Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

05 Grudnia 2014

Sprawdź, kim jest dla ciebie twoja najlepsza koleżanka.

przyjaciółki

W młodym wieku chętnie nawiązujemy nowe znajomości. Często bywa tak, że już po kilku tygodniach nazywamy koleżankę swoją najlepszą przyjaciółką. Owszem, zdarza się, że osoba, z którą błyskawicznie nawiązujemy porozumienie, zostaje w kręgu naszych najbliższych znajomych na długie lata. Najczęściej jednak te pozornie wielkie przyjaźnie kończą się z hukiem po pierwszej kłótni, przez rozłąkę itp.

Jedno nie ulega wątpliwości: przyjaźń jest ważna. A ludzie – jak wynika z badań – którzy mają oddanych przyjaciół, lepiej sobie radzą w życiu. Przyjaźń jest dla nas ważniejsza od pieniędzy. Tym bardziej więc rozczarowania na tym polu są bolesne. Nikt nie chce się sparzyć, szczególnie jeśli traktuje swoją najlepszą przyjaciółkę jak siostrę.

„W liceum miałam bardzo bliską koleżankę, spędzałyśmy ze sobą każdą wolną chwilę. Jednak po maturze nasze drogi się rozeszły, bo wyjechałyśmy na studia do różnych miast. Byłam przekonana, że mimo to utrzymamy ze sobą kontakt, ale pomyliłam się. Ona zupełnie się ode mnie odcięła – weszła w nowe towarzystwo, nie wracała do naszego rodzinnego miasta. W ten oto sposób kilkuletnia znajomość rozpadła się w trzy miesiące” – opowiada Magda.

Warto więc być ostrożnym w nazywaniu koleżanek przyjaciółkami. A jak sprawdzić, co naprawdę was łączy?

Tylko koleżanka, jeśli…

Znacie się bardzo krótko

Może ci się wydawać, że czas nie ma znaczenia, bo jeśli wytworzyła się między wami szczególna więź, to wasz staż się nie liczy. Prawda jest jednak taka, że ma to znaczenie. To tak jak z miłością – po tygodniu znajomości może ci się wydawać, że spotkałaś swoją drugą połówkę, ale nie myl miłości z pożądaniem. Dopiero gdy emocje opadną, a wy sprawdzicie się w różnych sytuacjach, będzie można stwierdzić, co tak naprawdę was łączy. Podobnie jest z przyjaźnią. Świetnie się ze sobą bawicie? Znakomicie. Ale na zawiązanie przyjaźni potrzeba czasu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-30 19:50:21

re: Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

Ja (miałam) trzy koleżanki, któte uważałam za przyjaciółki. Jedna z nich ostatnio zabrała mi telefon i starała się włamać, a jak wrzasnęłam (bo jak mówiłam to nic to nie dawało) to ta druga powiedziała że jestem żałosna... Chyba stanę się Introwetykiem (nwm jak to się pisze)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 09:48:28

re: Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

Moja byla przyjaciolka I ja znamy sie od 4. roku zycia, ja mialam 4 ona 2 lata, w wozku ja wozilam haha, teraz mam 22 wyprowadzilam sie za granice. Mowilam wszystko tylko nie zerwanie przyjazni, musimy miec kontakt.. staralam sie, ale to oba ma wyj***ne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 14:08:58

Tak to bywa. Ja mialam podobnie mimo ze poznalysmy sie na studiach, spedzilysmy razem 5 lat w mieszkaniu i gdzy tylko ona znalazlam chlopaka to przestala miec czas dla innych a teraz wyprowadzila sie do innego miasta i pisze do mnie tylko jak czegos potrzebuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 14:17:01

A moja się na mnie fochnęła na amen, gdy jej zdaniem dostałam się na lepsze studia niż ona i chciałam zamieszkać na stancji z kimś obcym , a nie z nią. Słyszałam wiele opowieści o tym, że najgorzej jest mieszkać ze znajomymi, bo rodza się konflikty, więc wolałam nie ryzykować. Zresztą ja jej nigdy nie obiecywałam wspólnego mieszkania na studiach, to ona sobie coś ubzdurała jeszcze w liceum, że na studiach zamieszkamy razem. I teraz ledwo "czesc" sobie mówimy na ulicy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
E.l.
(Ocena: 5)
2014-12-05 08:24:20

re: Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

Czy ja jestem dziwna? Proszę, bez złośliwości powiedzcie co o tym sądzicie: ja mam znajome, koleżanki ale przyjaciółek nie. Nikomu się nie zwierzam, jestem introwertykiem. Jasne, że chętnie wielu osobom pomagam, nie jestem baardzo zamknięta na ludzi. Ale z nikim (spoza rodziny) nie mam bliskich więzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2014-12-05 08:49:55

mam identycznie, mam jedną dobrą koleżankę, której moge powiedzieć wszystko i mam od niej pełne wsparcie i akceptacje i mi to wystarczy. Mam silną więź z mężem i siostrą i wsio :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 10:13:36

Może ktoś cię oszukał. Mnie wiele razy i mam tylko jedną dobrą koleżankę i to niedawno poznaną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 12:19:43

Ja mam kilka koleżanek, ale takich, z którymi moge gdzies wyjść na imprezy, pogadac o codziennych sprawach. Moja jedyną przyjaciółka jest moja Mama :) Ktoś mi kiedyś powiedział, że przyjaźń między dziewczynami nie istnieje, bo prędzej czy później zacznie się zazdrość i konflikty... W moim przypadku się sprawdziło. Przez 7 lat mialam "przyjaciółkę", która obrabiała mi d... za plecami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-05 18:01:23

Też jestem introwertyczką, ale taką emocjonalną (enneagram 4w5 :P) - mam przyjaciołki i przyjacił. Nie tłumię w sobie tego co mnie boli, mam długi jęzor. Pozornie jestem zamknięta w sobie, ale ci którzy mnie znają bliżej wiedzą że to tylko pozory.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-06 18:27:12

A ja nie mam nikogo..jeszcze takiego samotnika jak ja nie widziałyście!!!.Nie mam szczęścia do ludzi...jedynie utrzymuję smsowa "znajomość"z koleżanką z liceum.z którą widziałam się 1,5 roku temu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-10 15:31:25

nie, nie jesteś dziwna. wiele osób tak ma. im to po prostu wystarcza, gorzej jednak, jeśli tb to nie wystarcza, wtedy raczej powinnaś coś z tym zrobić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz