Czy TALENT SHOW zrobi z Ciebie gwiazdę? Rozwiewamy wątpliwości

31 Października 2011

W „X Factor”, „Mam talent” czy „You can dance” startują tysiące osób, ale sukces osiąga zaledwie garstka. Czy tego typu programy to sztuka dla sztuki?

talent show

Gdy Paulina Papierska, 19-letnia nieśmiała dziewczyna z miejscowości Zbąszynek w województwie lubuskim, wygrała pierwszą polską edycję programu „Top Model”, wiele osób wróżyło jej karierę w świecie modelingu. Najpierw na łamach gazet dziewczyna zapewniała, że szlifuje angielski, potem pojawiły się doniesienia o udziale w castingach. Minął prawie rok. O Paulinie Papierskiej zrobiło się cicho. Sama w końcu przyznała, że zmarnowała szansę. – Mieszkam u siebie w swojej miejscowości. Generalnie miałam teraz problemy ze zdrowiem, więc trochę zaniedbałam to, że wygrałam ten program i mało chodziłam na castingi, za mało się udzielałam, ale teraz zaczynam od początku – powiedziała w rozmowie z TVN. Wygląda na to, że spełniły się słowa supermodelki Anji Rubik, która tuż po wygranej Papierskiej stwierdziła, że 19-latka nigdy nie zrobi kariery w modelingu...

Sezonowe fajerwerki

Ale szansy na sukces nie wykorzystała tylko Paulina Papierska. Zmarnowało ją wielu uczestników, a nawet laureatów programów typu talent show. Co dzisiaj dzieje się z Maciejem Silskim, zwycięzcą czwartej edycji popularnego „Idola”? Fajerwerkiem, który równie szybko zgasł, co się zapalił była również Ala Janosz, która wygrała pierwszą edycję show. I choć wróciła po dziewięciu latach, by podarować nam swoja świeżutką płytę „Vintage”, tak naprawdę kojarzona jest głównie z niefortunną piosenką o... jajecznicy. W show biznesie najwyraźniej przepadła również Martyna Melosik, która przed trzema laty wygrała pierwszą polską edycję „Fabryki gwiazd”. A Maciej Florek, Artur Cieciórski, Wioletta Fiuk, Anna Kapera, Jakub Jóźwiak, Dominik Olechowski... To zwycięzcy kolejnych edycji programu „You can dance”, o których mówi się mało, a w telewizji praktycznie nie pokazuje.

Wykorzystać zwycięstwo

Osób, które faktycznie osiągnęły sukces dzięki udziałowi w programie typu talent show, jak na lekarstwo. Gdyby wziąć pod lupę wszystkie tego typu programy w Polsce, ze zwycięzców sukces niewątpliwie osiągnęła laureatka trzeciej edycji „Idola” Monika Brodka, która nagrała trzy bardzo dobrze przyjęte przez krytykę i sprzedające się albumy. Jest laureatką m.in. Superjedynki i Eska Music Awards, do wielu nagród była nominowana. Spory sukces osiągnął również akordeonista Marcin Wyrostek, który wygrał drugą edycję „Mam talent”. Jego album „Magia Del Tango” zdobył status platynowej płyty. Artysta koncertuje, a zwycięstwo w programie naprawdę wykorzystał. Do dziś praktycznie jedynym programem, który daje największą przepustkę do kariery, jest „Szansa na sukces”. Dzięki niemu karierę zrobiły m.in. takie gwiazdy jak Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Kasia Stankiewicz czy Anna Świątczak.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 10:32:19

VvbKpp leaxgxrybhxt

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-08 00:33:20

Yadis pisze: YadisZamiast kuchni mam pdrezpokf3j kuchenny, nie jestem pewna czy nawet taka fajna mata jest w stanie uratować to pomieszczenie VA:F [1.9.11_1134](from 1 vote)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-17 14:11:17

LihwUI atdpdknudoqq

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-15 17:34:31

Bxud9T zofmanvkyrsc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-15 10:21:03

ffreakBellois: lubisz dsuoytkwać kulturalnie i na argumenty, więc.. ;)Otf3ż nikt się nie będzie empatią posługiwał przy dochodzeniu co pan Riddle, czy inny internetowy ludek (bo to tylko Internet, tylko blogi) miał na myśli robiąc to, czy piszac tamto. Nad wewnętrznymi pobudkami pozastanawiać się może on sam, jego bliscy, czy znajomi, ew. psycholog :)To był merytoryczny, dosadnie napisany, zaczepny komentarz nie był on obraźliwy, nie był bezwartościowy i nie na temat (podobny charakter ma wiele wypowiedzi Marcoosa choćby spora część notek na tym blogu). Z logicznego punktu widzenia omawiany w tym wpisie akt cenzury był nieuzasadniony i już jako taki mf3gł stać się obiektem drwin i docinek i stał się. Tyle.ehh, po cf3ż ja się w to wepchałem.. :) koniec

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-23 12:42:34

Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-12 13:08:56

d1cOot ffhdfgtffmru

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-10 09:14:45

EPFy8C heiewyvrjtgl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-10 08:11:12

For the love of God, keep writing these atricels.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-31 10:36:45

po prostu wiele sławnych dziś osób wystąpiło kiedyś w szansie na sukces ale to nie dzięki temu programowi zrobili karierę tylko dzięki własnemu uporowi i talentowi, np. Ania Świątczak wygrała "drogę do gwiazd"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz