Ellen DeGeneres - najbardziej wpływowa lesbijka na świecie?

19 Maja 2016

Od blisko 20 lat otwarcie przyznaje się do orientacji homoseksualnej, ale to nie przeszkadza jej w karierze. Wręcz przeciwnie, Ellen DeGeneres staje się coraz ważniejszą postacią w show-biznesie.

Ellen DeGeneres

Choć w styczniu skończyła 58 lat, wciąż zachwyca młodzieńczym wdziękiem, dzięki któremu przed laty zaczęła odnosić sukcesy w świecie rozrywki. Nie przyszły one jednak łatwo. Ellen, córka agenta ubezpieczeniowego oraz pośredniczki w sprzedaży nieruchomości, miała 16 lat, gdy musiała zmierzyć się z rozwodem rodziców. Niedługo później jej matka poznała nowego partnera i razem z córką przeprowadziła się z Nowego Orleanu do Atlanty. Ellen ciężko zniosła ten wyjazd, dlatego chętnie wróciła do rodzinnego miasta, by na miejscowym uniwersytecie studiować komunikację społeczną. Wytrwała tylko semestr, a później postanowiła rozpocząć dorosłe życie.

Razem z kuzynką, Laurą Gillen, zatrudniła się w firmie prawniczej jako pomoc biurowa. Później była kelnerką, sprzedawczynią w sklepie odzieżowym, barmanką, hostessą, a nawet handlowała… odkurzaczami. Dziś wspomina, że ledwie wiązała wówczas koniec z końcem i często brakowało jej pieniędzy na opłacenie rachunków.

LIST: „Jeśli kogoś oburza penis Radka Pestki, to nie jest do końca normalny!”

Pewnego wieczora, podczas zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, znajomy namówił Ellen do wyjścia na scenę i zabawienia publiczności. 20-letnia wówczas kobieta słynęła bowiem z poczucia humoru oraz niebywałej błyskotliwości, co później miało stać się jej znakiem rozpoznawczym. Podczas pierwszego występu DeGeneres wypadała na tyle dobrze, że zaczęła poważnie myśleć o pracy zawodowego komika.

Wyznanie u Oprah

Zaczynała od występów w małych klubach i kawiarniach Nowego Orleanu. Bawiła widownię tak skutecznie, że bardzo szybko dostała etat w słynnym miejscowym Clyde`s Comedy Club, a na początku lat 80. ruszyła w trasę po Stanach Zjednoczonych. Zainteresowała się nią także telewizja, wygrała m.in. konkurs organizowany przez stację kablową Showtime, po którym Ellen DeGeneres zyskała miano „najzabawniejszej osoby w Ameryce”. Potwierdziła je podczas zabawnych występów w znanych programach telewizyjnych, choćby „The Tonight Show” Johnny`ego Carsona.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paulina
(Ocena: 5)
2016-05-19 20:59:02

re: Ellen DeGeneres - najbardziej wpływowa lesbijka na świecie?

Wspaniała, pozytywna, mądra kobieta :) Oby więcej takich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1