Dlaczego blondynki są `głupie`?

02 Lipca 2012

Z jakiego powodu mówi się o głupiej blondynce, a nie brunetce albo szatynce? Czy faktycznie chodzi tylko o kolor włosów?

Blondynka

Wchodzi blondynka do apteki i pyta: Czy jest test ciążowy? Ekspedientka: Tak. Blondynka: A trudny? Tego typu dowcipów są setki, jeśli nie tysiące. I wszystkie mają obnażyć jakoby zerową inteligencję kobiet o jasnych włosach. Dzisiaj blondynki uznaje się za niezbyt mądre i bystre, próżne i naiwne. Żartuje się z nich na potęgę; blondynki stały się bowiem takim samym stereotypem jak „baba za kierownicą”. Tylko czym właściwie sobie na to zasłużyły?

Jasnowłosa z najwyższą średnią

Blondynka to nie tylko określenie koloru włosów, ale też stanu umysłu. I to o takich osobach są kawały. Jasność włosów i jasność umysłu nie mają ze sobą nic wspólnego – przekonuje jedna z internautek. Istnieją wyjątki, ale znikąd się to nie wzięło. Jasne, że blondynki są głupie, tak samo jak głupie są brunetki czy szatynki. Jednak blondynki potrafią być bardzo specyficzne. Bujdą jest natomiast przekonanie, że blondynki mają większe powodzenie u facetów – dodaje Monika. To tylko stereotyp. Jestem blondynką i mam najwyższą średnią w klasie – grzmi Patrycja. Zależy od osoby. Ale nie oceniam ludzi po kolorze włosów. Czasami to stwierdzenie się potwierdza, ale zależy w jakich przypadkach. Znam wiele blondynek, które są bardzo mądre – przekonuje internautka Madzia. Jak to właściwie jest z blondynkami?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (179)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ahaha
(Ocena: 5)
2016-06-20 14:02:12

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Serio myślicie że na takim portalu przeczytacie coś mądrego? xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dlaczemu
(Ocena: 5)
2016-06-20 13:59:09

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Głupi jest ten kto uważa że kolor włosów czy skóry ma jakiekolwiek powiązanie z mózgiem i ilorazem inteligencji lol. Poza tym podobno blondynki maja o 5 punktów IQ więcej od reszty więc o hu. tu chodzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 3)
2016-12-16 05:02:37

gupek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-05-26 20:26:35

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Osoby które spostrzegają blondynki jako osoby z mniejszą inteligencją są poprostu nie dorowinięte umysłowo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nieblondyn
(Ocena: 5)
2015-12-04 13:17:01

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Z własnych obserwacji niestety muszę potwierdzić ten stereotyp. Wiem, że to straszne, bo te nieliczne blondynki o bystrym umyśle obrywają rykoszetem, ale - TAK - blondynki generalnie SĄ głupie. W ostatnim czasie przekonałem się o tym parokrotnie - głupoty, które robią i wygadują znane mi kobiety o blond włosach po prostu jeżą włosy na głowie. Żadnej refleksji, chwili zastanowienia - rąbią nieomal na bezdechu to, co myślą, a co myślą to niestety widać po tym, co robią i mówią. :/ Zaraz pewnie dostanę całą litanię - jakim to jestem męskim szowinistą itp. Trudno, zdania nie zmienię, bo nie opieram go na stereotypach, odczuciach, opiniach tylko na faktach, których doświadczyłem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Prawdziwa_Blondynka
(Ocena: 5)
2014-11-11 00:03:56

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Nie każda dziewczyna o blond wlosach i niebieskich oczach jest glupia. Brunetki i szatynki zazdroszcza blondynka. :) Sa tez na maksa glupie brunetki i szatynki. Ale czemu z nich sie nie smieja?! Hmmm?! Brunetki i szatynki sa glupie bo obrażaja blondynki. To znaczy ze sa dziecinne. ;) Nie wiem czego zazdroscic blondynce, nie kazda z nich jest glupia. Glupi jest ten. Co je obraza. I nie toleruje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Blondynka
(Ocena: 1)
2014-11-02 13:52:42

