Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

20 Września 2014

Nie czekaj na jutro. Zacznij spełniać marzenia od zaraz, już, natychmiast.

balony

Która z nas nie ma marzeń? Na pewno jest coś, na czym ci zależy, co chciałabyś zrobić, osiągnąć, zobaczyć… Marzenia są potrzebne, bo motywują nas do pracy i wysiłku. Są naszym motorem napędowym. I choć możesz w to nie wierzyć, w większości przypadków ich realizacja zależy od nas. Marzenia naprawdę się spełniają – pod warunkiem że nie odpuszczasz. Oto powody, dla których nie warto odkładać ich realizacji na później.

„Jutro” może nie nadejść

„Ależ bym chciała polecieć do Nowego Jorku”… „Marzę, by zostać piosenkarką”… „Chciałabym mieć lepszą pracę”. To prawda, że jedne marzenia są łatwiejsze w realizacji, a inne trudniejsze. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że oprócz odrobiny szczęścia albo czegoś, co można nazwać przeznaczeniem lub bożym palcem, realizacja marzenia zależy w zasadzie wyłącznie od ciebie? Odkładanie planów na jutro sprawia, że realizacja wciąż się oddala. A żeby marzenie się spełniło, działać musisz już dzisiaj.

Nie masz czasu do stracenia

Już wiesz, że odkładanie realizacji planów na później prowadzi donikąd. Sprawia, że marzenia rzeczywiście pozostają w sferze marzeń – stają się nierealne, bo przecież w życiu nic nie dzieje się samo. Teraz zastanów się, czy masz czas do stracenia. Nie, prawda? W realizacji marzeń liczy się każda minuta, każdy dzień. Marzenie raczej nie spełni się z dnia na dzień.

Jak w tym dowcipie:

Icek modli się do Boga: – Boże, spraw, żebym wygrał w totolotka.

Mija czas i nic. W końcu zniecierpliwiony narzeka: – Boże, modlę się już tyle czasu, staram się, a ty nic!

Na to odzywa się głos z nieba: – Icek, ty daj mi szansę, ty kup los!

To prostsze niż ci się wydaje

Czy znane osoby, które czegoś dokonały, osiągnęłyby to, gdyby siedziały z założonymi rękami, licząc na cud? Oczywiście, że nie. Jasna sprawa, że odrobina szczęścia w życiu nie zaszkodzi – ale szczęściu trzeba dopomóc. Żeby zrealizować marzenie, czasem potrzeba lat. Ale kiedyś trzeba zacząć. Załóżmy, że marzy ci się kariera wokalistki. Tak, to prawda, że w tej branży bardzo trudno się przebić. Ale każda gwiazda zaczynała od zera, czyli z tego samego pułapu co ty.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-07 14:14:18

re: Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

Byłam w trudnej sytuacji finansowej, z pomoca przyszła mi strona energiaduchowa.pl z której zamówiłam rytuał przyciągnięcia pieniędzy. W ciagu kilku tygodni moja sytuacja polepszyła się na tyle, że obecnie jestem w stanie sama się utrzymać i opłacić mieszkanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Intro
(Ocena: 3)
2014-09-20 22:53:57

re: Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

Hm, jasne... Powiedzcie, w jaki sposób zyskać sympatię nauczycielki i może jakąś bliższą znajomość? Jestem osobą nieśmiałą i niepewną siebie. O czym rozmawiać, jak? Help...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karolina
(Ocena: 5)
2014-09-20 19:40:27

re: Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

obejrzyjcie sobie na YT "the secret"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kama
(Ocena: 5)
2014-09-20 17:40:26

re: Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

Ja bym chciała się zapisać na aranżację wnętrz do jakiejś szkoły. Uwielbiam stare meble, uwielbiam wymyślać jakieś ciekawe dodatki do siebie do domu. Takie mam małe marzenie, zeby dla swojego zadowolenia skończyć jakąś szkołe o tym kierunku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pralka
(Ocena: 5)
2014-09-20 09:32:03

re: Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

hahaah jaki wiele wnoszący artykuł. Chcesz mieć fajną pracę - zacznij się za taką rozglądać. Nie wpadłabym na to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-22 10:37:47

Ludzie są różni - niektórzy nigdy by na to nie wpadli licząc, że pracodawca sam zapuka do ich drzwi bo są tacy "super" ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1