Christian Lacroix na skraju bankructwa!

08 Czerwca 2009

Kontrakt z Avonem był ostatnią deską ratunku dla tego francuskiego domu mody z tradycjami. Kryzys nie oszczędza jednak nikogo, nawet najpotężniejszych gigantów odzieżowych.

Christian Lacroix na skraju bankructwa!

Bywają lata chude i tłuste, bywają też kryzysy. Czasami jednak krach na giełdzie może oznaczać naprawdę radykalne zmiany, rozstrzygające decyzje i smutne zakończenia. Tak jak w przypadku znanego, francuskiego domu mody, Christian Lacroix.

Ten słynący z zapierających dech w piersiach kreacji haute couture odzieżowy gigant już od kilku lat niebezpiecznie balansował na granicy bankructwa. Ostatnią deską ratunku miał być dla niego intratny kontrakt z popularną, kosmetyczną sieciówką - Avonem. Orientalny, luksusowy zapach Absynthe Christian Lacroix for Avon okazał się jednak za słaby, aby stawić czoła kryzysowi, co ostatecznie przesądziło o losie wielkiej, modowej legendy.

Jak podaje „New York Times”, spółka Christian Lacroix wystąpiła właśnie do paryskiego sądu o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Już w 2008 roku przedsiębiorstwo borykało się z ogromnymi problemami finansowymi i przy obrotach osiągających blisko 30 mln euro, zanotowało 10 mln euro straty. Jak twierdzą ekonomiści, źródeł kryzysowej sytuacji tej cenionej francuskiej marki trzeba szukać jeszcze wiele lat wcześniej. Podobno koncern nie przynosił zysków już od ponad dwóch dekad, a wszystkie działania mające wzmocnić jego rynkową pozycję kończyły się fiaskiem. W efekcie, markę Christian Lacroix przejął LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, a od 2005 roku jej właścicielem jest Falic Group. Ten ostatni szuka właśnie inwestora, któremu udałoby się zrestrukturyzować firmę i przywrócić dawną świetność.

Niestety, jak przewidują analitycy, pogłębiający się ciągle kryzys nie rokuje dobrze, a jedyne, co może uchronić markę przed upadłością, to dalsza produkcja dżinsów Diesel. Na poprawę sytuacji zdaje się jednak nie liczyć już nawet sam założyciel tego wielkiego domu mody znad Sekwany, który zajął się projektowaniem uniformów dla stewardes lotniczych linii Air France.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Garażowy Tydzień Mody

Organizatorzy łódzkiego Tygodnia mody albo nie znaleźli lepszego miejsca na pokaz, albo posunęli się za daleko, tworząc atmosferę artystycznej alternatywy.

Spódnice dla mężczyzn na wybiegu!

Świat mody zwariował. Po męskich sukienkach, stringach i pudrze przyszła kolej na długie, eleganckie spódnice…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (51)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-12 09:31:00

Każdemu się noga podwinie.........

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-11 19:36:00

ale jaja! jak można sie tak ubrac no sory żal pl.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 18:49:00

[quote="HugMe"][quote][b]HugMe[/b] [quote=Gosc][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] suknia jest okropna!!!!!!!!! a perfumy takie se... [/quote] bo ta suknia to haute couture !!!!!!!!!!! jesli wiesz o co chodzi dziecko[/quote] niech sobie będzie nawet Huje Kut asse :P i tak byś nie ubrała[/quote] no jasne ze bym nie ubrala bo sie w tym nie chodzi. a ty dalej nie rozumiesz co to znaczy haha;)[/quote] odezwała się rozumna :P to na sranie w ogóle projektuje?? żeby pare szkieletów mogło się przejśc po wybiegu?? i za to chce zbijać kase?? :P no cóż :P[/quote] no właśnie, do cholery, o to chodzi w Haute Couture, żeby pokazać kreatywność, fantazję... a nie żeby w tym chodzić po ulicy... czy gdziekolwiek! to jest bardziej podobne do sztuki abstrakcyjnej, niż do zwyklłego projektowania ubrań...[/quote] dokladnie, suknia jest brzydka, ale nie macie w niej chodzic tylko popatrzec. to jest jak kolekcjonowanie znaczkow;) ich nie nakleisz na listy, no nie, tylko trzymasz.[/quote] no rzeczywiście.,, ludzie kupują sobie ubranka za kilka tysięcy dollarów dla samego patrzenia i zachwycania się widokiem :D no pogratulować "artystycznej duszy" ubrania są do chodzenia a nie do patrzenia :P ludzie są naprawdę jeb nieci :P to tak jakbym kupiła sobie Skickersa i patrzyła na zachwycające opakowanie :P co tam że niedługo się zapleśnieje :D hahaha[/quote] no pewnie. ;d a szczerze mówiąc mi się podobają takie abstrakcyjne stroje;d oczywiście bym w nich nie chodziła;p lubię je oglądać. ale z tym jest prawie tak jak z niektórymi butami ;p niektóre są takie do popatrzenia.;d przynajmniej dla mnie, bo nie umiem chodzić na szczudłach i nie chciałabym wyglądać jak jakaś d***ka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 12:14:00

