Operacja plastyczna lekarstwem na szkolne kompleksy

02 Września 2008

Chęć zmiany wyglądu przez dzieci nie jest powodowana przez media i popkulturę, winne jest okrucieństwo rówieśników.

Operacja plastyczna lekarstwem na szkolne kompleksy

Dzieci są bardziej okrutne niż dorośli, to stwierdzenie najlepiej opisuje podłoże problemu operacji plastycznych wśród nastolatków. Złośliwe uwagi potrafią zniszczyć życie, doprowadzić na skraj załamania nerwowego i do znienawidzenia własnego ciała. Do tej pory uważano, że to telewizja, kolorowe czasopisma i Internet narzucają dzieciom wzorce, do których próbują dążyć.

W Wielkiej Brytanii liczba nastolatków, które poddały się operacjom plastycznym, w ciągu roku wzrosła o 150%. Według przewodniczącego British Association of Aesthetic Plastik Surgeons, Douglasa McGeorge'a, ten wzrost nie jest spowodowany chęcią upodobnienia się do idola, a tylko próbą zawalczenia o akceptację środowiska. Rodzice nie mogą odmówić dziecku, które jest wyszydzane i przezywane w szkole z powodu odstających uszu, krzywego nosa albo innego defektu urody.

McGeorge, na udowodnienie swojej teorii, przytacza historię dziewczynki, która poddała się korekcie nosa, a wcześniej była wyśmiewana, przez co trzykrotnie zmieniała szkołę. Jednak, jak podkreśla lekarz, tendencja ta przybiera zły obrót, ponieważ coraz częściej nastolatki poddają się operacjom plastycznym powiększenia piersi. Może to prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, jak też powodować kłopoty w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.

Problem ten powoli dociera do Polski, Dzieci też chcą być lubiane i podziwiane.

Przeczytaj o 12-latce, która chce sobie powiększyć piersi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (104)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 17:57:00

nos to tylko defekt- wystarczy go przypudrować i nie widać że był pudrowany . uszy ? trzeba je zakrywać włosami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-15 21:07:12

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 12:48:00

Dzieci doprawdy są okrutne..a w tych czasach to w ogóle masakra. Najlepszą receptą, wg mnie, jest uwierzenie w samą siebie, nie patrzeć na innych, żyć własnym zyciem, nie przejmować się opinią innych. Najgorsza jest właśnie niska samoocena, trzeba się przyzwyczaić do tego, kim się jest - to jest najważniejsze :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 11:51:00

[quote="Gosc"] Do not understand indeed silent ugly people just take care of yourself, careful make-up, chosen fryzurka fajny ciuszek August and will not watch because August is a large nose. [/quote] [quote="Gosc"] I have zachodzace one and after studnowce me up camera; P chiałm enlarge the mouth but also think that if you improve the euśmiech to me than this and I do because Musil bedzieon visible; D to this bleached it and are counting on self-improvement; D [/quote] [quote="Gosc"] I have zachodzace one and after studnowce me up camera; P chiałm enlarge the mouth but also think that if you improve the euśmiech to me than this and I do because Musil bedzieon visible; D to this bleached it and are counting on self-improvement; D [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-06 12:55:00

ja mam zachodzace jedynki i po studnowce chce załozyc aparat;P chiałm sobie tez usta powiekszyc ale sadze ze jesli poprawi mi si euśmiech to ni e bede musila tego robic gdyż bedzieon widoczny;D do tego go wybiele i licze na poprawe samooceny;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-25 20:58:00

Powód: Wyślij link do tego komentarza zgłoś do usunięcia Gość 2008-09-12 22:45 Dzieci są okrutne, bo mają zdebilałych rodziców. Kurde jak to jest że nawet na psa trzeba mieć pozwolenie, a dzieci może mieć każdy palant! :/ ja robie inaczej przynosze psa do domu a mama nie ma serca go wyrzucic hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-13 15:22:00

ta makijaz, zalezy od szkoly w moim gimnazjum jest zakaz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-12 22:45:00

Dzieci są okrutne, bo mają zdebilałych rodziców. Kurde jak to jest że nawet na psa trzeba mieć pozwolenie, a dzieci może mieć każdy palant! :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-12 21:56:00

Nie rozumie przeciez niema brzydkich ludzi wystarczy tylko zadbac o siebie,staranny makijaz,dobrana fryzurka fajny ciuszek i beda sie ogladac nie dlatego ze ma sie duzy nos.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-11 19:44:00

[quote="Gosc"]JA MIAŁAM ODSTAJĄCE USZY I Z TEGO POWODU PRZEŻYŁAM PIEKŁO W GIMNAZJUM I PODSTAWÓWCE. W GIMNAZJUM NOSIŁAM CAŁY CZAS ROZPUSZCZONE WŁOSY, ALE I TAK PRZEZYWALI MNIE [WOLĘ NIE CYTOWAĆ JAK, TO BARDZO BOLESNE].NAUCZYCIELE OCZYWISCIE MIELI TO GDZIEŚ:( W LICEUM ZROBIŁAM SOEBIE OPERACJĘ PLASTYCZNĄ USZU.JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, BO WRESZCIE MOGĘ ROBIĆ RÓŻNE UPIĘCIA, ZAMIAST CHODZIĆ W WIECZNIE TEJ SAMEJ FRYZURZE I WCIĄŻ PRZYKLAPYWAĆ JE, BO BAŁAM SIĘ, ŻE KTOŚ USZY ZOBACZY. MIAŁAM NA TYM PUNKCIE OBSESJĘ. ZAWSZE BYŁAM FANKĄ DUŻYCH KOLCZYKÓW I TERAZ TAKIE NOSZĘ :) UWAŻAM, ŻE DUŻO DZIECI Z POWODU ODSTAJĄCYCH USUZ MA W PRZYSZŁOŚCI PROBLEMY, PONIEWAŻ ZŁE TRAKTOWANIE ICH PRZEZ RÓWIEŚNIKÓW MA OGROMNY WPŁYW NA PSYCHIKĘ. JEŻELI WASZE DZIECKO MA ODSTAJĄCE USZKA I JEST Z TEGO POWODU BARDZO NIESZCZĘŚLIWE-APELUJĘ-POMÓŻCIE MU I NIE SKAZUJCIE NA PÓŹNIEJSZE LECZENIE U PSYCHIATRY, BRANIE LEKÓW USPOKAJAJĄCYCH, DRWINY I SZYKANY !!!!!!!! PRZEPRASZAM ZA DUŻE LITERY, ALE NAPRAWDĘ CHCĘ UŚWIADOMIĆ LUDZIOM, JAKI TO PROBLEM, BO MOJA RODZINA TEŻ MI WMAWIAŁA, ŻE TO WIDZIMISIĘ TYLKO I PRZEJDZIE MI Z WIEKIEM... AŻ W KONCU DOWIIEDZIALAM SIE , ŻE MOJA MAMA MIALA TEŻ OPEROWANE USZY, BO MIALA TAKIE SAME PROBLEMY JAK JA!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z ODSTAJĄCYMI USZAMI, PAMIĘTAM JAK TO JEST I ROZUMIEM WAS![/quote] moja koleżanka, już w szóstej klasie zrobiła sobie operację na zmniejszenie uszu. U nas w szkoleatmosfera była miła, nikt jej nie dokuczał z tego powodu.. zdarzyło się pare zaczepek, ale tak samo jak KAŻDEMU. Zawsze nosiła opaski (takie materiałowe, szerokie) a teraz jest zadowolona i zaplata warkocze ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-10 21:19:00

[quote="Gosc"]A co do tych otyłych to zamiast sie uzalac to CWICZYC!!!!!!! i na diete przejsc! [/quote] a jak ktoś np. ma arytmię serca i nie może znieść za dużego wysiłku fizycznego? lub jeszcze gdy są chore i nie mogą schudnąć? ja znam takie przypadki i uwież mi nie jest to miłe jak ktoś się z nich śmieje, że są otyłe..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz