tym coś świeżego i bezpretensjonalnego. Niestety, odkąd rozpoczęły się półfinały, górę wzięły rywalizacja i stres. Naprawdę ciężko wybrać najlepszych, bo poziom programu zdaje się być bardzo wysoki. W takich sytuacjach zawsze ktoś traci i odpada niesprawiedliwie. W zeszłym tygodniu trafiło na małego chłopca, tańczącego fenomenalny electric boogie. W tę sobotę na utalentowanego brzuchmówcę. Może w kolejnej edycji programu, producenci powinni poświęcić jeden półfinałowy odcinek tylko dla wokalistów? Dzięki temu nie będą tracić inne talenty, bo przecież rewelacyjna Paulina Lenda zrobi wielką karierę i bez finału „Mam talent", a brzuchomówca? Raczej nie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (319)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 13:55:22

keZZDQ yvgnwheifgok

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 16:13:17

mgvanf tpbrtlgvrkcg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 05:49:11

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 05:49:01

That's a mold-braeekr. Great thinking!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-24 21:06:00

mam talent moj ulubiony program!:) a ten brzuchomowca.. to jest dopiero czlwoiiek.. brakuje etraz takich.. naparwde szacunek dla ciebie jestes wielki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-20 16:11:00

Fajne zdjęcie jak jest 1 to za mało pf a "Mam Talent" to super program

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-07 17:31:00

czy wokalisci bendą mogli brać udział

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-21 17:09:00

nom dlamnie tez ostatanio stal siem nudny;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-19 16:08:00

osobiscie program mi sie nie podoba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-17 16:20:00

pierd**icie na tym portalu i tyle. popatrzcie na inne edycje, ame, brit itp. nie ma spiewajacych, hm? a program jest pro. w porownaniu z takim gwiazdeczki tancuja na lodzie. pf

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz