Sennik Papilota: Interpretacja waszych snów

19 Listopada 2008

Sny są odzwierciedleniem tego, co nas spotka w najbliższym czasie albo tego, co nas trapi. W interpretacji waszych snów pomoże Wróżka Atis. Tym razem sen jednej z Papilotek.

Sennik Papilota: Interpretacja waszych snów

”Droga wróżko, na pewno dostajesz codziennie setki listów, jednak mój problem jest dość powszechnie spotykany u większości nastolatek. Bardzo często śnią mi się sny, które potem widzę w swoim życiu tak zwane Deja Vu. Mam takie sny bardzo często, sprawdzają się potem niestety nie umiem określić w jakim czasie po śnie. Rozmawiałam z moimi koleżankami, powiedziały że też tak mają. Proszę wróżko możesz odpowiedzieć na mój list.? Wyjaśnić przyczynę, dlaczego tak się dzieje.? Pozdrawiam Magda”.

Witaj Magduniu! Rzeczywiście, nie ma w tym nic dziwnego. Zdarza się to wielu ludziom w okresie dojrzewania, zasadniczo potem mija. Poszczególnym osobom czasem to nie przechodzi i wtedy albo zostają jasnowidzami, albo schodzą na złą drogę. Nie potrafię tego wytłumaczyć i, co więcej, nie jestem w tym sama, bo rozmawiałam z wieloma różnymi terapeutami (nie tylko polskimi) i także nie wiedzą, co o tym myśleć.

Wszystko wskazuje na to, że pewne procesy, które zarówno fizycznie, jak i psychicznie dzieją się w czasie tzw. „burzy hormonalnej”, powodują takie właśnie odczucia. Ja osobiście mam wrażenie, że wskazuje to na to, iż używamy tylko niewielkiej części mózgu, który w trakcie procesu dojrzewania uwrażliwia się. Kto wie, może potem większość z nas traci tę bardzo szczególną subtelność i wrażliwość. Życzę ci, Magdalenko, żebyś nie utraciła wrażliwości, ale raczej nie życzę ci proroczych snów, bo tego, co w nich zobaczysz, nie da się zmienić, a za posiadanie takich wiadomości płaci się wysoką cenę…

Buziaki, Atis.

Drogie Papilotki, jeśli chcecie, aby Wróżka Atis zinterpretowała wasze sny, piszcie na mail: sny(at)papilot.pl. Podawajcie imię i datę urodzenia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (54)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-05-29 18:00:04

re: Sennik Papilota: Interpretacja waszych snów

witam, a ja miałem sen, po kilku dniach jeden gość wrzucił 2 filmiki na yt i filmiki się zgadzały z tym co się wydarzyło w śnie, ciarki mnie przeszły i strach, odczułem deja vu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-29 20:34:00

zjawisko deja vu powstaje dlatego, że czasem obraz do jednego oka trafia wczesniej niz do drugiego, oczywiscie mowa tutaj o ułamkach sekund ale nasz mozg tak to odbiera jakby juz to widział. Wy wogule umiecie liczyc?? Pozdrowienia dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-25 23:57:00

Efekt deja vu to chyba polega na tym, że przez chwilowo nieuporządkowany przepływ impulsów informacja odbierana jednym okiem jest przekazywana o jakąś pewnie 0,00001 ns wcześniej niż z drugiego (do mózgu oczywiście) i w mózgu tworzą się dwa takie same obrazy, następujące jeden po drugim. Tak kiedyś słyszałam i to wydaje mi się sensowne, ale co tam ludzie mogą wiedzieć o tak skomplikowanym organie, jakim jest mózg ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-24 20:05:00

ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-24 18:24:00

A mi często śni się, że pływam na jakiejś łudce po moim podwórku i machają do mnie PINGWINY. Albo często śni mi się, że mówię koleżance co o niej myślę ( w złym znaczeniu) i co mam jej to powiedzieć? Nielubię ranić ludzi!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-22 17:41:00

Mi tez sie snia martwe dzieci...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-21 19:23:00

[quote="Gosc"]co za bzdura! efekt de ja wu pojawia sie wtedy kiedy nasz mozg jest zmeczony i z niewyspania. W czasie wzmozonego wysilku intelektualnego albo po przesileniu towarzyszacym szczegolnie podczas nauki. To nic nie znaczy po prostu to sa luki w mysleniu na skutek tak zwanego resetowania w mózgu. Pozdrawiam[/quote] z tego co ja słyszalam to wystepuje gdy jedna z pokul mozgowych pracuje wolniej od drugiej i obraz do jednego oka dociera szybciej niz do drugiego.... ale to co ona napisala to nie jest de javi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-21 19:04:00

a jeżeli ktoś ci się śni to to znaczy że ja o tej osobie myśle czy ona o mnie??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-21 18:08:00

dlaczego snia mi sie martwe dzieci??co to oznacza?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-21 17:11:00

kilka lat temu śnił mi się barak,ścieżka,która do niego prowadziła : jakież było moje ogromne zdziwienie gdy po przeszło 2 latach w telewizji zobaczyłam identyczny barak w identycznej scenerii tyle,że nie w Polsce a w Chicago.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz