Dlaczego lubimy krytykować?

17 Listopada 2015

Chętnie wytkniemy koleżance, że przytyła czy źle się ubrała niż ją pochwalimy. Ulubione powiedzonko Polaka? „Stara bida”. Dlaczego tak łatwo nam krytykować?

krytyka

„Polacy krytyką system opieki zdrowotnej”; „Polacy krytykują ZUS”; „Polacy krytykują pracę Sejmu”; „Polacy doceniają i jednocześnie krytykują przedsiębiorców”; „Polacy krytykują rządzących” – oto czołówki portali informacyjnych. Słowo „krytyka” w polskich mediach odmieniane jest przez wszystkie przypadki, znacznie rzadziej pisze się natomiast o tym, co chwalą Polacy. O tym, że często i chętnie krytykujemy, świadczy zjawisko zwane „hejtowaniem”.

Praktycznie nie ma znanej osoby, która nie spotkałaby się z krytyką. Z hejtem zetknęły się nawet gwiazdy powszechnie lubiane. Jak Ewa Farna, która w rozmowie z „Newsweekiem” wyznała: „Krytycy pisali, że moja publika to są dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat, a ja jestem produktem sezonowym i po roku nikt nie będzie o mnie słyszał. Pewnie, że bolało. Przecież miałam 12 lat i tak naprawdę znałam tylko kolegów ze szkoły w Cieszynie. A tu nagle w całych Czechach ludzie zaczęli komentować moje piosenki, moje zachowanie. Zauważałam oczywiście same negatywne komentarze. Byłam na to kompletnie nieprzygotowana. Nie zdawałam sobie sprawy, że każdy może o mnie napisać, co mu się żywnie podoba. Wpadłam w jakąś nerwicę. W szkole pióro mi się trzęsło, nie mogłam się skupić. Nawet wylądowałam w szpitalu. Rodzice zakazali mi koncertowania. Niemiły czas. Tata zrobił najmądrzejszą rzecz. Powiedział: Nie czytaj tego i wyłączył mi internet. Dopiero po dwóch latach byłam gotowa, by się konfrontować z tym, co ludzie o mnie wypisują”.

To było w 2011 roku i Ewa udowodniła, że nie jest artystką sezonową. Większość znanych osób, nawet tych z imponującymi dokonaniami, musi jednak na każdym kroku zmagać się z krytyką. Anja Rubik, choć w modelingu osiągnęła wyżyny i jest znana na całym świecie, w Polsce ciągle jest krytykowana za zbyt szczupłą sylwetkę, charakterystyczne rysy twarzy czy wadę wymowy. Utalentowana piosenkarka Adele bywa przez Polaków złośliwie nazywa „Mortadelą”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-21 16:21:10

re: Dlaczego lubimy krytykować?

Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-17 07:52:18

re: Dlaczego lubimy krytykować?

Ja jakos zawsze chwalę kazdy pozytywny szczegol w wygladzie kolezanek / znajomych, bo sama jestem wzglednie z siebie zadowolona. Chwalę te mniej pewne siebie i te bardziej tez, a co ! Komplementy nic nie kosztują, a sprawiaja komus radosc, to czemu by ich tak malo uzywac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-17 01:42:32

re: Dlaczego lubimy krytykować?

moj byly caly czas wszystko krytykowal. Byl/ jest strasznym malkontentem i maruda. Wszystko jest zle i wszyscy sa beznadziejni. Byl okrutnie zgorzknialym facetem. Strasznie mi to w nim przeszkadzalo dlatego jest juz ex ale zauwazylam ze ja sie zmienilam na niekorzysc przy nim, teraz musze nadganiac to co stracilam w tym zwiazku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-17 10:11:33

mój były też się tak zachowywał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1