Pobierz grę THE SIMS 3 na swój komputer! Dostępna tutaj: http://chomikuj.pl/sliski4/!+THE+SIMS+3+ju*c5*bc+jest+! W miejsce gwiazdek wpisz: CHOMIKUJ lub pousuwaj spacje: http://cho mi kuj.pl/sliski4/!+THE+SIMS+3+ju*c5*bc+jest+! Ja z tej strony filmy ściągam w 30-45minut a grę THE SIMS3 pobrałam w 1 noc!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 23:50:00

ha taką suknie to bym sama uszyła bez żadnej specjalnej szkoły xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 22:41:00

raz na wozie raz pod wozem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 17:02:00

Wasze komentarze są dużo ciekawsze od samego artykuły. powinni jakąś osobną stronę na nie przeznaczyć ; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 16:29:00

pierwsi będą ostatnimi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 11:04:00

[quote="HugMe"][quote=Gosc][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] suknia jest okropna!!!!!!!!! a perfumy takie se... [/quote] bo ta suknia to haute couture !!!!!!!!!!! jesli wiesz o co chodzi dziecko[/quote] niech sobie będzie nawet Huje Kut asse :P i tak byś nie ubrała[/quote] no jasne ze bym nie ubrala bo sie w tym nie chodzi. a ty dalej nie rozumiesz co to znaczy haha;)[/quote] odezwała się rozumna :P to na sranie w ogóle projektuje?? żeby pare szkieletów mogło się przejśc po wybiegu?? i za to chce zbijać kase?? :P no cóż :P[/quote] no właśnie, do cholery, o to chodzi w Haute Couture, żeby pokazać kreatywność, fantazję... a nie żeby w tym chodzić po ulicy... czy gdziekolwiek! to jest bardziej podobne do sztuki abstrakcyjnej, niż do zwyklłego projektowania ubrań...[/quote] dokladnie, suknia jest brzydka, ale nie macie w niej chodzic tylko popatrzec. to jest jak kolekcjonowanie znaczkow;) ich nie nakleisz na listy, no nie, tylko trzymasz.[/quote] no rzeczywiście.,, ludzie kupują sobie ubranka za kilka tysięcy dollarów dla samego patrzenia i zachwycania się widokiem :D no pogratulować "artystycznej duszy" ubrania są do chodzenia a nie do patrzenia :P ludzie są naprawdę jeb nieci :P to tak jakbym kupiła sobie Skickersa i patrzyła na zachwycające opakowanie :P co tam że niedługo się zapleśnieje :D hahaha[/quote] sorka za pomyłki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 11:01:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] suknia jest okropna!!!!!!!!! a perfumy takie se... [/quote] bo ta suknia to haute couture !!!!!!!!!!! jesli wiesz o co chodzi dziecko[/quote] niech sobie będzie nawet Huje Kut asse :P i tak byś nie ubrała[/quote] no jasne ze bym nie ubrala bo sie w tym nie chodzi. a ty dalej nie rozumiesz co to znaczy haha;)[/quote] odezwała się rozumna :P to na sranie w ogóle projektuje?? żeby pare szkieletów mogło się przejśc po wybiegu?? i za to chce zbijać kase?? :P no cóż :P[/quote] no właśnie, do cholery, o to chodzi w Haute Couture, żeby pokazać kreatywność, fantazję... a nie żeby w tym chodzić po ulicy... czy gdziekolwiek! to jest bardziej podobne do sztuki abstrakcyjnej, niż do zwyklłego projektowania ubrań...[/quote] dokladnie, suknia jest brzydka, ale nie macie w niej chodzic tylko popatrzec. to jest jak kolekcjonowanie znaczkow;) ich nie nakleisz na listy, no nie, tylko trzymasz.[/quote] no rzeczywiście.,, ludzie kupują sobie ubranka za kilka tysięcy dollarów dla samego patrzecia i zachwycania się widokiem :D no pogratulować "artystycznej duszy" ubrania są do chodzenia a nie to patrzenia :P ludzie są naprawdę jeb nieci :P to tak jakbym kupiła sobie Skickersa i patrzyła na zachwycające opakowanie :P co tam że niedługo się zapleśnieje :D hahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz