Najbardziej nieznośne typy matek. Jesteś jedną z nich?

24 Lutego 2017

„Nie ma jak u mamy ciepły kąt” – śpiewa Wojciech Młynarski. Jednak niektóre matki potrafią skutecznie uprzykrzyć życie córek…

nieznośne matki

Matka – menadżerka

Wiele kobiet marzy, by jej dziecko zrobiło karierę w show-biznesie i potrafi już z niemowlęciem biegać od castingu do castingu. Po to, by zaspokoić własną ambicję albo w ten sposób zrekompensować sobie niespełnione plany z młodości.

Konsekwencje takich działań mogą być jednak opłakane, o czym świadczą przykłady ze Stanów Zjednoczonych. Słynna imprezowiczka Lindsay Lohan twierdzi, że matka od dziecka zmuszała ją do pracy w show-biznesie, by za jej pieniądze żyć na wysokim poziomie i nie przejmowała się tym, że córka stacza się na dno.

Dziwne są też relacje Kim Kardashian i jej matki Kris Jenner. Celebrytka zasłynęła seks-taśmą, na której uwieczniono jej łóżkowe igraszki z raperem Rayem J. Prawa do nagrania wykupiła znana w branży erotycznej firma Vivid, która później zapłaciła Kim blisko 5 mln dolarów. Podobno cenę negocjowała… matka bohaterki.

Wyznania matek: „Nie chcę mieć drugiego dziecka. Ciąża to koszmar!”

Matka – swatka

Zamążpójście córki staje się dla niektórych kobiet naczelnym priorytetem, co powoduje, że zamieniają one niekiedy życie swoich pociech w prawdziwy koszmar, ponieważ bez przerwy szukają im partnera.

Przekonała się o tym Daria. „Jakiś czas temu mama doszła do wniosku, że weszłam już w wiek, który grozi staropanieństwem. Ponieważ wciąż nie mam faceta, postanowiła pomóc mi go znaleźć. Teraz ciągle mnie namawia, żebym chodziła z nią na jakieś dziwne imprezy i spotkania. Zwykle odmawiam, ale gdy już nie mam siły z nią walczyć i pójdę, to okazuje się, że dziwnym trafem zawsze pojawia się tam jakiś kawaler do wzięcia. Mam tego już dość, ale do mamy nie trafiają żadne argumenty” – denerwuje się 25-letnia kobieta.

Matka – kontrolerka

Niektóre rodzicielki bardzo ingerują w życie swoich córek, nawet kiedy pociechy przekroczą próg dorosłości. Przy okazji potrafią też skutecznie uprzykrzyć im życie.

„Matka całe życie mnie kontrolowała. Nigdy nie jeździłam na wakacje bez niej, zawsze musiałam być w domu o 19, nie mogłam jeździć z dzieciakami na wycieczki rowerowe, żadne grille, imprezy itp.” – opisuje Beata, która nie uwolniła się od „inwigilacji” nawet po wyjeździe na studia do innego miasta.

„Mama codziennie dzwoni po kilka razy, już o smsach nie wspominając. Jak nie odbiorę telefonu, to później słyszę wyrzuty, że była bliska zawału, bo myślała, że coś się ze mną stało. Już nie wspomnę o chłopakach, bo w jej oczach każdy potencjalny kandydat oczywiście się nie nadaje na mojego partnera” – relacjonuje.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 07:44:45

moja była kontrolerką w przebraniu kumpelki. z dodatkiem wiecznego krytykanctwa. myślę, że to dzięki niej borykam się z nerwicą od małego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 01:32:59

Matka, matka, matka, matka.... to się odnosi do ogółu ludzi, bo zarówno matka, jak i niematka bezdzietna i facet może być nadopiekuńczy (np. w stosunku do psa, chomika), może być hipochondrykiem, a co do kucharki, to akurat uważam, że lepiej uważać na to co jemy niż wpieprzać śmieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1