Dlaczego kobiety nie słuchają?

09 Listopada 2014

Wydaje ci, że to mężczyźni nie potrafią słuchać? Uważaj – również my mamy z tym problem.

kobiety

Mężczyźni mają problem ze słuchaniem – pod tym zdaniem mogłoby się podpisać większość kobiet. O tym, dlatego tak jest, powstało wiele poradników. Mówi się, że mężczyźni nie słuchają, bo mają inną budowę mózgu, problem z podzielnością uwagi itp. A co z kobietami? Czy nie mamy sobie nic do zarzucenia? Otóż zdarza się, że same nie umiemy słuchać. Dlaczego?

Słyszysz to samo kolejny raz

Gdy mężczyzna coś przeskrobie, a ty przyłapiesz go na kłamstwie, rzuca ci pierwsze lepsze wyjaśnienie, jakie przyjdzie mu do głowy. A jeśli połkniesz przynętę, dla faceta to woda na młyn. I z dużym prawdopodobieństwem kolejny raz wytłumaczy się w taki sam sposób. Kiedy jednak kobieta po raz dwudziesty słyszy tę samą bajkę, nie tylko przestaje w nią wierzyć, ale wręcz wyłącza się na to, co on ma do powiedzenia.

On stał się agresywny

Kobiety przestają słuchać partnera, gdy ten zaczyna przejawiać różne formy agresji – krzyczy, oskarża, a nawet przechodzi do rękoczynów. Agresja powoduje, że wycofujesz się, przechodzisz do defensywy, dbasz wyłącznie o swoje bezpieczeństwo. A jeśli mężczyzna rani cię słowami, twoje zamknięcie się na jego monolog jest tym bardziej zrozumiałe.

Nie kochasz go

Czy wiesz, że kobieta, która nie słucha swojego partnera, z dużym prawdopodobieństwem nie darzy go uczuciem? Opowiada o tym Monika. „Gdy byłam z moim eks, a nasz związek się psuł i sypał, właściwie w ogóle nie słuchałam tego, co do mnie mówił. Opowiadał o tym, jak spędził dzień, co ma w planach i co go martwi, a ja zamykałam się na jego słowa, w ogóle do mnie nie docierały. On mi to ciągle zarzucał, ale ja oczywiście się broniłam. W końcu zdałam sobie jednak sprawę, że miał rację”. Kobieta, która kocha partnera, zawsze go wysłucha.

On nie słucha ciebie

Mężczyźni często odcinają się od tego, co mamy im do powiedzenia. Gdy zdarzy się to raz, w porządku. Jeśli jednak jest to stała sytuacja – wciąż odnosisz wrażenie, że jego nie interesuje to, co masz mu do powiedzenia – w końcu sama przestajesz go słuchać. Czasem robisz to celowo, a czasem to silniejsze od ciebie. Uważaj jednak, bo jeśli oboje zamknięcie się na swoje słowa, może to zniszczyć wasz związek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz