Small talk: Zostań duszą towarzystwa!

27 Października 2012

Nawiązywanie kontaktów i prowadzenie ciekawej rozmowy nie jest takie proste. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać niezobowiązująca pogawędka.

jak być duszą towarzystwa

Bardzo często znajdujemy się w sytuacjach, w których musimy rozpocząć i podtrzymać dyskusję, mimo że nie znamy swojego rozmówcy albo nie mamy pomysłu, jakie tematy z nim poruszać. Może nas to spotkać np. w sytuacji biznesowej czy towarzyskiej. Z pomocą przychodzą wtedy zasady small talku – nazywa się tak umiejętność prowadzenia niezobowiązującej rozmowy. Wbrew pozorom small talk to nie tylko krótka, przelotna pogawędka – to również sposób, aby przełamać lody, zdobyć sympatię rozmówcy, zainteresować go sobą, poprawić swoje relacje z szefem czy ważnym dla nas mężczyzną. Small talk sprawi, że nie będzie ci straszna żadna impreza.

Zasada pierwsza: zrób dobre wrażenie

Badacze dowiedli, że pierwsze wrażenie trwa od czterech do sześciu sekund – w tym czasie oceniamy nową osobę, możemy się do niej zniechęcić albo od razu poczuć sympatię. Aby dobrze wypaść na spotkaniu z obcymi osobami, zadbaj o to, co rzuca się w oczy najbardziej – swój wygląd. Ubierz się stosownie do okazji i odpowiednio się przygotuj. Jeśli idziesz się rozerwać, postaraj się rozluźnić. Ale jeżeli wybierasz się na ważne spotkanie zawodowe, upewnij się, że wszystko ze sobą zabrałaś. O tym, jak zrobić piorunujące pierwsze wrażenie, przeczytasz tutaj.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-27 08:15:49

Walcie sie z taka iloscia stron!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-27 08:26:21

No właśnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-27 10:00:00

dokladnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz