Kobieta-szef to potwór

17 Marca 2016

Czy kobiety nie nadają się na stanowiska kierownicze?

kobieta szef

Chociaż w polskim społeczeństwie można spotkać się jeszcze ze stereotypowym myśleniem na temat kobiet w męskich zawodach, coraz mniej dziwią panie w roli mechanika czy kierowcy rajdowego. Czy się do nich nadają? Niektórzy powiedzą, że świetnie sobie radzą, inni dostrzegają tylko wady.

Niedawno trafiłyśmy na amerykańskie forum internetowe, na którym jedna z internautek żaliła się na swoją szefową. Zdaniem kobiety nasza płeć warunkuje pewne cechy i zachowania, które sprawiają, że nie nadajemy się na szefowe. Samantha, bo tak miała na imię, wysnuła tezę, że kobiety awansując na wysokie stanowisko, zamieniają się w potwory. Na początku przeczytałyśmy to z lekkim uśmiechem na ustach, ale pozostałe wpisy zaszokowały nas do tego stopnia, że zaczęłyśmy się zastanawiać i w pewnym sensie przyznałyśmy forumowiczkom rację. Tym bardziej, że dotarłyśmy także do kilku sondaży na ten temat. Są one alarmujące. Okazuje się, że w 2011 r. British Association of Anger Management przedstawił statystyki, z których wynika, że co piąta szefowa unosi się krzykiem na swoich współpracowników. Do tego dochodzą także wyzwiska oraz inne ubliżenia.

Chciałybyśmy przytoczyć niektóre wypowiedzi internautek i tym samym przedstawić kilka powodów przemawiających za tym, że kobiety nie nadają się do piastowania wysokich funkcji. Oto one.

Żadna praca nie hańbi? 7 zawodów, które Polacy uważają za najmniej prestiżowe

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-19 23:11:22

re: Kobieta-szef to potwór

Powiem ze swojego doświadczenia, pracowałam w 3 miejscach gdzie szefami były pary mąż i żona w różnym wieku i mężczyźni okazywali bardziej spokojni i wyrozumiali, jakos wszystko szlo zalatwic, a kobiety krzykliwe i strasznie czepialskie.. Wiem ze nie wszystkie takie kobiety są, ale mnie się takie trafiały..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-19 11:50:50

re: Kobieta-szef to potwór

Moim najwspanialszym szefem była kobieta. Ogarniała wszystko i wszystkich, nie dawała sobie wchodzić na głowę przy czym była wyrozumiała i można było się z nią dogadać. Poza tym oprócz biznesu dbała też o potrzeby pracowników. Jeśli chodzi o szefa-faceta, miałam tylko jednego. Kompletnie nieogarnięty, nie umiał nic zorganizować. Miał kontakt z pracownikami aż za dobry. Po pracy wspólne chlanie, a w pracy zboczone komentarze do niektórych pracownic. Wytrzymałam ten seksualny mobbing tylko 2 miesiące. Więc, drogie panie, w życiu bywa różnie. Płeć nie stanowi o człowieku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-17 20:49:06

re: Kobieta-szef to potwór

oj niestety bardzo dużo prawdy jest w tym co jest tutaj napisane...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-17 12:29:41

re: Kobieta-szef to potwór

Generalnie jest wiele prawdy w tym, co jest tu opisane, też spotkałam się z czymś podobnym. Na szczęście jest też druga strona medalu, bo zdarzają się kobiety kompetentne, wyrozumiałe (ale nie naiwne) i rozeznane w branży, które do tego potrafią umiejętnie kierować zespołem. Mam jednak wrażenie, że to raczej wyjątki, ale bardzo miłe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-17 12:04:33

re: Kobieta-szef to potwór

Też miałam kilka przypadków pracy z szefem-kobietą i... no nie powiem, coś w tym może być. Zawsze myślałam, że to może mi się trafiały takie jędze (ale nie tylko, jedna to była typowa socjopatka). Ale wiele moich znajomych mających za przełożone kobiety również się żaliło. Podobne zachowanie można było zaobserwować u żon szefów. Zwykle one słabo wykształcone, a zarządzały zespołem i były nie do zniesienia (też nie tylko moja obserwacja -przyjaciółka i chłopak mieli dokładnie to samo w różnych miejscach) Cóż, zaraz ktoś przyleci i powie , że to zazdrość i z zawiści, że same nie mamy tej posady szczekamy na biedne kobiety. Ale to naprawdę nie o to chodzi. Chyba jest coś takiego u kobiet, że gdy czują się zbyt pewnie zaczynają gardzić innymi. Może nie u wszystkich, ale chyba u większości. Można to sobie nawet porównać do czasów szkolnych. Popularne dziewczyny chyba nigdy nie były najmilsze dla swoich koleżanek ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-18 06:57:56

Bo były głupie, dlatego nie były miłe dla innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-17 08:28:54

re: Kobieta-szef to potwór

zgadzam się, przynajmniej po przypadkach, z którymi miałam styczność

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-17 08:19:56

re: Kobieta-szef to potwór

cos w tym jest prawie kazda szefowa jaka mialam byla nie zbyt normalna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1