Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

14 Grudnia 2015

Wstydzimy się mówić o problemach, jakie nas nękają, szczególnie jeśli są intymne. Warto wtedy zwrócić się o pomoc do psychologa.

wizyta u psychologa

Psychologa potocznie nazywamy „lekarzem duszy”. Samo słowo pochodzi z greki, gdzie psyche oznacza właśnie duszę. Psychologia bada mechanizmy i prawa rządzące naszą psychiką oraz zachowaniem. To nauka, która czerpie z socjologii, filozofii, biologii, antropologii. Wyróżniamy m.in. psychologię osobowości, rozwoju człowieka, ewolucyjną, poznawczą, społeczną itp.

Rola psychologów we współczesnym świecie jest nieoceniona. Amerykanie pod tym względem biją inne narodowości na głowę – w Stanach Zjednoczonych korzystanie z pomocy takiego specjalisty jest na porządku dziennym. W Polsce robimy to znacznie rzadziej, choć rola psychologów w wielu dziedzinach życia zaczyna być coraz bardziej doceniana. Psycholog może bowiem być sprawnym doradcą biznesowym czy sportowym, dlatego wiele karier budowanych jest w oparciu o takie konsultacje.

Utarło się, że do psychologa warto wybrać się wtedy, gdy codzienność staje się dla nas trudna, a normalne funkcjonowanie okazuje się wyzwaniem. Sęk w tym, że wizyty u psychologa wciąż owiane są tabu. Niektórzy z nas być może rozważają skorzystanie z pomocy takiego fachowca, ale ostatecznie się na to nie decydują. Powód? Wstyd i przekonanie, że do psychologa chodzą ludzie z zaburzeniami psychicznymi. To nieprawda. Psycholog jest po to, by korzystać z jego wiedzy.

Kiedy iść do psychologa?

To pytanie, które być może pojawi się w twojej głowie na pewnym etapie życia. Można założyć, że jeśli w ogóle zastanawiasz się nad spotkaniem z takim specjalistą, to sygnał, że konsultacja psychologiczna może być zasadna. Psycholog jest ekspertem, który pomoże, gdy zmagamy się z problemami dnia codziennego. Przedłużający się dołek psychiczny, poczucie niepokoju i przytłoczenia mogą skłonić do takiego spotkania. Generalnie przyjmuje się, że spotkania z psychologiem są zalecane, kiedy stres w naszym życiu bierze górę i nie możemy sobie z nim dać rady.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anna badena
(Ocena: 5)
2016-10-21 09:45:12

Po wypadku na terapię chodziłam do Rozwoju w Pruszczu Gdańskim i z czasem udało mi się wrócić do normalnego funkcjonowania więc nie poddawaj się. Po prostu daj sobie pomóc i wszystko będzie dobrze. Myślę, że w moim przypadku to otwartość przyspieszyła cały proces…

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-04-04 21:22:19

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

aa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 5)
2016-04-04 21:21:12

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

Ja chodziłam przez rok na psychoterapię... i bardzo mi to pomogło, nie wiem, czy sama bym uporała się z sobą, gdyby nie to... Także polecam, warto wejśc - www.psychoterapia-indywidualna.pl dowiecie się na czym to polega itd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-28 17:20:07

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

Myślę, że warto wybrać się do psychologa wtedy, kiedy czujemy, że sami po prostu nie poradzimy sobie z pewnymi sprawami w naszym życiu.... w Warszawie polecam ośrodek W relacji - www.wrelacji.pl bliska mi osoba była tam, gdy miała problemy osobiste, i po kilku sesjach psychoterapeutycznych czuła się już o wiele lepiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Grażyna
(Ocena: 5)
2016-01-10 17:23:42

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

Przede wszystkim nie należy się bać, jeśli czujemy wewnętrznie, że potrzebujemy tej pomocy. Ja potrzebowałam, bo miałam problem z poradzeniem sobie z żałobą po kimś bliskim... I pomogło. Odwiedziłam wspaniałą osobę, psychologa z poradni psycholog-ms.pl/poradnia/ i z jej pomocą stanęłam na nogi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-19 19:02:33

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 66314trzy828

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Galgan
(Ocena: 5)
2015-12-16 09:23:07

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

chyba jednak chodzi o psychoterapeutę ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kobietka
(Ocena: 5)
2015-12-14 15:15:10

re: Kiedy rozważyć wizytę u psychologa?

No ja się ostatnio dość głęboko zastanawiam nad tym żeby iść do psychologa. Moim problemem jest mój okropny charakter :) jest tu też ktoś taki? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-14 17:38:52

witam w klubie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1