Różne rodzaje snów - co oznaczają?

21 Lipca 2014

W snach można czytać jak w otwartej księdze – wystarczy trochę wprawy i elementarnej wiedzy.

cara delevingne

Ludzkość interpretuje sny od tysiącleci. Marzenia senne badano już w starożytnym Egipcie i Babilonie. Ich interpretacją zajmowali się kapłani, którzy m.in. tworzyli senniki. Jedne z najstarszych odkrytych analiz snów zapisano na sumeryjskich glinianych tabliczkach datowanych na 3100 lat p.n.e. Współcześnie onirologia bada fizjologiczną stronę snów – jak powstają, co dzieje się wtedy z mózgiem itp. Z kolei onejromancja to właśnie sztuka przewidywania przyszłości na podstawie interpretacji snów.

Sny ukazują nam tajemnice naszego wewnętrznego świata. Jeśli chcesz poznać lepiej samą siebie, powinnaś je badać i analizować. Gdy nauczysz się interpretować sny, lepiej zrozumiesz swoje ukryte emocje, poznasz swoje pragnienia, a także poprawisz przepływ energii w swoim ciele. Język snów składa się z obrazów, symboli, wspomnień, nawyków, przeżyć i głębokich uczuć, które tkwią w naszej podświadomości. Niekiedy sen oznacza dokładnie to, co ukazuje, ale warto wiedzieć, że każdy obraz skrywa coś, co musimy odkryć i rozszyfrować. Sny mogą być różnego typu – warto nauczyć się je rozróżniać i interpretować.

Sny o treści emocjonalnej

Pojawiają się pod wpływem wewnętrznego napięcia, które wynika z niespełnionych lub sprzecznych pragnień, zawiedzonych nadziei czy licznych obaw. Wszystkie one czają się w naszej duszy i podświadomości. Może być to lęk przed samotnością, śmiercią, utratą, niepowodzeniem itp. Stresujące emocje i silne przeżycia mogą wywołać koszmary. Nie należy się ich bać – najczęściej służą one temu, by przypomnieć nam, że zaniedbaliśmy swój wewnętrzny świat i musimy okazywać mu więcej uwagi.

Sny o treści emocjonalnej zazwyczaj zdradzają, że w gąszczu codziennych obowiązków i przyziemnych spraw zapomnieliśmy o własnych potrzebach, zwłaszcza tych najgłębszych. To ważne, bo podświadomość ukazuje nam pewne obrazy w postaci wspomnianych koszmarów, abyśmy podjęli działania, dzięki którym unikniemy przykrych sytuacji w realnym życiu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Jakimka
(Ocena: 5)
2017-03-08 19:38:30

Aby wyjaśnić znaczenie snów można skorzystać z pomocy wróżek, ale tutaj przestrzegam - tylko tych zaufanych, żeby potem nie żałować! Nie polecam: eva-hl.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-22 14:36:02

re: Różne rodzaje snów - co oznaczają?

Fajny artykuł :) Tylko od ostatniego miesiące dręczą mnie sny... takie moje obawy i nie wiem jak się ich pozbyć :C Wystarczy, że na co dzień się tym zamartwiam, nie chcę mieć tego przedstawionego jeszcze we śnie :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-21 23:59:13

re: Różne rodzaje snów - co oznaczają?

Bardzo fajny artykuł ! :) Czasem miewam sny na jawie, na szczęście ( chyba na szczęście :p) nie miałam snu na jawie jeszcze nigdy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2014-07-22 22:45:07

to masz je czy nie masz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-21 20:06:01

re: Różne rodzaje snów - co oznaczają?

Świetny artykuł!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
(Ocena: 5)
2014-07-21 13:57:15

re: Różne rodzaje snów - co oznaczają?

moje sny jakoś nie bardzo zostawały mi w pamięci ale może dlatego że miałam duże problemy ze spaniem. męczyłam się bardzo aż poskarżyłam się koleżance a ta podrzuciła mi destresan noc.odpowiednia kompozycja i zaczęłam sypiać normalnie i wstawać rano wypoczęta.teraz jestem pełna energii!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1