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Osoby które spostrzegają blondynki jako osoby z mniejszą inteligencją są poprostu nie dorowinięte umysłowo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Naturalna blondynka
(Ocena: 5)
2013-06-20 14:08:48

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

*W ostatnim zdaniu tych "mądrych". Słowo "mądrych" oczywiście powinno być w cudzysłowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Naturalna blondynka.
(Ocena: 5)
2013-06-20 14:05:14

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Mam naturalne, jasne blond włosy, właśnie kończę gimnazjum, jestem więc młoda, a i już wiele kilka razy spotkałam się z opinią, że jestem głupią blondynką. Dlaczego? Być może dlatego, że wcześniej często się wygłupiałam, a czasem strzelam gafy (chyba jak wielu z nas!). Nie mam zamiaru przekonywać innych, że jestem mądra, ale chciałabym zmusić was do głębszych przemyśleń na temat tego stereotypu. mam świadectwo z czerwonym paskiem, mam swoja pasję, bo wiem, że to w życiu jest bardzo ważne, swoje ambitne cele i wyznaje swoje wartości, nie puszczam się. Wydaje mi się, że to właśnie świadczy o inteligencji człowieka, nie kolor włosów. Aczkolwiek moją głupotą było to, że niepotrzebnie przez całe gimnazjum przejmowałam się tym stereotypem. Zaczęło sie od tego, że gdy wygłupiałam się przy chłopaku w którym wtedy wydawało mi się byłam bardzo zakochana nazwał mnie pustą, głupią blondynką, potem kolejny tak stwierdził, a że jestem dosyć wrażliwa przejęłam się tym. Postanowiłam robić wszystko, żeby nikt tak więcej nie pomyslał i może nawet sama uwierzyłam w brak własnej inteligencji. Ale to właśnie było moją głupotą. Straciłam swój humor i przestałam patrzeć na świat z przymrużeniem oka. Cały czas myslę o tym, żeby nie wyjść przy ludziach na głupią blondynkę. Zastanówcie się czasem drodzy znawcy od ludzkiej inteligencji czy kogos nie urazicie. Bo dla większości pozostaje to stereotyp, ale niektórzy sami w to wierzą. Tyle, dziekuję za uwage i pozdrawiam tych mądrych, którzy wierzą, że kolor włosów czy sposób postrzegania świata i posiadanie dystansu do siebie (co często jest mylone z brakiem inteligencji) świadczy o ludzkiej mądrości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
sadbrunett
(Ocena: 5)
2013-04-30 18:29:58

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Ja jestem nieszczęśliwa byciem brunetką... Dużo bym dała żeby się urodzić blondynką lub już w najgorszym wypadku szatynką, ale niestety... Mama szatynka ( jasna ), tata blondyn a ja czarna..Na szczęście karnacje mam jasną i oczy, ( ps. jestem 100% ich córką ) Ja znam wiele blondynek, z tego wszystkie moje najlepsze przyjaciółki to blondynki. Uwielbiam je, zrobiłabym wiele dla nich, bo mam już 17 lat i od podstawówki się z nimi koleguję ( nic się od tamtego czasu nie zmieniło) Zgadzam się, że blondynki najlepsze, ponieważ nie znam żadnej upie....wej, a brunetek trochę się uzbierało. Dokładnie mam 4 przyjaciółki, 2 z nich mają najwyższą średnią w klasie ( nie chodzi mi o jedną klase czyli A lub B lub C tylko całkowicie o jeden rocznik). Robiły sobie darmowy test IQ ( dla dorosłych podkreślam i wyszło im mniej-więcej 135 lub wyżej ( nieźle nie? ;-D). Kończąc; Uważam, że te stereotypy są nic nie warte tylko cieszą zazdrosne brunetki ( do których ja nie należę, gdyż nie oceniam po kolorze włosów, tylko po czynach. Dziękuję za uwagę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dla kontrastu - szatynka ;p
(Ocena: 5)
2013-04-21 00:52:44

re: Dlaczego blondynki są `głupie`?

