Co robić, gdy stajesz się obiektem plotek?

03 Grudnia 2016

„Plotka rośnie rozchodząc się” – pisał rzymski poeta Wergilusz. Jak ją powstrzymać? A może nie warto się nią przejmować?

ludzie o mnie plotkują

Plotka jest nieodłącznym towarzyszem życia gwiazd i celebrytów. Przekonała się o tym dziennikarka Anna Kalczyńska, zwłaszcza po przejściu z „poważnej” stacji TVN24 do telewizji śniadaniowej (obecnie prowadzi program „Dzień dobry TVN”).

„Słyszałam, że wszystko zawdzięczam mężowi (Maciej Maciejewski jest członkiem zarządu TVN – przyp. red.), chociaż nie ma nic wspólnego z show-biznesem. Te rewelacje mnie śmieszą, bo są wydumane lub mają na celu udowodnić, że nie mam własnej osobowości, a chyba już zdążyłam udowodnić, że tak nie jest” – przekonuje Anna Kaczyńska w rozmowie z „Faktem”, choć przyznaje, że popularność okazała się trochę męcząca. „Nagle ktoś się czaił za półkami w sklepie i robił zdjęcia z ukrycia, ale to szybko minęło. To był pierwszy moment ciekawości. Ciężko pracowałam, żeby samej stanąć na nogach w tej nowej rzeczywistości” – dodaje.

Z plotkami zmaga się także aktorka Weronika Rosati. „Trochę się przyzwyczaiłam do tego, że przypisuje się mi już każdego aktora, z którym gram albo tak naprawdę kogokolwiek, kto znajdzie się na zdjęciu ze mną. Jednak wciąż jest to strasznie uciążliwe dla mnie i moich bliskich” – twierdzi w jednym z wywiadów.

Sposób na rozmaite pogłoski dotyczące swojej osoby znalazła Julia Kuczyńska, jedna z najpopularniejszych polskich blogerek modowych, lepiej znana jako Maffashion. Po prostu stara się nie ekscytować plotkami. „Gdyby każdy się przejmował takimi rzeczami, to chodzilibyśmy bardzo smutni i bardzo znerwicowani” – tłumaczy.

Jednak plotki nie są zarezerwowane wyłącznie dla świata show-biznesu. Stykamy się z nimi każdego dnia, w różnych okolicznościach. Nic dziwnego, skoro badania naukowe wykazały, że przeciętna kobieta przeznacza na plotkowanie blisko pięć godzin dziennie, najchętniej z przyjaciółką, z którą dzieli się zwykle rewelacjami na temat życia osobistego innych osób, zakupów czy pielęgnacji urody. Z mężczyzną woli natomiast obgadywać sprawy dotyczące pracy i codziennych błahostek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-03 10:46:04

O mnie non stop ktoś plotkuje. Mam dobry kontakt z mężczyznami, jestem miła, wesoła i nic więcej. Nawet nie liczę, z iloma według opinii publicznej spałam... Ostatnio nawet się dowiedziałam, że jeden z dalszych znajomych, z którym właściwie zamieniłam tylko kilka słów w życiu, przechwala się, że ze mną spał. Śmiechu warte :) Spałam w życiu z jednym mężczyzną, przypisuje mi się minimum siedmiu. Zawsze mnie też bawi, jak próbuje się plotkować o mnie i facetach, którzy nawet w moim typie nie są... Na takie plotki odpowiadam zawsze tak samo: "szkoda, że w fantazjach innych zawsze sypiam z kimś, kto w moim typie nie jest, zacznijcie plotkować o mnie i jakichś przystojniakach, będzie mi weselej". To z reguły ucina temat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1