Kultowe teksty Dody, których nikt już dziś nie pamięta (a szkoda)

10 Listopada 2017

W polskim show-biznesie niewiele jest równie kontrowersyjnych gwiazd. Doda od początku kariery słynie przede wszystkim z nieszablonowych wypowiedzi.

teksty Dody

Był rok 2002, gdy Polsat rozpoczął emisję drugiej edycji cieszącego się ogromną popularnością reality show „Bar”. Jedną z jego uczestniczek została młodziutka piosenkarka Dorota Rabczewska, nosząca pseudonim Doda. Szybko stała się najbarwniejszą postacią programu. Nie tylko ze względu na wyzywający ubiór, ale przede wszystkim bezpruderyjne wypowiedzi, zwłaszcza na temat seksu. Widzowie mogli na przykład dowiedzieć się, że Doda zaliczyła w toalecie szybki numerek ze znanym bramkarzem Radosławem Majdanem, który niedługo później został zresztą jej mężem. Gdy Kuba Wojewódzki zapytał ją w swoim programie, dlaczego to zrobiła, odpowiedziała szczerze: „Bo mi się bzykać chciało”. Rabczewska nigdy też nie ukrywała, że zgłosiła się do „Baru” dla kariery. „Ja tam poszłam i zrobiłam totalne zamieszanie, ale zrobiłam to z premedytacją. Wtedy oni potrzebowali kogoś na wzór amerykański. Publiczność potrzebowała kogoś kolorowego” – tłumaczyła w programie „Gwiazdy Cejrowskiego”.

Cel osiągnęła, ponieważ wkrótce stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. I mogła bez kompleksów skomentować występ aktorki Eweliny Serafin, biorącej udział w telewizyjnym show „Gwiazdy tańczą na lodzie”, którego Doda była jurorką, słowami: „Królewno, królowa jest tylko jedna”, po czym dodała: „Żeby być kojarzonym z Dodą, nie wystarczy pokazać tyłek”.

Określenie „królowa jest tylko jedna” przylgnęło do niej na długo, zresztą sama Rabczewska robiła wiele, by świat o nim nie zapomniał, m.in. paradując w koszulkach z tym hasłem. Jednak Doda próbowała przekonać wszystkich, że ma do zaproponowania coś więcej niż tylko urodę i talent wokalny. „Uważało się, że jestem głupią laleczką z dużym biustem. Ja jednak udowodniłam, że kobieta może być seksowna, troszeczkę zwariowana, a przy tym piekielnie inteligentna” – stwierdziła kiedyś, prezentując z dumą certyfikat Mensy (organizacji zrzeszającej najinteligentniejszych ludzi świata), zaświadczający, że IQ piosenkarki wynosi 156 – wartość uzyskiwaną przez 1 proc. populacji. Dla porównania IQ Alberta Einsteina jest tylko o cztery punkty wyższe!

Zobacz także: Wyciekła niepublikowana dotąd piosenka Dody! Posłuchajcie…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 11:10:03

Aż się włos jeży z zażenowania...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1