Wynaleziono maszynę do czytania w ludzkich myślach! Teraz nic już nie da się ukryć?

27 Września 2011

To prawdziwy przełom w psychologii!

myśli

Tajemnice ludzkiego umysłu zawsze bardzo fascynowały naukowców. Nie dziwi więc fakt, że podejmują oni coraz bardziej skomplikowane próby zgłębienia tego, co kryje się w najgłębszych rejonach naszego mózgu. Ostatnio skonstruowano na przykład urządzenie, które ma podobno „czytać w ludzkich myślach”. To, co kiedyś wydawało się jedynie wytworem naszej wyobraźni, teraz staje prawdziwą rzeczywistością. A wszystko za sprawą dosyć prostego eksperymentu.

Kilku ochotników posadzono przed telewizorem i kazano im oglądać fragmenty znanych hollywoodzkich filmów. W tym samym czasie badano ich reakcje. Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe przetworzyło docierające do mózgu impulsy na konkretne obrazy. W ten sposób udało się dokładnie zrekonstruować to, co widzieli na monitorze uczestnicy eksperymentu.

Według naukowców, jest to olbrzymi przełom w badaniach nad ludzkim umysłem. Dzięki tej nowatorskiej metodzie możliwe będzie na przykład odczytywanie myśli i obrazów oglądanych przez człowieka w czasie snu oraz odkrywanie wspomnień pozornie wyrzuconych ze świadomości.

Wielu specjalistów ostrzega jednak przed pewnymi zagrożeniami, które wiążą się z wynalezieniem urządzenia do „czytania ludzkich myśli”. Chodzi tutaj o ryzyko zbytniego naruszenia granic naszej prywatności. Przed „czytnikiem myśli” niczego bowiem nie da się ukryć…

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kobieta za kierownicą

Pora rozprawić się z krzywdzącymi stereotypami!

Najgorsze photoshopowe wpadki: CO TU JEST NIE TAK? (Śmieszne pomyłki grafików - FOTO)

Oto zdjęcia, które znalazły się w modowych magazynach, brukowcach i katalogach reklamowych...

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-24 14:46:15

będe czytała myśli moich psiapsiółek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-21 13:28:58

Tutaj wpisz treść komentarza do Wynaleziono maszynę do czytania w ludzkich myślach! Teraz nic już nie da się ukryć?...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-21 13:26:04

ten sam anonim pisze co na dole ,a i dzięki postępowi medycyny mamy jeden problem ludność świata dzięki medycyny możemy żyć lepiej i dłużej to jest zaleta a wada że ludność świata rośnie dynamicznie od roku 1950 do 1988 ludność światowa się podwoiła z 2.5mld do 5mld.Obecnie mamy aż 7mld osób i ciągle rośnie długość życia rośnie prawie wszystko rośnie w góre prócz dzietności i wskaźnika umieralności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-21 13:16:18

oj ten postęp techniki wciąż szybszy i szybszy.Pierwsze postęp to było wynalezienie ognia ok 2.5 mln lat temu potem jaskinie,potem pałki a później kamienie z rubinów,ze złota a teraz przenieśmy się do starożytnego Egiptu,ludzie umieli budować wtedy piramidy i różnego rodzaju świątynie mieli starożytne pisma.Największy postęp dokonał się po roku 1950 wtedy świat opanowały maszyny,auta,satelity,telewizory,komputery,radia,radary a teraz wynaleźli czytanie w myślach moze przy takim postępie technicznym będziemy podróżować do innych galaktyk?? a może w czasie?? a może polecimy na słońc i się nie usmażymy????Co nas jeszcze czeka w najbliższym czasie???może podróż na marsa przecież jeszcze mamy 5 mld lat zanim nasze słońce przemieni się w czerwonego olbrzyma i zje merkurego,wenus i ziemię,a następnie wybuchnie jako super nowa i przemieni się w białego karła a następnie w czarnego karła ,czarne karły nie mogą istnieć bo wszechświat jest za młody ma ok 14 miliardów lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-12 20:55:55

ja bym chciała mieć własną maszyne do czytania mysli mogłabym np. obejżec zapomniany sen w HD :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-30 15:33:41

to powinno być nie dozwolone bo uważam ,że nikt nie ma prawa czytać nam w naszych myślach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-27 22:25:45

ja pier3ole szum jak z Fucktu, ten program do "odczytywania myśli" jest bardzo niedopracowany, rekonstruowane obrazy są tworzone z bazy youtube, i na obecnym etapie baaardzo odbiegają od oryginalnego obrazu puszczanego osobom badanym. o jakimkolwiek czytaniu myśli nie ma mowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-27 18:09:18

Z jednej strony fajnie byłoby sobie poczytać,co ktoś myśli,ale z drugiej nie chciałabym,żeby ktoś wiedział,co ja myślę w danej chwili.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-27 17:13:51

Ostro siostro ! ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-27 15:57:22

To się przyda żeby odczytać "myśli" mężczyzn , choć w większości przypadków są one takie same, jeśli wiecie o co mi chodzi (:

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-28 23:01:01

Ja bym prędzej powiedziała ,że myśli wgl nie ma..bo skąd niby mają się u większości brać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz