Życie z pracoholikiem: Jak wygląda związek z facetem, dla którego sensem życia jest praca?

29 Kwietnia 2016

Twój partner spędza w pracy po kilkanaście godzin dziennie, a w weekendy myśli głównie o sprawach zawodowych? Powinnaś zacząć się niepokoić…

pracoholizm

Gdy Zuzanna poznała Maćka imponowało jej, że młody chłopak poważnie myśli o życiu, prowadzi własną firmę i całkiem nieźle zarabia. „Już wtedy potrafił spędzać w pracy po kilkanaście godzin, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Myślałam, że po założeniu rodziny zmieni trochę priorytety” – opisuje Zuzanna.

Trzy lata temu stanęli na ślubnym kobiercu, a rok później na świat przyszła córeczka Jagoda. Jednak, wbrew oczekiwaniom Zuzanny, rodzina nie stała się dla Maćka ważniejsza od kariery zawodowej. „Jest bardzo ambitny, co odziedziczył chyba po swoim ojcu, i postanowił jeszcze bardziej rozbudować firmę. Wziął bardzo duży kredyt, a doba stała się dla niego za krótka, bo w biurze potrafi siedzieć do późnych godzin nocnych” – wyjaśnia Zuzanna. „Początkowo doceniałam, że chce zarabiać pieniądze na utrzymanie rodziny, ale co z tego, skoro ta rodzina niemal się nie widuje. Jagoda niedługo zacznie mówić do niego wujku” – dodaje kobieta.

Ubiegłoroczne wakacje rodzina miała spędzić na wymarzonych wczasach na greckiej wyspie Rodos. Kilka dni przed wyjazdem Maciek stwierdził jednak, że nie może wyjechać, ponieważ negocjuje kontrakt życia. „Strasznie się pokłóciliśmy i w końcu dał się przekonać, ale podczas pobytu większość czasu spędzał przy telefonie i laptopie” – relacjonuje Zuzanna. „Stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Co z tego, że dzięki mężowi mogę sobie pozwolić na dobre ciuchy i rozmaite zachcianki? Wolałabym skromniejsze życie, ale za to z całą rodzinę przy obiedzie czy wspólnym spacerem po parku. Nie wiem jak długo wytrzymam z tym pracoholikiem” – zapowiada.

Wiesz, jakie ubrania podobają się facetom. Ale które ciuchy ich… PODNIECAJĄ? (Sekretna lista)

Praca to sens życia?

Polacy są jednym z najbardziej pracowitych narodów w Europie. Przeciętnie poświęcamy działalności zawodowej ponad 1900 godzin w roku. To o blisko 500 godzin więcej niż statystyczny Niemiec, który notabene charakteryzuje się cztery razy większą produktywnością.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

aliceee
(Ocena: 5)
2016-04-29 11:56:55

re: Życie z pracoholikiem: Jak wygląda związek z facetem, dla którego sensem życia jest praca?

moj pracoholik, jak zrozumiał w końcu, że życie rodzinne mu się wali, dzieci przestają go poznawać i w żadnym stopniu nie spełnia się w roli małżonka, to zwolnił tępo.. ale ratować to trzeba było długo i mozolnie iqmanami i innymi cudami.. bo wiadomo chłop swoje obowiązki też musi mieć w domu. Także z każdym pracoholikiem można sobie poradzić, tylko trzeba go uświadomić tak, żeby myślał, że sam doszedł do tego..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1