Chyba nie znam ani jednej blondynki, która byłaby normalna. Ich "głupota" nie wynika ze stereotypu, że blondynka to musi być głupia, lecz z tego, że zanadto się ponoszą i podniecają tym, że mają jasne włosy. Na siłę chcą zwrócić na siebie uwagę. Myślą, że są niezwykłe i najpiękniejsze na świecie. Większość blondynek sama chce żeby je uważano za wyjątkowe, więc mają co chciały! Swoją wyjątkowością "nawet" zaciekawiły kawalarzy :) Każda dziewczyna/kobieta, która jest zafascynowana swoim kolorem włosów jest próżna. A jako, że większość blondynek jest dumna z tego, że nimi jest (tak jakby miały z czego być dumne) to też większość jest pusta i zachowuje się durnie. Gdyby blondynki nie zwracały tak na siebie uwagi i nie dawałyby do zrozumienia, że uważają siebie za lepsze to jestem przekonana, że nie istniałby stereotyp, że są głupie. Takie jest moje zdanie na ten temat. Myślę, że odpowiedziałam na pytanie ;) [ps. jak słyszę, że blondynka mówi o sobie "blondi" to nie wiem jak wam, ale mi robi się niedobrze ;/]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-01-29 01:47:29

To naprawdę żałosne...Jak rozgoryczonym trzeba być,żeby uważać,że blondynki:"anadto się ponoszą i podniecają tym, że mają jasne włosy. Na siłę chcą zwrócić na siebie uwagę. Myślą, że są niezwykłe i najpiękniejsze na świecie. Większość blondynek sama chce żeby je uważano za wyjątkowe" Najgłupsza rzecz jaką kiedykolwiek przeczytałam.W dodatku przesycona nienawiścią ;) Takie próbowanie zrobić na siłę z każdej blondynki pustą lalkę.A czy brunetki ,szatynki,rude nie zdarza się,że zachowują się tak samo,że są w siebie zapatrzone i uważają się za centrum wszechświata ?Co ma w ogóle do tego kolor włosów ? "większość blondynek jest dumna z tego, że nimi jest (tak jakby miały z czego być dumne)" -serio..? A może po prostu uważają się za piekne kobiety i kolor włosów nie ma tu nic do rzeczy ? Dodajmy,że wiekszość "blondynek" to blondynki FARBOWANE.Nie rozumiem tego fenomenu : "nie-blondynki" żartują zawistnie z pogardą z blondynek,a same na platynę się farbują. Skąd w ogóle wziął się u Ciebie taki pogląd,że blondynki uważają się za lepsze i dają to do zrozumienia ..?Albo masz jakieś przykre wspomnienia związane z osobami o kolorze włosów blond,albo masz naprawdę ograniczony tok myslenia.W dodatku generalizujesz.Zabawne jest to,że chyba głupszy jest ten,kto uważa,ze kolor włosów ma cos do rzeczy jesli chodzi o inteligencję.Ja jak pewnie można wydedukowac jestem blondynką-naturalną,złotowłosą i głupia nie jestem.A przez takie osoby jak ty swego czasu wstydziłam sie swojego koloru włosów.Teraz natomiast,uwazam ,że tak,owszem jest wyjątkowy,ale zachowuje sie normalnie i nie jestem dziunią.Uczę się bardzo dobrze,nie chodze na imprezy jakoś szczególnie.Mam silne morlane fundamenty i swoje zasady,których przestrzegam. Wiec nie obrazaj,prosze, ludzi za to z jakim kolorem włosów sie urodzili,bo założe sie ,ze niejedna brunetka,szatynka czy ruda potrafi zachować sie trylion razy gorzej niz taka Twoja atereotypowa blondynka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz