Gdy między dorosłym rodzeństwem pojawia się zazdrość…

31 Sierpnia 2016

„Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” – głosi popularne porzekadło. I trudno nie przyznać mu racji, zwłaszcza gdy przyjrzymy się toksycznym relacjom między wielu dorosłymi siostrami czy braćmi.

zazdrość w rodzinie

Czasem zazdrość między dorosłym rodzeństwem może prowadzić do dramatycznych konsekwencji, o czym przekonaliśmy się dwa lata temu, gdy w mediach pojawiły się informacje o śmierci Nancy Motes, przyrodniej siostry hollywoodzkiej gwiazdy Julii Roberts. Zwłoki kobiety policjanci z Los Angeles odnaleźli w jednym z tamtejszych mieszkań. Przyczyną zgonu 37-latki okazała się zabójcza mieszanka leków i narkotyków.

Motes zostawiła list pożegnalny, w którym rzekomo oskarżyła sławną siostrę o wywołanie depresji. Przyczyniły się do niej ciągłe porównania niezbyt urodziwej Nancy do pięknej Julii. Kobieta postanowiła targnąć się na życie, by zniszczyć karierę gwiazdy. „Mówimy o ludziach, którym władzę bardzo łatwo odebrać, jeśli powie się o nich coś okrutnego” – stwierdził Conner Dilbeck, brat narzeczonego Motes, Johna.  Niektóre źródła doniosły, że aktorka przez lata namawiała siostrę na odwyk. Bezskutecznie.

Zazdrość pojawia się również w słynnej rodzinie Knowles. Solange od dawna próbuje dorównać starszej siostrze Beyonce, jednej z największych gwiazd współczesnej muzyki, której płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy, a każdy z nowych singli od razu trafia na szczyty list przebojów. Koncerny płacą piosenkarce ogromne kwoty za udział w reklamie, natomiast Barack Obama zaprasza ją do odśpiewanie hymnu podczas inauguracji prezydenta.

Solange ciężko znosi sukcesy Beyonce. Podobno zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Niedawno demonstracyjnie „oczyściła” swój profil na portalu społecznościowym ze wszystkich zdjęć sławnej siostry. „Usuwa ją ze swojego życia” – wyjaśnił informator magazynu „Star”.

Konflikty między dorosłym rodzeństwem nie dotyczą oczywiście tylko świata show-biznesu. „Od roku nie zamieniłam z siostrą nawet jednego słowa. Pokłóciłyśmy się podczas świątecznego spotkania u rodziców i od tego czasu żadna z nas nawet nie podjęła próby zażegnania konfliktu” – opisuje 28-letnia Magda, która uważa, że od wczesnego dzieciństwa była traktowana przez mamę i tatę gorzej niż dwa lata młodsza siostra Patrycja.

Co mówi o Tobie liczba rodzeństwa?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 2)
2016-08-31 11:45:28

Mam starszą siostrę, która jest taką ciapą życiową, takie ciepłe kluchy. Nie mieszka z nami (ja studiuję dziennie i mieszkam w domu, ona się wyniosła na studia 100 km), ale codziennie dzwoni do mamy, babci, ojca, żali się, trzeba się nad nią roztkliwiać (np. nie dostała pracy. nie wystarczy powiedzieć "przykro mi, nastęonym razem się uda" tylko trzeba mówić "ojejku, no nie wiedzą co stracili, oczywiście że się nadajesz do tej pracy, jesteś taka mądra zdolna, zobaczysz karma ich dopadnie, powinni cię zatrudnić a nie jakieś lale bez studiów"). Dzwoni np. jak się gotuje ryż (mieszka poza domem 7 lat, ogólnie ma 27), bierze od mamy kasę (mimo stałej pracy). Zawsze może liczyć na ich wsparcie, mama bierze urlop i do niej jeździ jak jest chora, rejestruje ją telefonicznie do lekarzy (mama dzwoni z mojego miasta do jej przychodni w jej mieście i ją rejestruje). Jak przyjeżdża do domu (średnio raz na miesiąc) to robi się jej wszystkie ulubione dania i wszyscy nad nią skaczą, nawet łóżka po sobie nie sprzątnie ani śniadania nie zrobi bo czeka aż jej pod nos podstawią. A ja - no cóż, pracuję, studiuję, dokładam się do rachunków, radzę sobie sama, jedyne wsparcie to mój pokój w rodzinnym domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 11:35:17

U nas zazdrość jest na porządku dziennym. Moja starsza siostra ciągle mi czegoś zazdrości, chociaż rodzice nigdy nie faworyzowali żadnej z nas. Jej zazdrość objawia się albo wyśmiewaniem mnie, albo agresją. Skończyłam studia - wyśmiała, mam fajną pasję - agresja, mam porządnego i dobrego mężczyznę - agresja, dostałam pracę zagranicą, z dobrą płacą i zgodną z moim wykształceniem - oczywiście wyśmiała. Po mnie to totalnie spływa, bo osoba bez wykształcenia, bez pasji, po rozwodzie i praktycznie bez środków do życia nie jest dla mnie życiowym autorytetem. Wiele razy chciałam poprawić jej humor, pomóc z pracą, ale w zamian zostałam obgadana po wszystkich znajomych i rodzinie, że nie znam się na życiu i mam jej nie doradzać. Przykre to jest, bo do niedawna miałyśmy bardzo dobre relacje, a teraz psuje nie tylko swoje relacje z innymi, ale próbuje też zniszczyć moje ze wspólnymi znajomymi i z rodzicami też.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 04:52:46

W KOŃCU!!!! OTWARTO NOWY PORTAL WWW.INSTAPLOTA.PL !!!! KONIECZNIE SPRAWDZAJCIE! WSZYSTKIE PLOTKI Z INSTAGRAMU TAM SĄ!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1