„W moich snach wciąż spóźniam się na pociąg…”

03 Lutego 2011

Ewelinie od kilku lat śni się, że nie jest w stanie zdążyć na odjeżdżający pociąg. Czy powinno ją to niepokoić?

„W moich snach wciąż spóźniam się na pociąg…”

Witaj Nunilo,

Zupełnie nie wiem, jak mogę zinterpretować moje sny - nie byłoby w nich nic niepokojącego, gdyby nie to, że dwie rzeczy wciąż się w nich powtarzają.

Zazwyczaj sen zaczyna się od jakiegoś planowanego wyjazdu w dalszą trasę. Śpieszę się na autokar/pociąg, ale wciąż wracam do domu po swój bagaż, którego notorycznie zapominam. Jednak kiedy już uda mi się wszystko zabrać i wsiadam do samochodu, by udać się na dworzec, nagle mój kierowca znika z samochodu i muszę jechać sama. Rzecz jasna jestem spóźniona i autokar lub też pociąg dawno odjechał.

Właśnie takie sny o niemalże identycznej fabule zdarzają się prawie codziennie od kilku lat. Jak mam to rozumieć?

Ewelina

Pociąg jest symbolem tęsknot i pragnień. Odzwierciedla życiowe doświadczenia, ale także wartości i cele, którymi kierujemy się w życiu. Sny o wsiadaniu do pociągu, bądź o podróżowaniu nim oznaczają, że śniący chce lepiej poznać siebie i swoje potrzeby. Wyraźnie łączy się z tym także motyw samochodu.

Ty jednak w swoim śnie notorycznie spóźniasz się na pociąg, mimo że bardzo się na niego śpieszysz. Podświadomość daje Ci tym samym do zrozumienia, że stawiasz sobie poprzeczkę zbyt wysoko w niektórych kwestiach i pragniesz osiągnąć cele, które nie są dla Ciebie możliwe do zrealizowania. Podobną treść niesie za sobą zresztą motyw bagażu, który symbolizuje kłopoty i trudności, pojawiające się na naszej drodze.

Moja rada jest więc taka, abyś nie oceniała siebie zbyt surowo w razie jakichkolwiek niepowodzeń i nie wymagała od siebie rzeczy niemożliwych.

Wróżka Nunila

Jeśli chcesz uzyskać interpretację swojego snu, wyślij jego opis na adres redakcja(at)papilot.pl, w tytule wpisując Sennik.

Zobacz także:

SENNIK PAPILOTA: „Obsesyjnie śnią mi się lustra!”

Anię prześladuje sen o rozbitym lustrze. Wróżka Nunila podpowiada, co to oznacza.

Krwotok, poronienie, samobójstwo – co oznaczają we śnie?

Magdzie obsesyjnie śnią się próby samobójcze i lęk o stratę dziecka, choć w rzeczywistości nie jest w ciąży. Wróżka Nunila wyjaśnia, co to oznacza.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-25 09:45:25

. Kilka razy miałam taki sen,że jadę wielką ciężarówką (takim jak tiry) ale droga jest tak wąska ,że wiem i boję się bo nie dam rady jechać i jeszcze nawrócić.Koszmar jakich mało.I mam takie sny (4 razy)że sie unoszę jak ptak, po prostu odbijam się od ziemi i już jestem w górze.To jest mój najukochańszy sen, po którym czuję się bardzo szczęśliwa. Proszę odpowiedz. Basia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-04 12:46:50

ja mam takie coś w prawdziwym życiu. Za chiny nie mogę zdążyć na PKSa o 8.44 ;/ chyba nigdy mi się nie uda. Dziś zamknął mi drzwi przed nosem i odjechał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-04 12:24:50

jakiś rok temu też miałam notorycznie taki sen. Że spieszyłam się na pociąg, ale ciągle byłam niespakowana, wrzucałam wszystko do torby, ale ciągle przypominało mi się o czymś jeszcze, i jeszcze, i jeszcze.... Albo biegłam gdzieś, też musiałam się spakować, musiałam uciekać gdzieś do jakiejś głuszy i tez musiałam się szybko spakować i nie mogłam, bo biegłam prawie że w miejscu. I wiecie co ? Wszystko się skończyło razem z maturą : )) Moja mama zinterpretowała to tak że po prostu czuję się nieprzygotowana na coś co strasznie szybko się zbliża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 22:17:09

łaał.. szacun .. spóźnić sie na pociag w Polsce;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 19:40:34

ja miałam swego czasu prawie codziennie sny, w których były pożary- różnych domów, często śniło mi się również, że spadam z balkonu:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 18:20:30

Chciałabym, aby ten sen okazał się proroczym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 18:10:47

ja tez ciagle mam takie sny. ciągle sie spozniam i okazuje sie ze nastepny autobus/pociag mam za kilka dni. :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 13:15:07

też miewam takie sny ;) teraz przynajmniej wiem co znaczą :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 10:22:23

Ja też w moich snach spóźniam się ciągle na pociąg, co jest dziwne, bo ja jeżdżę autobusami... Albo wsiadam nie do tego pociągu, co trzeba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-03 07:43:21

racja... to przez te polskie pociągi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz