Organizacja przestrzeni w lodówce

20 Września 2016

Umiejscowienie warzyw, owoców, ryb czy mięsa w lodówce nie może być dziełem przypadku. Dowiedz się, jak przechowywać żywność, by jak najdłużej zachowała świeżość.

Samsung Space Max

Podstawą dobrze zorganizowanej kuchni jest bez wątpienia wygodny blat roboczy i… duża lodówka. Wymiary to jednak pojęcie względne, bo w niektórych ogromnych urządzeniach tak naprawdę niewiele się mieści. Lodówki Samsung Space Max wykorzystują każdy centymetr przestrzeni. Dzięki cieńszym, ale efektywnie izolowanym ściankom zyskasz nawet do 50 litrów więcej miejsca w chłodziarce. Ale jak tę dodatkową przestrzeń wykorzystać? Warto pamiętać o podstawowych zasadach przechowywania jedzenia w lodówce.


Drzwi lodówki


Pamiętaj, że to najcieplejsze miejsce, bo kiedy ją otwierasz, temperatura wzrasta. To przestrzeń idealna na jajka, ketchup, musztardę, majonez, masło czy olej. Zmieści się tu także sok w kartonie.


Najwyższa półka


To najlepsze miejsce dla wszelkiego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych. Tu przechowuj dżemy czy sosy. Wbrew powszechnym przyzwyczajeniom, warto umieścić tam również mleko czy jogurty (a nie w drzwiach czy na samym dole).


Środkowe półki


Tu temperatura jest niższa, więc przestrzeń wykorzystaj na przechowanie produktów, które szybko się psują (spowolnisz ten proces). Mowa o nabiale, gotowym obiedzie na kolejny dzień, wędlinach i przetworzonych rybach.


Dolne półki i szuflady


Surowe mięso i ryby możesz przechowywać w tym miejscu. Idealne warunki do przechowywania ich stworzyła w swoich lodówkach marka Samsung. Kiedy już odkryjesz szufladę Fresh Zone, trudno będzie wyobrazić sobie lodówkę bez niej. Fresh Zone zapewnia idealne warunki do przechowywania ryb, mięsa czy świeżych warzyw i owoców – z optymalną temperaturą stanowiącą gwarancję utrzymania świeżości i smaku tych produktów. Pamiętaj jednak, by nie wszystkie warzywa i owoce przechowywać razem. Ziemniaki czy cebulę przechowuj poza lodówką w ciemnym i chłodnym miejscu. Zielonych warzyw (sałaty czy ogórków) nie wkładaj do tej samej szuflady, co banany, jabłka czy pomidory.

Dzięki technologii Space Max zmieścisz to wszystko, a nawet więcej!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 13:47:36

U mnie lodówka zawsze załadowana po brzegi :) nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale prawie nigdy niczego w niej nie brakuje :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1