Tego nie rób w 2016 roku!

08 Stycznia 2016

Albo przynajmniej ogranicz te rzeczy. Po co? By żyło Ci się dużo lepiej. I łatwiej.

postanowienia noworoczne

Mamy nowy rok. Wiele z nas robi postanowienia, duży problem bywa jednak z ich dotrzymaniem. A gdyby tak zamiast tego, co musisz, chcesz i powinnaś zrobić, pomyśleć o tym, czego więcej nie robić? Wybraliśmy rzeczy, z których warto zrezygnować raz na zawsze – albo przynajmniej spróbować je ograniczyć.

Wyżywanie się w sieci

Wierzymy, że nie jesteś w gronie hejterek. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii. Ale wylewanie żali i frustracji w sieci przy każdej możliwej okazji niczemu nie służy. Z pewnością nie poprawia ci humoru i samooceny, nie wpływa na twój rozwój i poczucie własnej wartości. Polska aktorka i producentka Katarzyna Wołejnio, która dobrze radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, w rozmowie z Plejadą powiedziała: „Jestem w show-biznesie od lat i wiem, jak to działa. Każdy będzie mieć swoich fanów, ale i hejterów. Mam wrażenie, że ci, co piszą obraźliwe rzeczy na tematach innych, są ludźmi bez wykształcenia, którzy siedzą w domach i wylewają frustracje. Ja już wiem, że nie ma sensu czytać idiotycznych wpisów na forach”. Widzisz? Nie trać energii na hejtowanie, tylko spożytkuj ją, by zrobić coś kreatywnego.

Wydawanie wszystkich pieniędzy

Zagadka psychologiczna: kto jest bogatszy? Ten, kto zarabia dziesięć tysięcy i dziesięć tysięcy wydaje, czy ten, kto zarabia dwa tysiące, a wydaje tysiąc osiemset? To pytanie często pada na warsztatach związanych z biznesem i samorozwojem. Odpowiedź: ten drugi. Mamy trudne czasy, warto więc nauczyć się oszczędności. Z badań wynika, że większość Polaków nie ma zaskórniaków – i trudno się dziwić, skoro słabo zarabiamy albo nie mamy pracy. Często jednak bywamy rozrzutni. Warto spróbować narzucić sobie finansowy rygor, np. z każdej wypłaty odkładam 100 zł. Za dużo? Odłóż 50. 20. Cokolwiek. Postaraj się nie wydawać każdej złotówki. Będziesz czuła się bezpieczniej, mając parę groszy na „czarną godzinę”, nawet jeśli nie będzie to duża kwota.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-10 01:26:06

re: Tego nie rób w 2016 roku!

a ja sie zalamalam.... dzisiaj zrobilam najwiekszy zyciowy blad. Przed 3 lata zylam w celibacie i dzisiaj na trzeciej randce z facetem ulegalam mu i sie z nim przespalam. Nie kocham go, nigdy z nim nie bede ale byla chemia miedzy nami i mnie pociagal. Bede tego zalowac do konca zycia. Byl moim drugim partnerem... ech nie mam do siebie slow :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-09 17:43:19

re: Tego nie rób w 2016 roku!

W 2016 ograniczę czytanie Pa.pp.i.l.o.tt.a :D Obecuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
-A
(Ocena: 5)
2016-01-08 15:22:41

re: Tego nie rób w 2016 roku!

Wow, w końcu coś fajnego do poczytania :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1