Psychopaci są wśród nas: Stalker zniszczył mi życie...

07 Grudnia 2016

Dzięki żonie Adama Małysza o problemie znów zrobiło się głośno. Bardzo dobrze, bo stalkerów niestety nie ubywa.

nęka mnie stalker

W połowie listopada Izabela Małysz opublikowała na swoim profilu w portalu społecznościowym pełen dramatyzmu wpis, w którym ujawniła, że rodzinę najsłynniejszego polskiego skoczka narciarskiego, zwłaszcza córkę Karolinę, od dawna prześladuje nastolatka, uczennica Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie.

Zdesperowana kobieta upubliczniła nawet dane personalne stalkerki. Dlaczego się na to zdecydowała? „4 lata niepotrzebnego stresu, zamieszania, nieporozumień, które stwarzała w naszej rodzinie, wśród bliższych i dalszych znajomych. Zakładanie naszych fałszywych profili na portalach społecznościowych, wypisywanie jakoby „w naszym imieniu” do innych, wypisywanie do nas z fałszywych kont „znajomych”, bombardowanie nas milionami wiadomości bezsensownej treści, kończących się zazwyczaj wulgaryzmami i straszeniem” – tłumaczyła Izabela Małysz.

Co robić, gdy stajesz się obiektem plotek?

Żona skoczka pożaliła się także na bezsilność polskiego wymiaru sprawiedliwości. Choć sprawa trafiła do sądu, gdzie prześladowczyni udowodniono winę, zakończyło się tylko środkiem wychowawczym w postaci upomnienia nastolatki. „Myślałam, że dziewczyna dojrzała i w końcu zmądrzała... Może ze 3 miesiące był spokój” – napisała Małysz.

Niedługo później wpis z danymi stalkerki został jednak skasowany, a żona sportowca jeszcze raz odniosła się do sprawy. „Absolutnie nie zależało mi na tym, by atakować i obrażać tę dziewczynę. Chodziło mi wyłącznie o zwrócenie uwagi na problem oraz o wysłanie sygnału, iż sytuacja jest dla nas wyjątkowo trudna i nie wiemy, jak sobie mamy z nią poradzić” – tłumaczyła.

Przekonywała też, że w swoim działaniu kierowała się przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem najbliższych. „Jej groźby i obelgi dotyczyły nie mnie czy mojego męża, a więc dorosłych ludzi, ale kierowane były pod adresem mojej córki. A na to chyba żadna matka nie może patrzeć bezczynnie” – wyjaśniała Izabela Małysz.

Ofiarami stalkerów pada wiele osób znanych z telewizji czy pierwszych stron gazet. Przekonała się o tym na przykład popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska, która długo zmagała się z psychofanem – 51-letnim torunianinem. Początkowo jego fascynacja gwiazdą ograniczała się do regularnego bywania na spektaklach teatralnych z udziałem aktorki oraz wręczania idolce bukietów kwiatów.

Jednak szybko przestało mu to wystarczać i mężczyzna zaczął domagać się od Kożuchowskiej bliższych relacji. Gdy został odrzucony, przystąpił do nękania – koczował pod jej domem i groził mężowi aktorki. Sprawa trafiła w końcu na policję, a stalker trafił przed oblicze sądu, który ukarał go grzywną i 10-letnim zakazem zbliżania się na dystans mniejszy niż 150 metrów do gwiazdy i jej rodziny.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
(Ocena: 5)
2016-12-08 23:34:01

Też mam stalkera. Sprawa w toku. Trzymajcie kciuki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-08 11:27:49

Wszyscy mówią o nękaniu gwiazd, ludzi sławnych. Czemu nikt nie wspomina o normalnych ludziach? Mnie bardzo długo nękał były partner, bo nie mógł pogodzić się z rozstaniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-07 13:43:49

Nikomu nie życzę nękania przez drugą osobę. To strasznie niszczy psychicznie. Sama przeżyłam coś takiego. Ciągłe sms'y, dzwonienie od rana do nocy. Nawet wyłączanie telefonu nic nie dawało. Gdy zdecydowałam się pójść na policje nagle zaznałam spokoju, ale numer zmieniłam. Straszenie i wyzywanie jak i cała ta sytuacja doprowadziły do tego, że długo, długo się zbierałam. Na szczęście mam już spokój od dawna i jestem szczęśliwa z nowym partnerem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-12-07 13:08:46

Nauczcie się najpierw co oznacza słowo "psychopatia" A POTEM PISZCIE ARTYKUŁY! ŻENADA!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1