Jak się dogadać z jędzą?

26 Lipca 2010

Szef, złośliwa koleżanka, teściowa – choć wolałabyś tego uniknąć, jesteś skazana na przebywanie w ich towarzystwie. Sprawdź, jak rozmawiać z ludźmi, którzy kipią jadem.

Jak się dogadać z jędzą?

Wbrew pozorom umiejętne prowadzenie dialogu (a tym bardziej polilogu) jest prawdziwą sztuką. Często, aby rozmowa była satysfakcjonująca, trzeba wykazać się ponadprzeciętnymi zdolnościami komunikacyjnymi. A już na wyżyny musi się wspiąć ten, który porozumiewa się ze złośliwymi osobami.

Niestety, wszyscy jesteśmy skazani na towarzystwo irytującego szefa, kapryśnej siostry, przemądrzałej teściowej czy wrednych koleżanek (sprawdź pięć najgorszych typów!). Mamy jednak dobrą wiadomość: są sztuczki, dzięki którym bez problemu dogadasz się nawet z największymi jędzami. Wystarczy znać odpowiednią strategię, a obędzie się bez czarów.

Sztuczka nr 1. Grzeczność i uprzejmość

Diagnoza: Na pewno to znasz – prosisz koleżankę o pożyczenie ci notatek na bardzo ważny egzamin. I spotykasz się z odmową oraz drwiącym uśmiechem „życzliwej” ci koleżanki. Apelujemy - nie wdawaj się w konflikt! Pamiętaj, że jędza ma przy sobie całą drużynę podobnych sobie osób, nie warto zatem zadzierać z tyloma osobami na raz.

Strategia: Zamiast powiedzieć coś, co pójdzie jej w pięty, bądź grzeczna. To znaczy, że zamiast mówić „spadaj, sknero”, powiedz „szkoda, bo teraz mogę mieć kłopoty na egzaminie. Będę musiała sobie jakoś poradzić”. Bądź pewna, że twoja odpowiedź będzie dla jędzy ogromnym zaskoczeniem. Ogromnym do tego stopnia, że na pewno zmiękną jej kolana – jeśli nie teraz, to następnym razem. I zauważ, że dzięki temu zostawisz sobie furtkę na przyszłość, gdy znowu będziesz potrzebowała czyjejś pomocy, czyli np. jędzy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 23:00:22

nie będę lazła takiej kobiecie w tyłek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 14:57:34

ja w hotelu mam na pieńku z zastępcą kierowniczki i pania sprzątająca;p horror.. Ale najczęściej tylko grzecznie przytakuję... Ale tez wtrącam swoje 3grosze:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 11:19:38

Co za idiotyczny artykuł ! Zastanowcie sie co piszecie wchodzic w tylek jakims jedza? Sama mam taka jedna w towarzystwie niestety i najlepsza metada ( dzialajaca na ta jednostke :) jest olewanie , i bycie pewna siebie ! Takie niby jedze to zazwyczaj zazdrosne cnotki niewydymki ktore rzna wielkie damy. A jak sie im pokaze ze ma sie je gdzies i poprostu dobrze sie czlowiek bawi i jest zadowolony z zycie to wtedy ten ich jad je zalewa a predzej czy pozniej same przyleca zeby sie przypucowac !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 22:07:07

o tym samym pomyslalam jak czytalam ten artykul. Nikomu nie lubie wchodzic w tylek a tym bardziej jakims jedzom!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 08:59:20

www.przepis-kulinarny.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-28 21:37:04

czyli inaczej PODLIZYWAC SIĘ :) co za bezsens...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-28 20:03:17

totalna ściema! co to jest? kolejne wychowywanie w stylu prl-u : "nie wychylaj się"?! podlizywanie się nie prowadzi do niczego wyśmienitego. jesli chodzi o szefa to raczej trzeba byc po prostu uwaznym i ostroznym. teściowa, no cóż... pokaż że jesteś wartościową osobą, tym bardziej pokaż że jesteś sobą własnie a nie ze jej sie podlizujesz, i to jeszcze specjalnie. a koleżanki... no akurat na to z kim sie spotykamy i jakimi sie ludzmi otaczamy sami mamy wplyw. wiec kolezanki ..jesli nam nie pasują, to zerwac kontakt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-28 14:29:25

Odpowiedz na pytania: a) czy róż jest kiczowaty? b) czy w różu pokazują się tylko blachary? c) czy chcesz wydobyć z siebie kobiecość, dziewczęcość i wiele innych? d) czy umiesz świetnie podkreślać atuty figury? oczywiście - tego możesz się dowiedzieć! www.pink-twice.blog.onet.pl blog o ogromnej statystyce wejść, wejdź i ty!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-27 14:05:14

EKSPERTKI.BLOG.PL ZADAJ NAM PYTANIE. MIŁOŚĆ, URODA, SEX, MODA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-27 14:04:38

ekspertki.blog.pl ZADAJ NAM PYTANIE : miłość, uroda, seks, moda ekspertki.blog.pl ZADAJ NAM PYTANIE : miłość, uroda, seks, moda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-27 11:10:39

o nie, na pewno nie będę sypać jej komplementami i prosić o rade, i tak pozjadała już wszystkie rozumy, twierdzi ,że to nie jej wina ,że jest taka ładna ?! (jest paskudna) wszystko wie najlepiej, wszędzie wtrąca swoje trzy grosze, gęba się jej nie zamyka nawet kiedy nikt jej nie słucha, zamiast płaszczyć się przed nią, mam zamiar uświadomić ją troszkę i zesłać na ziemię, trochę krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ja jej pokaże kto tu rządki, po swojemu hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz